Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Здраво. Сакам да почнам со теретана, но тотален аматер сум по ова прашање. Може да препоачате теретана во Ченто, Автокоманда или Маџари, евентуално може и малку пошироко? Лично би сакал да се зачленам во теретана што има групни тренинзи/часови, и разбрав дека Training Room во Автокоманда е таква. Има подобар избор од Training Room?
 
Член од
7 април 2019
Мислења
23
Поени од реакции
43
Дали има некој искуство да сподели со Omerta Fitness Center во Capitol Mall, на гоогле reviews не пишуаат нешто најдобро.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Дали има некој искуство да сподели со Omerta Fitness Center во Capitol Mall, на гоогле reviews не пишуаат нешто најдобро.
Ако фатиш од промоциите е океј, ама со редовните цени не вреди. Имаат проблем со хигиена, ама скоро секоја теретана каде што е месец 1000ка е исто, барем јас каде што сум бил.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Предлог теретана во Аеродром?
Скај фитнес не ми е по мерак поради нехигиената и тоа што подот во соблекувална е постојано воден (од базенот), а Омерта во Капитол некако мислам дека ќе биде поголем фејл :)
 
Член од
7 април 2019
Мислења
23
Поени од реакции
43
Предлог теретана во Аеродром?
Скај фитнес не ми е по мерак поради нехигиената и тоа што подот во соблекувална е постојано воден (од базенот), а Омерта во Капитол некако мислам дека ќе биде поголем фејл :)
Synergy мислам дека ти е најдобра во Аеродром, јас уплатив акција 4 месеци за 3500 во омерта, не вежбам многу најчесто користам само трака за трчање и тие не се нешто нај сјајни но за таа цифра што ја платив мислам дека е топ.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Synergy мислам дека ти е најдобра во Аеродром, јас уплатив акција 4 месеци за 3500 во омерта, не вежбам многу најчесто користам само трака за трчање и тие не се нешто нај сјајни но за таа цифра што ја платив мислам дека е топ.
Да, ќе биде Синерџи изгледа. Гледам имаат и „оф-пик“ понуда, за период од 7 до 16 часот за 2000 или 1500 денари. Што реално ми одговара, затоа што вежбам пред работа.
 
Член од
3 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, me interesira da ne znae nekoj do kolku kg odat racnite tegovi/bucicite vo slednive teretani: Omerta, Lifestyle fitness, Fitness & Spa PARK i Synenergy(i ako moze da mi kazete kolku se mesecno clanarinite vo niv osven za Omerta posto na niven insta ima info).

Bidejki kade sto treniram momentalno vo SkyWellnes se do 100 kg bucici i e dobro opremena so spravi, sto e top, ama e 2500 mesecno, pa ako ima negde poevtino, a da ima do tolku tegovi (ili barem do 70-80kg) bidejki potrebino mi e za powerbuilding/za snaga(so ogled na toa sto povekjeto teretani vo skopjevo se poise fitness a ne za powerlifting).
 
Последно уредено:

fnt

Член од
22 јули 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Искуство и мислење за Spectrafitness на Партизанска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom