Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Само пазите што правите со партијата да не не обвинат дека правиме ТО на Бугарија...:toe:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Доволно е 20 идр со 5,52 ланд скил во Индонезија?
Или да барам друга работа..
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Доволно е 20 идр со 5,52 ланд скил во Индонезија?
Или да барам друга работа..
Супер е моментално највисока понуда за 5 ланд скил е 19 ИДР, а јас со 6 скил земам 22... не е многу ама си го имам муабетот со газдата:drk:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Од утре официјално сум прецедател на БСД (Bulgarian Social Democrats) и планирам да ја правам македонска партијата.....кој сака да се приклучи на партијата...добредојден е :) за име...ке се одлучува на управен одбор :)
Само пазите што правите со партијата да не не обвинат дека правиме ТО на Бугарија...:toe:
И пазете што правите околу кандидати за претседател и слично тоа е веќе ТО и може заради тоа никогаш да не влеземе во Peace и секако окупирани од грците зошто ќе немаме сојузник EDEN нема шанси да не прими, Бугарија е членка на Peace веќе ако сакате да правите ТО одете во друга држава.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Парламентарни избори има на 20ти, или 25ти? Сакам конгресменски медал да добијам, па... Убаво би било во Бугарија да има партија која ќе предлага наши кандидати за пратеничките/конгресменските места.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Парламентарни избори има на 20ти, или 25ти? Сакам конгресменски медал да добијам, па... Убаво би било во Бугарија да има партија која ќе предлага наши кандидати за пратеничките/конгресменските места.
На 25ти има парламентарни избори, едната партија во Бугарија има 35 членови другата 8+ така нешто беа.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Јас го пријавив, иначе Eddie Rebel ме пријавил за навреда, немој не ме радуј и ми дадоа 0.5 казнени поени ехеее додека направам 5 има време, и плус тоа се бришат за еден месец, инаку кај е тоа кај што не вика Monkeydonia не го глеам ?
ете во написот од MoredanKantose во написот негов ќе видиш, последниот коментар од CheGreco

"(...)
Also our ignoratn friend Igor7 is the reason why this issue has become an issue. For all I care they can be called Republik of Monkeydonia. But when you start stealing my history and cultural identify, you are a thief.
(...)"

добро ќе беше некако да можевме да му наштетиме пошто е Field Marsal. Ја го пријавив на модераторот и тој ми прати еден роботски бирократски одговор "ако не можам да пратам тикети на админите да им го пријавам тоа(дека не можам тикети да праќам) на мејлот што е":pos2: Се потсетив на студентски прашања или ко ќе отидеш во некоја државна институција:)

Како го пријави, како успевате бе луѓе?! :)
ја не можам тикет да пратам има повеќе од месец дена...
 
А

Ајсшутер

Гостин
ете во написот од MoredanKantose во написот негов ќе видиш, последниот коментар од CheGreco

"(...)
Also our ignoratn friend Igor7 is the reason why this issue has become an issue. For all I care they can be called Republik of Monkeydonia. But when you start stealing my history and cultural identify, you are a thief.
(...)"

добро ќе беше некако да можевме да му наштетиме пошто е Field Marsal. Ја го пријавив на модераторот и тој ми прати еден роботски бирократски одговор "ако не можам да пратам тикети на админите да им го пријавам тоа(дека не можам тикети да праќам) на мејлот што е":pos2: Се потсетив на студентски прашања или ко ќе отидеш во некоја државна институција:)

Како го пријави, како успевате бе луѓе?! :)
ја не можам тикет да пратам има повеќе од месец дена...
Овој Che Greco којзнае колку казнени поени добива али после месец се бришат незнам колку или после 2-3 месеци и пак исто почнува, мислам пред една недела беше привремено баниран поради тоа и сега ако му лупнат пак казна ќе лета на парментен бан, инаку мене edi.furk така некако ми пиша на мејлот да им пратам и испратив и сега чекам.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Овој Che Greco којзнае колку казнени поени добива али после месец се бришат незнам колку или после 2-3 месеци и пак исто почнува, мислам пред една недела беше привремено баниран поради тоа и сега ако му лупнат пак казна ќе лета на парментен бан, инаку мене edi.furk така некако ми пиша на мејлот да им пратам и испратив и сега чекам.
ќе им испратам и ја сега ем ќе пријавам за багот а успат и за ова. добро ќе биде да добие бан за стално :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Hate to be a party breaker, не ме обвинувајте за предавство и анти-патриотизам и шотизнам, али првпат го слушам ова и доста иновативно ми стои. Моnkeydonia. :pos:

Јас сум 4ти левел уште. :icon_lol: Биче.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement.

:je::je::je::je:Конечно.
И како мал додаток
Total damage: 22078 / 25000
 
А

Ајсшутер

Гостин
Секоја чест за човекот, претплатено, гласано и коментирано и полека создаваме мала јака армија гледам сите на пат кон генерали за FM's уште далеку сме сите, инаку имам до сега 33110 / 75000 штета од 651 фајтови на нешто повеќе од пола пат сум до FM ама поголема штета правам сега.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
TheMacedon, беше единствен кандидат во БСД ама изгеда има некој баг и не го покажува ко прецедник. А cross fire сигурно победи? Јас колку што следев не беше ни кандидиран, а имаше друг кандидат во United Bulgaria. Ама можеби сум грешка.
 
А

Ајсшутер

Гостин
TheMacedon, беше единствен кандидат во БСД ама изгеда има некој баг и не го покажува ко прецедник. А cross fire сигурно победи? Јас колку што следев не беше ни кандидиран, а имаше друг кандидат во United Bulgaria. Ама можеби сум грешка.
cross fire беше единствениот кандидат во партијата UNITED eBULGARIA PARTY и themacedon исто беше единственот кандидат во Bulgarian Social Democrats што им носи победа, после секои избори вака зафркава го решаваат за 2-3 дена така беше и предходните избори кога победив во Турција на изборите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom