Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Дискусии околу дневните случувања, вести кои го засегнуваат целиот еСвет, вести околу еМакедонија, итн., - тука.
 
С

Спенсер

Гостин
е оваа тема ја чекав да ја отворите... слична т.е. иста како претходната...

адднете ги

Miki Tosevski
InF3ction
makedon992
ISUS 007

сите се македонци ...

ако имате некој пријател во конгрес на индонезија,нека му потврдат државјанство на Martin Tashkoski ... :vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Русиве најдобро се задржаа гледам откако се одбранија од нападите на Американците сега со офанзивава успешно ги окупираат регионите, Унгарија има уште 2 региони да им ги врати на Германците за едниот моментално битката е во тек, а на Балканов ќе биде зафркнато нападната е Slavonia, Croatia и Northwest Croatia по се изгледа еден од двата региони ќе мора да ги остават оти ако се борат во двата ќе изгубат најверојатно.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.573
Поени од реакции
9.652
е оваа тема ја чекав да ја отворите... слична т.е. иста како претходната...

адднете ги

Miki Tosevski
InF3ction
makedon992
ISUS 007
i tox1c аднете го
Mikiyo San иначе е он,од форумов
денес почна да игра:pos:
свеж гуштер:pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.526
Поени од реакции
5.846
Русиве најдобро се задржаа гледам откако се одбранија од нападите на Американците сега со офанзивава успешно ги окупираат регионите, Унгарија има уште 2 региони да им ги врати на Германците за едниот моментално битката е во тек, а на Балканов ќе биде зафркнато нападната е Slavonia, Croatia и Northwest Croatia по се изгледа еден од двата региони ќе мора да ги остават оти ако се борат во двата ќе изгубат најверојатно.
Slavonija i NW Croatia,ќе се одбранат.Во NW е готова битката,Хрватска победи,а Славонија се држи,со ок организација можеме и нејзе да ја задржиме.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Slavonija i NW Croatia,ќе се одбранат.Во NW е готова битката,Хрватска победи,а Славонија се држи,со ок организација можеме и нејзе да ја задржиме.
Како што гледам и Slavonia е на пат да се спаси ама пак ако ја нападнат одма Хрватска е тогаш не верувам дека ќе се спасат пак, сето злато го потрошија во министерството за одбрана и народната банка, плус сите играчи тенкираа до 40/50 сила се симнаа и тешко е 1 vs 15 сојузници, во NW биткава траеше сигурно 2 саати повеќе.

2x You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement. :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Наскоро нов македонски генерал (имам 21400 дмг направено ми фале ште 3600 дмг а имам 5 q1 оружја и пари за уште 5:vozbud:).И наскоро нов македонски играч со 10 str. (за 2 дена че биде).
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Sakam da se registriram,no ja nema mk.Pod koja drzava se registriravte vie ? I dali ima nekakva vrska toa so igrata.danke :pipi:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Sakam da se registriram,no ja nema mk.Pod koja drzava se registriravte vie ? I dali ima nekakva vrska toa so igrata.danke :pipi:
Регистрирај се преку линков да земам 5 злато кога ќе кренеш 6-ти левел што сум те поканил ако сакаш http://www.erepublik.com/en/referrer/Martin+Davitkovski во Indonesia, Java стави се кога ќе си дојдам од школо ќе ти објаснам што да правиш ако неможеш да се снајдеш.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Регистрирај се преку линков да земам 5 злато кога ќе кренеш 6-ти левел што сум те поканил ако сакаш http://www.erepublik.com/en/referrer/Martin+Davitkovski во Indonesia, Java стави се кога ќе си дојдам од школо ќе ти објаснам што да правиш ако неможеш да се снајдеш.
oki poki doki.fala
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Да си се пофалам;

You have advanced 5 strength levels and you have obtained a 'Super Soldier' Medal. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement.

и

Congratulations, you have reached experience level 20 and you have received as a reward 5 Gold. To reach level 21 you need 3000 experience points.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom