НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Иначе сеа глеам портланд кливленд реприза...и слободно можам да кажам мозгов им е полн погодок....особено за тие мали пари што ги зема...
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Казнс пак го нема..
Листа на играчи кои исто така имале просек 24/12 и не биле избрани на ол стар :


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Казнс пак го нема..
Листа на играчи кои исто така имале просек 24/12 и не биле избрани на ол стар :


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aма место кој ќе го ставиш? Ќе кажеш Данкан, ама па од сам ги држеше Сан Антонио со повредени Паркер и Ленард и тоа со 30 мин. просек.

Нејсе, 2 фактори има кога се бираат ол стар играчите, еден колкав удел има во успехот на тимот, а друг колку бил успешно на индивидуално ниво. Тука изгледа одлучил првиот фактор. :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Aма место кој ќе го ставиш? Ќе кажеш Данкан, ама па од сам ги држеше Сан Антонио со повредени Паркер и Ленард и тоа со 30 мин. просек.

Нејсе, 2 фактори има кога се бираат ол стар играчите, еден колкав удел има во успехот на тимот, а друг колку бил успешно на индивидуално ниво. Тука изгледа одлучил првиот фактор. :)
А по кој фактор од 2та е избран Дурант? Штета што западот е прејак и нема место за сите играчи кои реално заслужиле и во биле 100% ол-стар на истокот. Исто глупо ми е што вака се поделени играчите а не како порано по позиции, ете на пример освен Дурант на запад нема ниту едно ниско крило.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
А по кој фактор од 2та е избран Дурант? Штета што западот е прејак и нема место за сите играчи кои реално заслужиле и во биле 100% ол-стар на истокот. Исто глупо ми е што вака се поделени играчите а не како порано по позиции, ете на пример освен Дурант на запад нема ниту едно ниско крило.
Вториот, не можеш најдобриот играч во лигата да го игнорираш. А, ова за позициите се слагам.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
James Harden заслужува да биде избран за MVP
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Вториот, не можеш најдобриот играч во лигата да го игнорираш. А, ова за позициите се слагам.
Најдобар лани, сезонава 80% од времето е повреден и не покажа ништо. И јас го сакам како играч но сезонава реално не заслужи да биди на ол-стар. Разбирам за стартната постава дека имаат многу навивачи Лејкерс и Брајант е во тимот но тренерите не требаше да го изберат Дјурнат пред Казанс. Па и пред Лилард.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
И јас мислам дека Дурант не требаше да биде ол стар ама тоа е. Инаку Казнс ќе го замени Коби, бидејки нема врска што позиција играат, лани Ентони Дејвис го замени Коби.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.623
Поени од реакции
10.336
И јас мислам дека Дурант не требаше да биде ол стар ама тоа е. Инаку Казнс ќе го замени Коби, бидејки нема врска што позиција играат, лани Ентони Дејвис го замени Коби.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Лилард>
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom