Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Што има на нашиот Нетфликс? Вреди ли да се плати? Јас имав и pickbox неколку месеци, ама тоа е срање. Една нова серија или филм нема.
за тие пари тапа џонсон, срека што има 1 месец фрее па така се шлепам да видам дали им текнало да убацуваат наши преводи
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Еве ги победниците:

Best Comedy: “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
Best Drama:“Game of Thrones” (HBO)
Best Limited Series: “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Best Actress, Comedy: Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Best Actor, Comedy: Bill Hader, “Barry”
Best Actress, Drama: Claire Foy, “The Crown”
Best Actor, Drama: Matthew Rhys, “The Americans”
Supporting Actress, Drama: Thandie Newton, “Westworld”
Supporting Actor, Drama: Peter Dinklage, “Game of Thrones”
Supporting Actress, Comedy: Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Supporting Actor, Comedy: Henry Winkler, “Barry”
Best Actress, Limited Series or TV Movie:Regina King, “Seven Seconds”
Best Actor, Limited Series or TV Movie:Darren Criss, “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”
Supporting Actress, Limited Series or a Movie: Merritt Wever, “Godless”
Supporting Actor, Limited Series or Movie:Jeff Daniels, “Godless”
Variety Sketch Series: “Saturday Night Live” (NBC)
Variety Talk Series: “Last Week Tonight With John Oliver”(HBO)
Reality Competition Program: “RuPaul’s Drag Race” (VH1)
Writing for a Comedy Series: Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Writing for a Drama Series: Joel Fields and Joe Weisberg, “The Americans” (“Start”)
Writing for a Limited Series, Movie or Drama: William Bridges and Charlie Brooker, “Black Mirror: USS Callister”
Directing for a Comedy Series: Amy Sherman-Palladino, “The Marvelous Mrs. Maisel” (“Pilot”)
Directing for a Drama Series: Stephen Daldry, “The Crown” (“Paterfamilias”)
Directing for a Limited Series: Ryan Murphy, “The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story” (“The Man Who Would Be Vogue”)
Writing for a Variety Special: John Mulaney, “John Mulaney: Kid Gorgeous At Radio City” (Netflix)
Directing for a Variety Special: Glenn Weiss, “The Oscars” (ABC)
*Television Movie: “Black Mirror: USS Callister” (Netflix)
*Directing for a Variety Series: Don Roy King, “Saturday Night Live” (Host: Donald Glover)
*Reality Host: RuPaul, “RuPaul’s Drag Race”
*Structured Reality Program: “Queer Eye” (Netflix)
*Unstructured Reality Program: “United Shades Of America With W. Kamau Bell” (CNN)
*Guest Actress, Drama: Samira Wiley, “The Handmaid’s Tale”
*Guest Actor, Drama: Ron Cephas Jones, “This Is Us”
*Guest Actress, Comedy: Tiffany Haddish, “Saturday Night Live”
*Guest Actor, Comedy: Katt Williams, “Atlanta”
*Documentary or Nonfiction Series: “Wild Wild Country” (Netflix)
*Animated Program: “Rick And Morty” (Adult Swim)

Некако годинава ептен не ми се по кејф наградиве. Само за Тенди Њутн се радувам - заслужено. Се останато е meh.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Тотално заслужено се што добила Mrs. Maisel, првата сезона беше одлична од секој аспект.

Драмите ... не знам, Хендмејд ја заобиколиле што не очекував баш, другото средно жалосно.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Драмите ... не знам, Хендмејд ја заобиколиле што не очекував баш, другото средно жалосно.
Па ОК, лани собра сѐ што можеше, ама лани ја немаше GOT. Можеби Елизабет Мос би било заслужено да добиеше за главна женска, пак, ама па и Клер Фој сосема заслужено си ја зеде наградата за The Crown. Уште повеќе што, ова и е последна сезона во серијата - кралицата остаре, до година ќе ја глуми друга актерка. Тие за споредна женска двете немаа шанси против Тенди :love:, а исто и Фајнс против џуџето.[DOUBLEPOST=1537262474][/DOUBLEPOST]
Толку многу награди за American Crime Story, а серијата беше катастрофа.
Ќути! Геј лобито си го направило своето. Среќа и Рики Мартин не освои... В година очекувам во тие категории Sharp Objects да растури.[DOUBLEPOST=1537262579][/DOUBLEPOST]
*Television Movie: “Black Mirror: USS Callister” (Netflix)
А ова? Исто ко лани за San Junipero - една од полошите епизоди од сезоната ја освојува наградата. А Hang the DJ растури, од секој аспект!
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
34
Поени од реакции
34
Со години немало волку добри драма победници. The Americans конечно доби нешто.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Нз по која логика зима Реџина Кинг за 7 секондс во таа категорија имаше и подобри, исто не би се сложил и за Тенди пошто имаше многу подобри актерки во Хендмаид Теилс.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
34
Поени од реакции
34
Кинг по име ја гласаат, не ни знаат во која серија била. Њутон од лани ја памтат, а трите од Handmaid's Tale поделиле гласовите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Нз по која логика зима Реџина Кинг за 7 секондс во таа категорија имаше и подобри, исто не би се сложил и за Тенди пошто имаше многу подобри актерки во Хендмаид Теилс.
Колку само не си во право:
Малку подосадна сезона во споредба со првата, се оправија некаде од осма епизода. Ама финалево беше топ! И плус, имаше по-likable ликови во однос на првата сезона. Овојпат имаше некои за кои навистина се грижев, проработе емпатијата. На пример, Акечета, најпрво, потоа Ли, Феликс, Емили, и на врвот, пред се останато - Мев. Девојката: Тенди Њутн растури! Заслужи Еми и Глобус за улогава. И ќе биде навистина штета ако не ја вратат во трета сезона.
26 јуни 2018
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Колку само не си во право:

26 јуни 2018
Нз брат не ми остави некој голем впечато Мев во оваа сезона, доста сум незадоволен и од Хендмаид Теилс и како се одвиваше сезоната, но за глумењето неможам да најдам мана, било кој да земеше ќе беше заслужено, но ете не се доволно диверзе.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
За оние што гледаат Bodyguard вечер во 22.00 е финалето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom