Општи дискусии за ТВ серии

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не, и оваа е океј, баш денес ја начекав ама малце подосадничка :D

Оваа сум ја гледала, https://www.imdb.com/title/tt0806905/
Section de recherches

просек е, базирана е во Ница, ЦСИ за Европјани. :D ама добра е за тепање време.
а мислев да ти ја пишам вчера, пошо беше меѓу првите резултати на ретардиран англиски гугл срч "fox crime french investigate tv show" ама си реков дека е ептен long shot :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Неколку денови на одмор и ја загледав Condor. Има лоши и добри елементи во целина ок серија. 7/10
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Разочарувачки се одвива Sharp Objects, можеби ако се гледа како целина одеднаш кога ќе заврши серијата впечатокот ќе биде друг.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Мене па серијата ми е супер засега, обично ваквите серии што цела сезона имаат статус кво на крај финалето ги вади комплетно така што очекувам нешто ептен да избие на крај.
Секако или ги спасува или ги дотолчува, ама не верувам со оваа да биде случај второто, со секоја епизода се повеќе ме стрви за финалето и едвај го чекам.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Мене па серијата ми е супер засега, обично ваквите серии што цела сезона имаат статус кво на крај финалето ги вади комплетно така што очекувам нешто ептен да избие на крај.
Секако или ги спасува или ги дотолчува, ама не верувам со оваа да биде случај второто, со секоја епизода се повеќе ме стрви за финалето и едвај го чекам.
Можеби оти ја прочитав книгата и некако серијата ми нема никаква возбуда. Сепак мислам дека нема да се разочараш од крајот :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Можеби оти ја прочитав книгата и некако серијата ми нема никаква возбуда. Сепак мислам дека нема да се разочараш од крајот :)
Wooohooo твист во најава :roker:
Тоа е веќе друго ако ти е прочитана книгата разбирливо е да не ти е на ниво серијата, мене сите филмски адаптации на книги ми се некако бледи во споредба со изворното дело па те сфаќам, штета што не ти се свиѓа tho, ѕирни ја Dark ако сакаш вакви серии со билдапи.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Wooohooo твист во најава :roker:
Тоа е веќе друго ако ти е прочитана книгата разбирливо е да не ти е на ниво серијата, мене сите филмски адаптации на книги ми се некако бледи во споредба со изворното дело па те сфаќам, штета што не ти се свиѓа tho, ѕирни ја Dark ако сакаш вакви серии со билдапи.
Екранизацијата на приказната е одлична, речиси без отстапување од книгата. Сепак јас бидејќи ја читав/слушав одкако почна серијата некако имав други очекувања.

Ако мислиш на Dark, германската серија од Netflix тоа е ремек дело.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
Чекајте малце, ова личностите со кои збори S.B Kohen се for real, не се глумци, озбилно со Барни Сандерс и чичкото со оружјето?
Да... С.Б. Коен се враќа на старите добри патеки
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Малку смешна стана Condor, штета е зошто приказната имаше потенцијал.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Ја изгледав мини серијата Тут,интересна е,но многу малку е тоа.Сакам добра серија за некој од древните цивилизации,Египет,Кина етц.Предложете нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom