Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
25 септември 2016
Мислења
764
Поени од реакции
895
Теретани во Битола, екстра би било да е близу ФИКТ/Болница? Знам за енерџим, но дали има уште некоја така во близина?
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Фитнес станица, во склоп на Олимписки базен Центар, 1500 ден два пати неделно, само за жени. Хигиена на исклучително високо ниво, паркингот е бесплатен за корисниците.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.058
Поени од реакции
194.746
Фитнес станица, во склоп на Олимписки базен Центар, 1500 ден два пати неделно, само за жени. Хигиена на исклучително високо ниво, паркингот е бесплатен за корисниците.
Не ли е малку ова два пати неделно?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.628
Поени од реакции
8.111
Во Струмица ќе се отвара Pulse Fitness & Spa, бугарската франшиза.

www.pulsefit.mk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.381
Поени од реакции
891
Теретани во Битола, екстра би било да е близу ФИКТ/Болница? Знам за енерџим, но дали има уште некоја така во близина?
universal ti e najblisku i super teretana e, se ima so e potrebno. 800denari mesecna i ubaj lujge idat. Nad tinex e....
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
2.377
Колку кошта во Legion за 3 пати неделно до 16:00?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.255
Поени од реакции
17.090
Некој да каже збор два за теретаната во Борис Трајковски?
Или да предложи некоја друга теретана во Центар, Карпош, Капиштец, Тафталиџе.
Само нормално да не е од оние прескапние Project Fit, Park кај што месечно е по 100 евра.
Од 1500 до 2000 некаде да биде.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.549
Поени од реакции
1.002
Некој да каже збор два за теретаната во Борис Трајковски?
Или да предложи некоја друга теретана во Центар, Карпош, Капиштец, Тафталиџе.
Само нормално да не е од оние прескапние Project Fit, Park кај што месечно е по 100 евра.
Од 1500 до 2000 некаде да биде.
Борис Трајковски е ептен пропадната и амортизирана.

Во Александар Палас е 3.000, ако платиш за 3 месеци е по 2.000 месечно. Растеретена, нема гужви, има паркинг, одлична хигиена.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.358
Демир Хисар има теретана (Здрав Живот) 800м и 700ж денари месечно. Голем просторот е, има и доста справи. Зимава греење немаше и сеуште нема. Рацете на железото се лепат. Катастрофа за 800 денари/м. Од услови има само справи и функционални вц-ина, има 10-тина справи за кардио од кои пола не чинат, и тие кои чинат не се потполно функционални (немало кој да им направи ремонт). Теретаната ја чистат 2-3 пати годишно. Предност е што можиш кога сакаш да одиш да вежбаш од 9 наутро до 10-11 навечер. Нема правила, како носење на патики само за втеретана, бришење на справи и такви работи. Гужви нема, се вежба рајат. 4/10

Битола за истите пари има хигиена, тушеви, греење и правила на однесување. Али тоа. Кој има пари и кола за кршење да патува по 85км 6 дена во неделата.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.414
Поени од реакции
15.308
Демир Хисар има теретана (Здрав Живот) 800м и 700ж денари месечно. Голем просторот е, има и доста справи. Зимава греење немаше и сеуште нема. Рацете на железото се лепат. Катастрофа за 800 денари/м. Од услови има само справи и функционални вц-ина, има 10-тина справи за кардио од кои пола не чинат, и тие кои чинат не се потполно функционални (немало кој да им направи ремонт). Теретаната ја чистат 2-3 пати годишно. Предност е што можиш кога сакаш да одиш да вежбаш од 9 наутро до 10-11 навечер. Нема правила, како носење на патики само за втеретана, бришење на справи и такви работи. Гужви нема, се вежба рајат. 4/10

Битола за истите пари има хигиена, тушеви, греење и правила на однесување. Али тоа. Кој има пари и кола за кршење да патува по 85км 6 дена во неделата.
Ами ако си во куќа и планираш да живееш таму затвори една соба во куќата, 100кг тежини, бенч, 2 шипки завари разбој, вратило и кафез за нозе и една мултифункционална со сајли вежбај дома. Сигурно нема да станат поарни теретаните во Демир Хисар ако нема луѓе
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.358
Ами ако си во куќа и планираш да живееш таму затвори една соба во куќата, 100кг тежини, бенч, 2 шипки завари разбој, вратило и кафез за нозе и една ѓултифункционална со сајли вежбај дома. Сигурно нема да станат поарни теретаните во Демир Хисар ако нема луѓе
Една теретана е. Летото 2019 имаше 65 редовни вежбачи тоа се околу 50.000 денари месечно. На зима паѓа бројката на околу 30 редовни. До теретаната има лепенка кафич. Ист газда. Не е за немање луѓе, не ги интересира да купат барем дрва за греење.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.414
Поени од реакции
15.308
Една теретана е. Летото 2019 имаше 65 редовни вежбачи тоа се околу 50.000 денари месечно. На зима паѓа бројката на околу 30 редовни. До теретаната има лепенка кафич. Ист газда. Не е за немање луѓе, не ги интересира да купат барем дрва за греење.
Ставил дрва или не ако е сам на пазарот го заболе,пак истите ќе вежбаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom