Општи дискусии за ТВ серии

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Сека кога ќе почне официјално новата сезона, кој ќе стигне да ги погледне сите серии што излаваат, еве почна и The Purge, според филмовите снимана серија, и Mayans MC на ФХ. Инаку се слагам со мислењето дека Mads Mikkelsen би бил брутален Вичер, како и повеќето мислења на Интернетот. Какво глумчиште :cuc::cuc:Се надевам дека бркото нема да ја упропасти серијата
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
И јас
Пред некој ден сакав да почнам втора ама имам обврски и трае 1 саат а немав глеано епизода од бетр кол сол а таа траеше 45 и се решив за бетер кол сол
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
И јас
Пред некој ден сакав да почнам втора ама имам обврски и трае 1 саат а немав глеано епизода од бетр кол сол а таа траеше 45 и се решив за бетер кол сол
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
@wot, знам дека немаш некое мислење за серијава ама добра е, вторава сезона е подобра од првата. Глумата е одлична и постојано се случува нешто.

Better Call Saul ме разочара сезонава сега за сега, една цела епизода помина во дуќанот за мобилни... некои епизоди не можам ни да разберам што сака авторот да ни каже, однесувањето на Џими често ми е нејасно, не можам да се поврзам... Продукциски супер е серијата ама приказната засега тотално потфрли. Пола сезона помина, ништо се нема случено.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
@wot, знам дека немаш некое мислење за серијава ама добра е, вторава сезона е подобра од првата. Глумата е одлична и постојано се случува нешто.

Better Call Saul ме разочара сезонава сега за сега, една цела епизода помина во дуќанот за мобилни... некои епизоди не можам ни да разберам што сака авторот да ни каже, однесувањето на Џими често ми е нејасно, не можам да се поврзам... Продукциски супер е серијата ама приказната засега тотално потфрли. Пола сезона помина, ништо се нема случено.
Pojma nemam ja saul ja otkazav mnogu odamna :unsure:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
@wot, знам дека немаш некое мислење за серијава ама добра е, вторава сезона е подобра од првата. Глумата е одлична и постојано се случува нешто.

Better Call Saul ме разочара сезонава сега за сега, една цела епизода помина во дуќанот за мобилни... некои епизоди не можам ни да разберам што сака авторот да ни каже, однесувањето на Џими често ми е нејасно, не можам да се поврзам... Продукциски супер е серијата ама приказната засега тотално потфрли. Пола сезона помина, ништо се нема случено.
иако е некако досадна и бавна БКС, мене брзо ми поминуваат епизодите и многу добро разбирам што сака да ни пренесе авторот
потсетува на брејкинг бед и сликата е феноменално добра
го има Гас повеќе
Мајк е сеуште тука, го сахрани тој шо си измислуваше приказни таму во алкохолик анонимус АА
Ким ми е срцка со тоа сукњите стегнати и штиклите и мн ми се свиѓа нејзината љубов кон џими
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
одлична е better call saul, малку ќе забават, па малку ќе убрзаат. како и да е интересна е и нема многу глупости.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
А бе сите се тука ама ништо не се случува, тоа е проблемот. Јасно дека ќе потсетува на ББ, спин оф е, и продукциски е прва лига... ама оваа сезона ми е многу слаба во однос на предходните. Нема никаков напредок во приказната на Џими од предходната сезона, 5 епизоди поминаа, никаков развој нема. Единствени две причини поради кои уште ја гледам е што ликот (актерот) ептен ми е добар и што се надевам дека кај и да е ќе тргне...

Мислам, не ја хејтам серијата, до скоро уживав во неа, само не сум задоволен од динамиката оваа сезона.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
мислам дека и минатат сезона беше така бавно почнуваат па после тоа убрзуваат. бавна е ама не успива и не те тера да премотуваш напред како некои серии.
сигурно малку материјал имаат напишано и сакаат што повеќе епизоди да извлечат. како турските серии. арно нема по 20 сек. забавена снимка секои 5 минути како во индиските серии. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom