Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
За кој треба да се гласа денес во индонезија?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
му работи ли на некого праќањето тикети до админите???

ај пријавувајте го клошаров
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1315630
Che Greco

дека во коментар тука не нарекува Republik of Monkeydonia.

дај да успееме некако да го банираат, 21 левел е.

може ли да се праќаат тикети????? јас не можам има некаков баг(одамна веќе...:toe:)

EDIT:

на кој не му работи праќањето на тикети (претпоставувам на сите...:nerv:)
ве молам барем пратете му порака на модераторот http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/751471

adi.furk
и пријавете го гркот...
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
61
Поени од реакции
0
Ставете ги во листата моите 2 бота од школо што ги играм
Zekula1189
Zekula1198

бај д веј,ако ги играм нив од дома а креирани ми се од школо можно е да ме бануваат?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ставете ги во листата моите 2 бота од школо што ги играм
Zekula1189
Zekula1198

бај д веј,ако ги играм нив од дома а креирани ми се од школо можно е да ме бануваат?
Да, најверојатно од иста IP адреса ги играш, нешто што лесно се приметува, а освен тоа, ептен е очигледно дека се работи за дупли јузери според имињата.
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
61
Поени од реакции
0
Да, најверојатно од иста IP адреса ги играш, нешто што лесно се приметува, а освен тоа, ептен е очигледно дека се работи за дупли јузери според имињата.
Абе мене ме боли цеф за ботовиве него оригиналот ми е фрката,овие само да ги качам 6 лвл да си зеам 20 голд :D
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Абе мене ме боли цеф за ботовиве него оригиналот ми е фрката,овие само да ги качам 6 лвл да си зеам 20 голд :D
Па, друже, размисли малце; донациите од и до твојот оригинален јузер се гледаат јавно. Мислиш дека не се приметува таква работа? :)

Не е важно, ако поминеш без да те приметат, браво, ама ризично е, да знаеш.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Дај бе не играјте ботови,која е поентата.Ќе не избанираат и што после?Не е тоа финтата да се збогатиш на робови,треба ко у RL колку можеш сам да постигнеш.
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
61
Поени од реакции
0
Па, друже, размисли малце; донациите од и до твојот оригинален јузер се гледаат јавно. Мислиш дека не се приметува таква работа? :)

Не е важно, ако поминеш без да те приметат, браво, ама ризично е, да знаеш.
фала али без ризик не е забавно :vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
му работи ли на некого праќањето тикети до админите???

ај пријавувајте го клошаров
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1315630
Che Greco

дека во коментар тука не нарекува Republik of Monkeydonia.

дај да успееме некако да го банираат, 21 левел е.

може ли да се праќаат тикети????? јас не можам има некаков баг(одамна веќе...:toe:)

EDIT:

на кој не му работи праќањето на тикети (претпоставувам на сите...:nerv:)
ве молам барем пратете му порака на модераторот http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/751471

adi.furk
и пријавете го гркот...
Јас го пријавив, иначе Eddie Rebel ме пријавил за навреда, немој не ме радуј и ми дадоа 0.5 казнени поени ехеее додека направам 5 има време, и плус тоа се бришат за еден месец, инаку кај е тоа кај што не вика Monkeydonia не го глеам ?
 

Themacedon

ViXa
Член од
16 август 2009
Мислења
154
Поени од реакции
75
Од утре официјално сум прецедател на БСД (Bulgarian Social Democrats) и планирам да ја правам македонска партијата.....кој сака да се приклучи на партијата...добредојден е :) за име...ке се одлучува на управен одбор :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Од утре официјално сум прецедател на БСД (Bulgarian Social Democrats) и планирам да ја правам македонска партијата.....кој сака да се приклучи на партијата...добредојден е :) за име...ке се одлучува на управен одбор :)
OMO Iliden Pirin и партијата United Bulgaria ќе ја води македонец поточно cross fire :)
Ај може ќе наминам во партијава али гледам нема работа со Land skill o.0 ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom