Пост на кој сте се изнасмеале

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.380
Овие тројцата, такси од шехерзада до педагошка нема да можат да се договорат по колку пари да дат а не па клуб да водат..
Пискачо, Циле и Зоки се овие тројцата? :pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Какви надимаци имаат ова битолчаниве значи.... :D
Вчера читам фан клуб Пелистер и Томазино објаснува, спомнува некој Смоковски и веќе во следната реченица одма му најде надимак Смоквата. :lolzz:

Двојче, Пискачо :pos::pos::pos::pos:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
:pos:
Баба ми се дере од другата соба:
- Леле синко, го тепаат Бајага!
Отидов јас избезумен да видам што се случува, кога на ТВ гледам пак го пуштиле ,,Роки".
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
ГЈ - Ај тој бе, али онаа @leandra недоветната, заминала у Германија и сеа ми се праи некој експерт голем, па уште и ракомет гледала. Не знае дека јас бев ракометарка во средно, лево крило, дури и во машкиот тим ме префрлија.
ЗС - Ама добро готви таа еј...
ГЈ - Што готви бе, лаже неписмената. Ми кажа мене овој од задграничниот комитет @dzonyb, чистела кујни таму па ги слика рецептите што ги готват во ресторанот. Ми се праи тука готвачка со слики...
/to be continued.
:pos:
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
330
Поени од реакции
537




З.С.: Ало.
Г.Ј.: Шууупраиш, го освои ли замокот?
ЗС: Ех така лесно се освојувало замок ти мислиш ова е заебанција ко темата за Серија Б.
ГЈ - Ееее глеаш како ја затворија таа тема, нема трте мрте бе, да се знае кој е власт!
ЗС - А тој модераторот на фудбал, @Peja989, наш некој е?
ГЈ - Абе не е наш чоек, ама мој чоек е, за Ливерпул навива.
ЗС - Ахх вие скаузерите...
ГЈ - Добро чоече е бе, плус и нему Сашко Коцев не му е смешен.
ЗС - Па нормално, кому е смешен тој шупакот само на комуњариве пропаднати, еднаш му бев на бубамарата и никад више.
ГЈ - Е таа Бубамарата, глеаш како се понаша? Мисли дека е ко мене. Ќе затворала теми, ќе банирала... Откако и спискав ниеднаш го нема банирано @Џонтра Волта од тогаш. Да се знае кој дава наредби овде.
ЗС - Добар е и тој, али овој @Colt Willcox да го регрутираме некако како ќе ни одговара. Колкави долги постови пишува, како би ја срочил нашава кампања, би изнапишал и шо треба и шо не треба.
ГЈ - Интересно чоече и тој е. Плус му ја виде ли навивачката песна за Каракамишева. Се пресемав еј.
ЗС - Не бе, која?
ГЈ - И да ми ја пооооооооооклонаааааат, Каракамишеваааааа, не би ја е*ел јааааа, ку*ва е екстернааа.
ЗС - Ааа добра е, ќе му ја пратам на Ајдеми после.
ГЈ - Хехехе абе знам и ја кого читам... Негооооооо што ти се јавив, овајјјј, овој @Ставрогин имењаков твој, фамилија да не ти е?
ЗС - Не бе, не го знам, зошто?
ГЈ - Па гледам у кладилница темата, добро барата со пари знае и закониве како идат, би ти бил од помош у министерство.
ЗС - Бегај бе не вработувам веќе од таа тема, уште го отплаќаме долгот што ни го фукна тој ТоресТипс со прелазите.
ГЈ - Еее ти викам ја се што е поврзано со Торес, не сакам да видам. Не може бе некој што има ник на играч што играл у Ливерпул и заминал у ривалот да ми работи у иста зграда со мене. И оној @ElNinho кога ќе го видам, навива за Реал Мадрид а ник опнал од шпицот на Атлетико.
ЗС - Остај ги бе шупаци, цела шпанска лига такви се, оние па од Барса, само Франко, Франко запнале ко ние Бранко, Бранко. Абе лудаци сме. И они и ние, све едно исто!
ГЈ - Ејјјј, ама знаеш што ми е смешно кај нив бе? Толку години а уште немаат женско у фан клубот. Па шо ќе беше тоа.
ЗС - Абе копилиња непрокопсани. Али нема поголемо од овој Сунѓеров еј, ми иде да го отерам у пизду материну, не го дава замоков. Повеќе седи на компјутер него ја и ти на телефон.
ГЈ - Да бе....
ЗС - Е шо да, уште не откривте кој стои позади него. Сите ги откривте и ги испофаќавте, овој не. Дај убрзај, шо праиш сеа?
ГЈ - Еве си постирам на форумот... ама ти не ме следиш мене...
ЗС - Е кај си постирала де?
ГЈ - Па еве овие две теми ми се омилени периодов...

Прегледај го приврзокот 115638

Прегледај го приврзокот 115639

ЗС - Seen.
ГЈ - Еее пак ли замина ненадејно? Ајде ока.

продолжува...
---

Се надевам дека утре нема да се логирам од Идризово. :D
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:

ЗС: Ало, Горде, шупраиш.
ГЈ: Еве бе, си работам.
ЗС: Абе, ми се јавија од земјоделие, некој многу им ги ебел дињите и сме губеле пари заради тоа, дај види кој е, преземете нешто...
ГЈ: Ааа, абе го знаеме, ние го откривме уште летоска, кога работиме - работиме, не забушаваме.
ЗС: Е, кој е шупаков?
ГЈ: Го знаеш од митинзи бе, Анчо, порано беше од кај комуњарите, сега е со нас, летно време секој вторник и петок оди со автобусите дури до Коњари, па и до Сушица има стигнувано, и ги онадуе дињите таму.
ЗС: Па дај бе затворете го нешто.
ГЈ: Не бе, нека си го, ти кажи им да почнат да садат други работи на пример грашок, нека го става во грашок да го видам.
ЗС: Епа добро, ти друго шупраиш?
ГЈ: Го чекам и овој Драгонски да напраи некој стрип за нас, па да го апсам, преку глава ми е од него веќе, претерува...
ЗС: Еј тој задолжително да го апсиш, ептен е никаков.
ГЈ: Ќе го апсам, и со началникот праев муабет.
ЗС: Добро, ај да им јавам во земјоделие, поздравче...
ГЈ: ОК.
:pos::pos::pos::pos: темва е закон
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Четврток ке земам еден упут и ке одам ова почна и да ме загрижува си мислев ке помини ама не било така.. само ме чуди од шо мака, ни повреда сум имал ни ништо, ни преоптовареност ништо буквално ништо. Всала игравме со другари фудбал вечерта болка никаква, повреда никаква, истегајне никакво, станувам сабајлето со болки и од тогаш веќе 2 месеци исто темпо.
На железничар иди би требало да знае да те среди..
Многу си интересен браво. :aplauz: на железничар ке те носам да ми го :pusigo: . простотилок од човек.
Железничар = Физиотерапефт

Коњ еден неписмен :facepalm:
:pos:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.281
во темата за поповиве и новиве цени/кражби Пуно прашува за разни малверзации и овој ни 2 ни 3 :pos:
Сакаш да кажеш, дека ако поп каже, вечна му бамја век и векови, типот да стане од гроб да си ги бараш парите назад ?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Со моите 24 години со завршено основно,средно и факултет завршен прв пат слушам зборот железничар да е исто со физиотерепефт, сепак фала да не бев овде никогаш во животот немаше да го научам зборот железничар какво значење има .. фала уште еднаш
 
Последно уредено:
А

Атлантист

Гостин
Со мојте 24 години со завршено основно,средно и факултет завршен прв пат слушам зборот железничар да е исто со физиотерепефт.
Па имало порано некој со надимак ,железничар, кој што лекувал, само умрен е човекот. Во секој случај не мислел да те трола. А и овој железничаров чинам има наследници на кој им го предал занаетов...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.990
Поени од реакции
80.796
Со моите 24 години со завршено основно,средно и факултет завршен прв пат слушам зборот железничар да е исто со физиотерепефт, сепак фала да не бев овде никогаш во животот немаше да го научам зборот железничар какво значење има .. фала уште еднаш
Веројатно не си од Скопје, затоа не го знаеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom