Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
10 февруари 2010
Мислења
744
Поени од реакции
241
И кај мене у маалската теретана не греат и условите се слаби накај лоши а наплаќаат по 1000 денари.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
714
Поени од реакции
810
Демир Хисар има теретана (Здрав Живот) 800м и 700ж денари месечно. Голем просторот е, има и доста справи. Зимава греење немаше и сеуште нема. Рацете на железото се лепат. Катастрофа за 800 денари/м. Од услови има само справи и функционални вц-ина, има 10-тина справи за кардио од кои пола не чинат, и тие кои чинат не се потполно функционални (немало кој да им направи ремонт). Теретаната ја чистат 2-3 пати годишно. Предност е што можиш кога сакаш да одиш да вежбаш од 9 наутро до 10-11 навечер. Нема правила, како носење на патики само за втеретана, бришење на справи и такви работи. Гужви нема, се вежба рајат. 4/10

Битола за истите пари има хигиена, тушеви, греење и правила на однесување. Али тоа. Кој има пари и кола за кршење да патува по 85км 6 дена во неделата.
Имам другар кој патува 30км од околните Прилепските села во Битола секој ден, не е се во парите и кршење на автомобил...

Цените се претерано високи во Скопје, а истиот тренд е и во Прилеп теретаната каде што одев долго време е рѓосана, крш, без вентилација и греење... Останатите се прескапи или подеднакво лоши како оваа теретана 50 квадрати е 800 денари...

Битола за сега според мене ги има најдобрите теретани Energym е 1100 денари а е 10 класи над 80% од теретаните низ Македонија... Xtreme е лудило, едино City Gym ја затворија...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
739
Поени од реакции
872
Имам другар кој патува 30км од околните Прилепските села во Битола секој ден, не е се во парите и кршење на автомобил...

Цените се претерано високи во Скопје, а истиот тренд е и во Прилеп теретаната каде што одев долго време е рѓосана, крш, без вентилација и греење... Останатите се прескапи или подеднакво лоши како оваа теретана 50 квадрати е 800 денари...

Битола за сега според мене ги има најдобрите теретани Energym е 1100 денари а е 10 класи над 80% од теретаните низ Македонија... Xtreme е лудило, едино City Gym ја затворија...
Браво за другарот, сепак, мене одење и враќање вкупно ми е околу 85км до Битола денот. Во просек по 10.000 денари месецот за гориво ќе треба да точам, само за тоа. На тоа уште, 10.000-12.000 денари за храна членарина и некој суплемент е многу за мене. Имам и живот надвор од теретана. То е то, просечен македонски бизнис модел. Наместо да ја средат таа што е Демир Хисар, со цел да привлечат повеќе луѓе, тие само си ја збираат членарината на крајот на месецот. Приоритети. Амин.

За теретаните во Битола нема збор.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.765
Поени од реакции
10.197
Работи ли Дом на АРМ ? И која е цената?

Исто, ако знаете цена во Стронгџим кај студенскиот, и кај Ричи кај секси шопот порано што беше? Дали сеуште Стронгџим има боксерска вреќа?
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.412
Поени од реакции
7.488
Работи ли Дом на АРМ ? И која е цената?

Исто, ако знаете цена во Стронгџим кај студенскиот, и кај Ричи кај секси шопот порано што беше? Дали сеуште Стронгџим има боксерска вреќа?
Кога бев студент (пред 4 години) во Strong Gym кај Кузман беше 1050 денари за мажи, 700-800 ден. за жени.
Не ми се верува да има промена.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
215
Поени од реакции
143
Сум бил во Борис, Фид, Флекс(денешен Фид) и Капитол. Најбитна ствар ми е да има простор, да не се гужваме. Сега за сега со простор води Капитол.

Флекс веќе не постои. Сега е таму Фид. Цената е поштена, 150 денари од вежбање во Борис, Фид и Капитол.
Во Капитол добри им се тие понудите, 1100 за 10 вежбања, 2500 за 20 и то.
Ама да го слушнав и јас тој разговор за земање брзи пари. Да се деси еднаш во скоро Капитол да биде затворен 3-4 дена. Помислив дека е ради Корона вирусот. :) Ете ги пак работат. Не платиле кирија излеа.

Најчиста е Борис, па Фид, па Капитол. Ама ако си машко, многу не ти смета смрдеж на потоина. ;)

Во Фид, некако набутани се справите едно до друго и има гужва понеделник, вторник. Од среда некако попразно. :)

Борис ми е далеку па затоа не продолжив да одам.

Еднаш бев во Јане Сандански кај Хотел Русија. Носев медицински кеси врз патичињата :)

А да, во Синерџи е 500 од едно вежбање. Што добиваш за тие пари?
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.387
Поени од реакции
5.345
Сум бил во Борис, Фид, Флекс(денешен Фид) и Капитол. Најбитна ствар ми е да има простор, да не се гужваме. Сега за сега со простор води Капитол.

Флекс веќе не постои. Сега е таму Фид. Цената е поштена, 150 денари од вежбање во Борис, Фид и Капитол.
Во Капитол добри им се тие понудите, 1100 за 10 вежбања, 2500 за 20 и то.
Ама да го слушнав и јас тој разговор за земање брзи пари. Да се деси еднаш во скоро Капитол да биде затворен 3-4 дена. Помислив дека е ради Корона вирусот. :) Ете ги пак работат. Не платиле кирија излеа.

Најчиста е Борис, па Фид, па Капитол. Ама ако си машко, многу не ти смета смрдеж на потоина. ;)

Во Фид, некако набутани се справите едно до друго и има гужва понеделник, вторник. Од среда некако попразно. :)

Борис ми е далеку па затоа не продолжив да одам.

Еднаш бев во Јане Сандански кај Хотел Русија. Носев медицински кеси врз патичињата :)

А да, во Синерџи е 500 од едно вежбање. Што добиваш за тие пари?
Синерџи се елита барем беа пред да се отвори Парк
сеа незнам веќе дали е така ама порано даваа три пешкири, сељачизам немаше, хигиена на завидно ниво и топ справи
у Капитол луѓе што биле пред 4часот викаат дека немирисало а у шпицот е хаос али реално со цена се најдобри


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
10
Поени од реакции
1
Nekoja teretana sto raboti periodov? Plakam duplo
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.936
Nekoja teretana sto raboti periodov? Plakam duplo
Има забрана со закон, ти можеш тродупло да плаќаш ако сакаш :D
Aко нема драстичен пораст на заболени за некоја недела ќе ги отворат.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
89
Поени од реакции
48
Бил некој во синерџи теретана, да пренесе искуство. Голема, просторна има ли гужва?

И препорачајте теретана во карпош 1/2/3.
Редно е да се почне со вежбање.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
215
Поени од реакции
143
Синерџи коа влегов, личи како за спортисти правена. Едно вежбање ти е 500 денари, ако не смениле во скоро. Ама личи добро дека е, чим плаќаш 500 денари :)
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
89
Поени од реакции
48
Студент сум, 1200 ќе плаќам.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
745
Поени од реакции
840
Пандемиски во теретанава кај што одам од мерки за претпазливост само средство за дезинфекција има, сељак си е сељак пак не користат пешкири и оставаат кило пот на клупа, ти се буткаат не се држи дистанца (иако има 5 пати помалку вежбачи од претходно), не се проветрува неколку пати во денот т.е. воопшто не ни може да се проветри бидејќи е во подрум, и најмногу не разбирам на вакво време да се бутнеш у теретана за да возиш на статичен точак и да дишеш и издишуваш стоен воздух,е во најмала рака е дебилизам, али ај тоа е тоа не дека па и јас мислев нешто ќе се промени од пред 5 месеци.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.301
Поени од реакции
960
Пандемиски во теретанава кај што одам од мерки за претпазливост само средство за дезинфекција има, сељак си е сељак пак не користат пешкири и оставаат кило пот на клупа, ти се буткаат не се држи дистанца (иако има 5 пати помалку вежбачи од претходно), не се проветрува неколку пати во денот т.е. воопшто не ни може да се проветри бидејќи е во подрум, и најмногу не разбирам на вакво време да се бутнеш у теретана за да возиш на статичен точак и да дишеш и издишуваш стоен воздух,е во најмала рака е дебилизам, али ај тоа е тоа не дека па и јас мислев нешто ќе се промени од пред 5 месеци.
За која се работи?
 
На врв Bottom