Општи дискусии за ТВ серии

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Ауууу, Sharp Objects... Значи ги обожувам минисерииве на HBO: Olive Kitteridge, The Night Of, Big Little Lies, Taboo... Sharp Objects... А за крајот, немам зборови. По The Killing, и SFU, ова е веројатно најдобриот крај на серија кој сум го гледал.

P.S.
Одма го погодив убиецот, уште од прва епизода.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ауууу, Sharp Objects... Значи ги обожувам минисерииве на HBO: Olive Kitteridge, The Night Of, Big Little Lies, Taboo... Sharp Objects... А за крајот, немам зборови. По The Killing, и SFU, ова е веројатно најдобриот крај на серија кој сум го гледал.

P.S.
Одма го погодив убиецот, уште од прва епизода.
Веројатно си ја читал книгата или некое ривју некаде на нет, релативно доста популарна е и јас така се излажав.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Веројатно си ја читал книгата или некое ривју некаде на нет, релативно доста популарна е и јас така се излажав.
Не, не, не знаев ништо, буквално. Такви книги не читам, а review-а на неизгледани ствари, па уште помалку. Ама некако сомнително делуваше и имаше неколку знаци кои насочуваа.
 
B

Beginner

Гостин
Дадете предлог за серија како Никита толку добра серија што беше ми иде пак да ја гледам...И ја барав Лзн на јутуб ама ги тргнале епизодите таква легендарна серија и по 10 пати можам да им гледам иста епизода.Пред 1 недела бела лаџа по 3 пат им ги гледав епизодите.Не сум фан на балканскиве серии ама овие 2 им се предобри.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
13 reasons why добра е?
1сезона беше добра, базирана е според книгата, втората сезона нз, продолжува таму каде што застана книгата и изгледав 2 епизоди, не ми беше нешто посебно и ја прекинав.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Preacher, True Dec., Fargo, Taboo

Ништо од ова, оваа година, а?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Fargo - 2020 дури, барем според IMDB. True Detective можда на пролет. Taboo ја продолжиле? Четвртава не ја знам.[DOUBLEPOST=1536769345][/DOUBLEPOST]
13 reasons why добра е?
1сезона беше добра, базирана е според книгата, втората сезона нз, продолжува таму каде што застана книгата и изгледав 2 епизоди, не ми беше нешто посебно и ја прекинав.
Првата сезона е гледлива, од секој аспект. Втората ја оплескаа не само со приказната, туку и начинот на кој најчесто беа снимени дијалозите, ко да шепотат, ко некоја второкласна сапуница од 90-тите. Касандра беше помалку монотона од ова.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
site jaki gi skokas :P
Во последно време колку ме мрзи да симнувам, па да молкнам HDMI кабли, па да барам преводи... Не си свесен! Затоа гледам само што има достапно на HBO GO. А има!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Во последно време колку ме мрзи да симнувам, па да молкнам HDMI кабли, па да барам преводи... Не си свесен! Затоа гледам само што има достапно на HBO GO. А има!
mi dadoa i mene od vip godina vreme hbo go
a eve vtor mesec i netflix

se prefrliv i ja na svetlata strana nemam simnato nisto cel mesec :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom