Expecto Patronum
Поени од реакции
3.274

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • И ја и ти мора да пиеме по едно пиво/вино и да дискутираме некад. Best time ever ќе ми е. :D
  Со Ставро неќам, ногу ми се кара. :/
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  Хахаха. Jас со него не би можел да дискутирам во живо пошо многу зборови му гуглам за да го сфатам што сака да каже. Замисли ситуација Ставро кажува нешто и јас "чекај малку" *вади смартфон* xD
  Со вино ќе лизга муабетот :P
  A
  Andrew
  Да не те цитирам и да го тупам онаму, ја уште се потпирам на материјалното. И да, прилично добро ја познавам природата на материјата, студирам нанотехнологии. И затоа сакам се контрам на филозофите. Иначе никаде не тврдам дека сум у право туку дека според мене го глеам така.
  Ставрно намерно ги користи за збуњити непријатеља :D
  Со винце! Some day.
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  Сеедно, и онака ме мрзи да мислам/пишувам :D
  Ставро има дипломирано филозофија колку шо знам т.ш. не е баш за збуњити непријатеља xD
  Ќе биди бе :D
  Зошто не можат пораки да ти се пишуваат ? :D
  Да не одам оф-топик во темана... иако на кратко, сепак се појави бендот во филмот! :D Треба да си го ревизираш Goblet of Fire :P
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  Се појавија онака како статисти, не се спомна ни кој се ни шо се ни ништо, ептен глупо... Планирам од поодамна да си ги спуштам во 1080p и да ги гледам на телевизор ама никако то да дојди на ред од проклетиов факултет... Од мал ги неам гледано хахаха.... Ај ќе биди :D
  AniMagus
  AniMagus
  Е тоа да. :/ Ама барем ние читателите ги знаевме :D

  Знам... Мене уште од кога ме фати носталгија за ХП, а пусти факултет...

  Чим ми помине испитната, одма си го започнувам традиционалниот ХП маратон (секое лето) на книги и филмови. ^_^
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  И книгите секое лето? :О Уфф... не можам јас така, многу е time consuming... Книгите по 3 пати ги имам прочитано (6та и 7ма по 4) и толку... Сакам нешто ново не можам да се навраќам на "стари" работи. Би ги читал одново само кога ќе ги имам на англиски во физичка форма, мразам на монитор да читам...
  Одличен пост за Мјуз иначе! Уживав при читањето :)
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  фала ане :D се потрудив малце... место да земам да учам.. ама кога нешто правиш со љубов xD
  Dementors Dementors !!! :P :D
  Крајот дали е добар или лош сам ќе си видиш. Мене ми е лош, на некои им е добар. Не влегувај на темата додека гледаш. Уживај. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  Фала. Само последната страна ја прочитав, влегов колку само да се пофалам xD Инаку деновиве си гледам по една епизода дневно пошто имам колоквиуми и други обврски, потаму почнувам турбо... Малку проблеми имам со торентите ама се снаоѓам некако...
  Io Sono Interista
  Io Sono Interista
  proveri na pirate bay, iso hunt... mora da gi ima.
  Expecto Patronum
  Expecto Patronum
  А бе ги има за имање, ама слабо сидери... една епизода по 2-3 часа се симнува. На замунда пак сите сезони ги има освен првата -.- Ќе терам вака дури не ги најдам од некој.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom