Фан клуб: РК Пелистер

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Не е работата дека неќат него во клубот има една грнитура која си игра курташак со тимот и ако тимот стани АД тие добиваат клоци и шут карта 1000%, кои што требаше да добијат шут карт уште пред 10 - 15 години и самопоради нивното лигавење и плачење неможи да премини клубот во АД а и им одговара клубот да биди таму кај што е за да бидат вечните спасители.
Која гарнитура е во клубот? Пискачот и другар му?
Клубот не преминва во АД од три причини. Двојче убо му е вака, плати еден автобус до Прага и 1 и пол плата досега, шо негде вкупно му иди 2-3 илјади евра. Зоки си ја чеша ќељајцата шо влезе (на сила) во ФК тек па уште овде да го молзат, Циле или ГП Пелистер да даеше по едно евро секој пат кога ќе се спомнеше како спасител, досега милиони ќе тежевме. Овие тројцата, такси од шехерзада до педагошка нема да можат да се договорат по колку пари да дат а не па клуб да водат.
Од друга страна, и да премини клубот во АД... Ништо нема да се смени, пример ФК.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
http://hotsport.rs/2015/03/04/nije-grobar-to-je-grobarcina-bivsi-igrac-platio-dug-kako-bi-partizan-registrovao-igrace/

Нека видат како се сака клуб,и нека научат нешто сите тие мочковци шо Пелистер ги напрај луѓе....ѓупци едни....
Во КК Партизан од џеп фрлаат пари играчите за да играат,мобилизација целосна,ете и во РК Партизан,а за Пелистер 100 пати поголем клуб(на времето)од Партизан никој нејќи со прст да мрдни..
Е па ќе си бидиме копуци,таму ни е местото...оти срце лежник имат....
Менталитет нула,чуство за приврзаност кон клуб во минус,за 5 денари појќе ако треба и во Јехона ќе одат да играт....(со секоја чест на исклучоците,ги имаше и такви кои играа/т од љубов за Пелистер)....
Нека не казнат сега оние од РФМ,не знам шо чекат,колку рокој пробивме?
Море исфрли ги таму од лигата,ајт таму,Сезона и пол ја мачкат јавноста со та легендарна трансформација....
И сега се било во ред со документацијата,пречка била некоја ликвидација на некоја од фирмите на Циле...:pos:
Ма немој да ме јебеш бре....
Шо има врска ликвидацијата на некоја фирма со трансформацијата..
Не барат од Централен Регистар сите фирми да се активни(прв пат слушам за ова)...:eek:
Шо е ова,попис на фирмите и имотот на Циле?
Како шо знам ГП Пелистер е активна фирма...учесник во пазарот на труд и услуги...и нема никаква пречка....
И сега рачка најдоја во ова....:гик:Ами ај ќе чекаме да заврши постапката....
Ова е уште еден доказ колку е забегана работата во Пелистер.....
А уште позабегани се оние од РФМ шо не толерират,досега требаше 5 пати да не избркат....
Додека другите се засилуваа ние документи прибираме...:facepalm:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Cestito transformacija , izglea izvorot se aktiviral pa rekata ke pocne da tece :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.381
Ајде со среќа, нека почни да прелева Драгоро сега ко на времето (y)

 
Z

ziko bt

Гостин
Па зеле да честитат синкир по 2милиони евра буџет ќе имаме. :D
Сапуницата ќе си продолжи, пак ќе губиме од екипи ко Преспа,Радовиш. Јас искрено бев да не кикнат,за доживотно бидат обележани главните кривци.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ne cini Gazeto a?:vozbud:
Fala ti "spasitelu".:kruna:
Otsega ke bidis poznat kako Ser Gaze The savior of handball in Bitola.:oleee:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.381
Шо состав извадоа Јуниорите денеска?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Tepale nasite 24-17.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
421
Поени од реакции
586
http://www.rkmetalurg.mk/poraz-na-metalurg-2-vo-bitola/
:чда:Во второто полувреме се повреди Андреј Маркудов, еден од нашите најискусни ракометари во овој наш состав. Екипата остана само со 12-ет ракометари,

nie cela sezoda so 7 igraci ja isturkavme ovie placat deka so 12 igrale :pos::pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
За 25 минити сме дале 2 гола..:D
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
47
Поени од реакции
15
Prvo poluvreme , za nas bese uzasno, decata ne vodea dobri 20 minuti i poke, so 3-4 razlika. Na nasite topkata od race mu begase, edvaj 2 gola dali dadoja, mislam, so da recam ke zgresam. :facepalm:
Arno so bese vtoro poluvreme , pa se razigraja da recam :confused: Ama bitno piskacot sedese na vtoro poluvreme odma do terenot i gi bodrese :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.270
Поени од реакции
5.112
Па покатастрофална утакмица до сега не сме изиграле!!!
Не го гледајте резултатот, разликата се напрај последните 10 минути, рутински, победа на мускули би рекол....
Ејјјј абе деца просек на години 16.4 идат овде лекција ни дават во 30 минути, РЕЗИЛ, РЕЗИЛ, РЕЗИЛ !
Нека се отепат сите до еден да се мочам во ваков Пелистер, поарно да не постој клубот, отколку некој уште од пелени не излезени овде куро да си играт со нас, па уште акционерско друштво со 300 молби, покани, последни шанси за да се пријавиме, абе шо ако се работи за Пелистер !?!? Голем КУР, се дава еден рок ако не се напрајш до тогаш во АД пријатно со здравје, не 3 рока овие од РФМ дадоа, зошто ? Оти Пелистер се чекал да стани АД, абе оди МОЧАЈТЕ клубот требаше да згасни уште порано, ама уште има некој милост за нас, до сега требаше истата судбина да не снајди како РК Куманово.

Со млади клинци ни дојдоја од Металург, нема никој шо настапуваја пред тоа во Металург Јуниор, скоро цел ростор се префрлени во првата екипа, како шо разбрав овие денес биле КАДЕТИТЕ.
Од почетокот кога беше 2:2 после не отепаја ни напраја 0-5 серија, не заводија 2:7 беше над 20та минута, малку голови за тоа време, ама шо е НАЈТРАГИЧНО ние во 20 минути постигнавме само 2 гола читај Д В А гола против средношколци од 1 и 2 година....
Катастрофа, маките не ни се гледаја, цела трибина почна да му пцуј на играчите, после тајмаутот на Ќани се стабилизиравме колку толку и резултатски се вратиме одма со 3 брзи гола дојдовме на -2 гола и така беше на полувремето 6:8 за нив. Тука имаше интересен детаљ од играта, на резултат 6:8 имаше Пелистер напад уште 20 секунди до крајот на полувремето и ја вртевме топката, се крава Дрогата оди на фаул го добива, после пак напад истото оди Фитиљот се крева добива фал и сега ја држат топката а времето течи, прекинот после фалот на Фитиљот не беше изведен а топката ја држеше Николиќ и Ќани му вика ПОБРЗООО нема време :D овај дреми уште, одеа на долг напад и помина времето, на семафор 30 минута и му се пушти Ќани всурат директно на Николиќ ќе го отепаше :pos: му се дереше до соблекувална, скока од нерви Ќани, поцрвена ќе си пукнеше чоекот :D

Второто беше друга песна, можи и физички не беа спремни овие клинците, дојдоја само за ракомет од 30 минути, забораја дека се игра 60 :D
Одма ги отворивме како паштета со 7-0 серија и тоа за околу 5-6 минути ги заводивме 13:8 и после ги држевме на резултат од 4-5 гола....
Тоа педерчето нивниот голман, скапа провоцирање да ти ебам свињата, дошол да брани со шорцој, немат да му дат едни тренерки. На секоја одбранета топка туку се дереше како маторица пред колење...

Николиќ дрво :sramezliv: 1000 пати ја губеше топката, му бегаше од раце, незнаеше да ја пренеси до нивниот гол, слаб меч за него. Дрогата исто цела утакмица ја изигра на десен бек, ама ништо не напрај, слабо ептен, Фитиљот беше супер денес, поголемиот број од голојте ги даде тој.
Според мене најзаслужен за победата беше голманот црногорецот, сигурно преку 15 одбрани имаше, ако имаше лош ден и тој ќе се мачевме со овие до крај !
И за крај, ПАПА ВРАТИ СЕ, СЕ ТИ Е ОПРОСТЕНО ! :jeeee::oleee:
Ни фали пикер кој Башлак кој Ташлак, првото на пикер играше Коко, од крило се проба на пикер, кога мора мора универзални играчи се нашите, ама слабо го играја Коко 1 или 2 топки дали доби :D После второто едно детенце влезе на пикер тој пак ниту еднаш не го проиграја...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
http://handballme.me/2015/03/metalurg-pao-u-bitolju-crnogorci-guraju-pelister-ka-plej-ofu/
Ако чита некој од надвор шо не ги знај приликите кај нас ќе си речи кузнеј во каква екипа играт овие Црнорците...
Кузнеј шо филмој му тепат таму.....па уште изјава дал голманот...:vozbud:
Иначе ако ги изгубат лингурите на Минчо сите утакмици до крај со појјаките екипи треба да ги поминиме...
Не знам шо распоред имат....
Ако имат утакмица со Преспа или Текстилец најверојатно ќе тепат....една утакмица...
Е сега нас ќе ни требат две победи до крај.....
Со Работнички ја рачунам за сигурна победа дома...и ако можат да изват нешто во Охрид...
Ама со ова игра многу тешко,посебно шо сјача Охрид,ќе бидат напалени и тешко дека ќе тепаме таму,,,
Во Прилеп губиме 100%,ќе не отепат комшиите....ем ни го зедоја Папата(нашиот духовен лидер) ем ќе не испаднат во плеј аут,абе педерчиња ЧОЕК:ROFLMAO:....:kuracc:
А заборават дека пред 18 години ги спасивме да не испаднат...:icon_mrgr:(абе рани куче да те каса)...:pistoldz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom