Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
1 септември 2014
Мислења
4.436
Поени од реакции
6.646
Дечки кажете некоја теретана Автокоманда, Маџари, Ченто. Да не биде скапа оти не сум про, одам да се испукам само.
Оваа во капитол ја затворија, а баш ми одговараше со цена.
Како е затворена Капитол? Мислам дека само привремено заради реновирање, иако некако долго оди тоа.

Член од
28 март 2015
Мислења
3.357
Поени од реакции
5.796
Како е затворена Капитол? Мислам дека само привремено заради реновирање, иако некако долго оди тоа.
Пишува дека реновираат, ама вистината е дека немаат платено кирија и капитол им ги зема машините. Што како ќе биде не знам.
Автоматски споено мислење:

Автокоманда остана само една теретана и еден Кросфит, ФИД се вика во пензионерски зградата, 1200ден месечно или 3 месеци за 3000денари унапред ако ги платиш 3те. Има во Маџари само не знам како се вика, на главната улица на Благоја Стефковски и мислам дека е поефтина од оваа во Автокоманда.
Оваа во Маџари кај киното? Пишува дека дуќанот се издава, не знам дали се преместени или затвориле?

Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.644
Поени од реакции
7.694
Пишува дека реновираат, ама вистината е дека немаат платено кирија и капитол им ги зема машините. Што како ќе биде не знам.
Автоматски споено мислење:

Оваа во Маџари кај киното? Пишува дека дуќанот се издава, не знам дали се преместени или затвориле?
Progressive Gym мислам се вика.
Инаку Боби и Флекс во Автокоманда така си ја затвори, демек реновира, јас имав уплатено уште месец и пол и ми пропадна уплатата, некои членови одеа до Капитол таму ги пушташе со истата претплата.

Член од
23 февруари 2011
Мислења
656
Поени од реакции
665
Истата фора ја направи и во Автокоманда, го користеше просторот не плаќаше кирија и сметки додека не го избркаа, па се префрли во Капитол и ете иста превара...значи она типичен македонски бизнисмен, заеби што можеш повеќе.
Progresiv Gym е на главната Благоја Стевковски после маџари во Хиподром. Таа карши киното не работи 5 години.

Член од
10 февруари 2010
Мислења
628
Поени од реакции
187
Wow. Толку време така да бричиш народ е за честитки.

Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.644
Поени од реакции
7.694
Сепак овој пат станувало збор за реновирање, стави газдата пред неколку часови на стори дека повторно е отворен.
kapitol.jpg

На врв Bottom