Кајгана собиранка! [14.03 - сабота, 20:00 часот - БАР ОН]

Кајгана собиранка S10E02


  • Вкупно гласачи
    124

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
се надевам држат прозорите у кафичов, да не го пропаднеме Ацид хр
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.614
Поени од реакции
52.469
Џoнтрa кaкo вoдител...

Џoнтрa: И следен е Пеџа со Оди Ѕвездо. Ејј чекај, чекај, ја знам јас оваа, ќе ја пеам!
*пее*
Џoнтрa: И одиме со следната песна...Ноќна Кралица. Оооо ова мојата песна!!!
*пее*
Џонтра: Сега ве молам за аплауз за Рики со песната Усне Боја Вина!
*доаѓа Рики...*
Џонтра: Не ми го чепкај микрофонот, мој е!
Рики: Ама нели рече...
Џонтра: Бегај бе, јас пеам тука!!!
Рики: Ама јас требаше...
Џонтра: Хеееј, љепотице...
*продолжува да пее*
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
јас имам еден предлог што викате тоа да се снимаат сите што пејат и потоа тука на форум да отворите една тема и да се избере еден најѕвезда :D Битно да се има снимки од пеењето? :icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
јас имам еден предлог што викате тоа да се снимаат сите што пејат и потоа тука на форум да отворите една тема и да се избере еден најѕвезда :D Битно да се има снимки од пеењето? :icon_lol:
Битно е да се дојде и да се забавуваме во живо :)
Во никој случај нема да снимаме само за да им пружиме занимација на тие што ќе седат на форум. Ако излезе некое клипче од телефон... Тоа е друга работа :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мојт. Таман додека ја пијам ти ќе збориш и обратно. На крај кога ќе се овоштиме може и ние ќе запееме малку :D
Готово. :D

Само да не бидеме глупи како оние двајцана имбецили што ја водат онаа музичкана емисија на МТВ, стисни плеј мислам дека се викаше. :unsure::cautious:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Готово. :D

Само да не бидеме глупи како оние двајцана имбецили што ја водат онаа музичкана емисија на МТВ, стисни плеј мислам дека се викаше. :unsure::cautious:
Ние бар си знаеме дека сме имбецили, гајле ти е :D
Ќе ти ѕвонам деновиве да се договориме кај кој креатор ќе шиеме облека за настанот. А треба да закажеме и фризери, шминкери ово оно. Или па.... за вечерашниот изглед на водителите се погрижи Т'га за југ, квалитетно полусуво црвено вино од винарска визба Тиквеш :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ние бар си знаеме дека сме имбецили, гајле ти е :D
Ќе ти ѕвонам деновиве да се договориме кај кој креатор ќе шиеме облека за настанот. А треба да закажеме и фризери, шминкери ово оно. Или па.... за вечерашниот изглед на водителите се погрижи Т'га за југ, квалитетно полусуво црвено вино од винарска визба Тиквеш :D
Од спонзорите тоа, не откривај ти сФе пред време. :D
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Инаку дечки... Пријавување на учесници и песни за караоке - најкасно до 8ми март, до 23:59 часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom