НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Преголема непотребна фама се крева околу ростериве на Ол Старов.Целава работа се сведува на престижот да се биде во тимот а нема врска што во целата работа нема никаков натпреварувачки дух и никаква одбрана туку само атракција каде што се викаат играчи кои имаат име во лигата и играат на стара слава без разлика дали имаат квалитет.Правата ствар е да изборот во првиот или вториот тим на крајот на сезоната.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
А тек Гордон И Рајан Андерсен им прават на Клиперси,еднаш ќе ги ставам 2ка,и гледај што се дешава.
 
Последно уредено:

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
znaci miami neznaat da igraat vtoro poluvreme...

Hawks 18ka pa pa pa
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.251
Поени од реакции
8.337
Јас да сум од овие суперстар играчиве секоја година ќе лажирам повреда само да не идам на алл стар. Таму ништо нема поврзано со кошарка.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Јас да сум од овие суперстар играчиве секоја година ќе лажирам повреда само да не идам на алл стар. Таму ништо нема поврзано со кошарка.
Тоа ќе се случи само тогаш кога ќе сфатат дека ол старот не е мерило за тоа колку е добар играчот, но моментално е поинаку. На крајот на кариерата ол старот е главен дел од резимето :), значи јас не мислам така, но сепак така се рачуна.
Јас не знам што толку галама дига Лилард, како само тој да е изоставен од тимот. Ок разбирам дека има натпреварувачки дух, ама брат таа ти е, не те гласале фановите и јбг. Да се нервира затоа што го изоставија од Тим САД за Светското, ок, ама за ова..., нека гледа да излезе од таа лоша серија на утакмици каде што шутира по 25 шута а дава 5-6 и прима по 25+, тоа што не е ол стар да му е на крајот на паметот.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Тоа ќе се случи само тогаш кога ќе сфатат дека ол старот не е мерило за тоа колку е добар играчот, но моментално е поинаку. На крајот на кариерата ол старот е главен дел од резимето :), значи јас не мислам така, но сепак така се рачуна.
Јас не знам што толку галама дига Лилард, како само тој да е изоставен од тимот. Ок разбирам дека има натпреварувачки дух, ама брат таа ти е, не те гласале фановите и јбг. Да се нервира затоа што го изоставија од Тим САД за Светското, ок, ама за ова..., нека гледа да излезе од таа лоша серија на утакмици каде што шутира по 25 шута а дава 5-6 и прима по 25+, тоа што не е ол стар да му е на крајот на паметот.
allstarot e hrana za egoto...a u nba egoto e na prvo mesto taka da :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.csnchicago.com/bulls/bulls-rose-finds-butler-half-court-alley-oop-slam[DOUBLEPOST=1422707238][/DOUBLEPOST]Кога сме кај ол старот, лично мене, најинтересен дел од цел викенд ми се тројките и забивањата. Таму се крева повеќе адреналинот него ли на Ист вс Вест. Не играат одбрана нема некоја голема драма, само некои куцања и тоа откако противникот ќе ти го испразни рекетот. Уште чекори да не се судат и се ќе биде топ.
 
G

grande-juve

Гостин
Тоа ќе се случи само тогаш кога ќе сфатат дека ол старот не е мерило за тоа колку е добар играчот, но моментално е поинаку. На крајот на кариерата ол старот е главен дел од резимето :), значи јас не мислам така, но сепак така се рачуна.
Јас не знам што толку галама дига Лилард, како само тој да е изоставен од тимот. Ок разбирам дека има натпреварувачки дух, ама брат таа ти е, не те гласале фановите и јбг. Да се нервира затоа што го изоставија од Тим САД за Светското, ок, ама за ова..., нека гледа да излезе од таа лоша серија на утакмици каде што шутира по 25 шута а дава 5-6 и прима по 25+, тоа што не е ол стар да му е на крајот на паметот.
Тоа му е маана на Лилард уште од прва сезона, преокупиран со бројки и вакви олстар и слични глупости..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Годинава само тројките ќе бидат интересни, на хартија најјаката екипа е соберена досега. А олстарот најмногу загуби со ѕвездите кои не сакаат да забиваат, нема повеќе дуели Џордан - Вилкинс.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.316
Поени од реакции
6.558
Годинава само тројките ќе бидат интересни, на хартија најјаката екипа е соберена досега. А олстарот најмногу загуби со ѕвездите кои не сакаат да забиваат, нема повеќе дуели Џордан - Вилкинс.
Натпреварите за забивање последниве години редовно имаат само млади играчи. И искрено до некаде сум изненаден што го нема Вигинс меѓу нив. Совршен е за тоа натпреварување.... Мал куриозитет е што KJ McDaniels од Филаделфија одбил да учествува иако бил поканет. Интересен потег од малиот, а страшен забивач е (иако како што вели и самиот подобар е во забивања кои се склоп на самите натпревари отколку театрални забивања за атракција).
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Натпреварите за забивање последниве години редовно имаат само млади играчи. И искрено до некаде сум изненаден што го нема Вигинс меѓу нив. Совршен е за тоа натпреварување.... Мал куриозитет е што KJ McDaniels од Филаделфија одбил да учествува иако бил поканет. Интересен потег од малиот, а страшен забивач е (иако како што вели и самиот подобар е во забивања кои се склоп на самите натпревари отколку театрални забивања за атракција).
Има добри забивачи помеѓу младите но не се атрактивни. Пред неколку години победи Џереми Еванс од Јута а батето нема изиграно повеќе од 5 мин на утакмица од тогаш. Такви атлети има колку сакаш во НБА но не се интересни. Имаше тогаш интересна идеја да има награда милион долари за победникот што ќе ги заинтересираше ѕвездите. Друго е да се соберат Леброн,Грифин,Хауард и Дјурант да забиваат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom