Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 март 2009
Мислења
117
Поени од реакции
12
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Доста се нервирав за оваа игра,се откажав засекогаш
веќе не ме влече :)
ајде верувам во вас ке ја освоете грција :)
 
М

Мартин`

Гостин
И јас сум постар играч, не играв 5 месеци и сеа неможам да се снајдам. Како можам да се преселам сеа? Има некој шо мојт да ми помогнит?
Може секако, сега картите имаат определено зони на пример ако патуваш од Тајланд да речеме до Македонија ти ти треба карта со 4 зони ако патуваш од Бугарија кон Македонија со 1 зона само.

*Ова е само пример ти ќе си провериш каква ти треба поточно кога ќе влезеш на профилот избереш локација кај сакаш да се селиш и ти пишува доле за колку зони ти треба карти.. ако немаш пари за карта јави се кај МЦК.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Сега не би требало да е проблем да се снајдете бидејќи играта е повтонрно доближена до v1, и мноогу малку работи останаа од v2.. сега уште поедноставна и од v1 ќе ја прават како се тргнале..
Иако во глобала v1 испадна дека е подобра од проблематичната v2, сепак мене лично некои работи повеќе ми се допаѓаа во v2, како на пример ова со 24 часа да си ги распоредиш како сакаш..
 
С

Спенсер

Гостин
Да се реактивирам дечки???

Makedonero is online now :vozbud:

малце да разгледам што како е,па да се преселам у МКД...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.878
Поени од реакции
784
Еј и ја се враќам дајте ми требаат околу 3 полски пари да си зеам карта помош !!!
kikojumkd
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom