Општи дискусии за ТВ серии

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Само што ја завршив Sharp Objects и како целина многу ми се допадна. Силна препорака за сите, мини серија е од 8 епизоди и брзо се гледа зашто има доста suspense низ епизодите. Не би да навлегувам многу сега во анализи и импресии за да не спојлнам нешто зашто поголемиот дел од вас не ја гледаа, ама морам да ја препорачам зашто е повеќе од солидна и вреди да се изгледа.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Само што ја завршив Sharp Objects и како целина многу ми се допадна. Силна препорака за сите, мини серија е од 8 епизоди и брзо се гледа зашто има доста suspense низ епизодите. Не би да навлегувам многу сега во анализи и импресии за да не спојлнам нешто зашто поголемиот дел од вас не ја гледаа, ама морам да ја препорачам зашто е повеќе од солидна и вреди да се изгледа.
Штета што потрошија цела епизода на глупиот настан во дворот на Адора, а финалето што беше најдобар дел од книгата го прикажаа во 5 минути.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.777
Поени од реакции
1.691
Излезе Џек Рајан серијата на Амазон Прајм. Главен актер во серијава е оној од А Quiet Place филмот, режисер и актер во тој филм.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.777
Поени од реакции
1.691
Почнаа вторите сезони од Мр. Мерцедес и Озарк на Нетфликс (која е достапна во целост) и после изгледани првите епизоди се чини доста добра.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Fargo creator Noah Hawley, as he promised, has found a date on his calendar and is moving forward with a fourth season of his Emmy-winning series toplined by Chris Rock who’ll play the head of a crime family.

Chris Rock in Fargo LOL!!!!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom