Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Оваа Истра и ЛАСК Линз сите ја играа 2/1.. ги изгореа кладилнициве убаво..
повеќе оваа Ескесехир ја маваа 2-Х.

а за голот не знаев дека бранел играч после тоа враќав да видам што гол дале :D
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Дај и другпат кажете кои се можни прелази на денов или па вакви х-1 2-х и сл. Сакав да ја играм Локомотива али беше блокирана а за у живо ме мрзеше да идам... битно Палас ја стаив сингл мизерии се асална шанса не направија.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ah tie Petrolul zivite mi gi izedoa na tiketot najmali me poebuvaat... a sakav da gi izvadam vikam da mi pojacaat dobivka... kalloni 0-2 constanta 0-2 linz 1 konya 0-2 i mrtvite petrolul na 500 uplata...
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Samo mene mi se deshava ova :))

CFR Cluj mi go napika, 20 denari uplata 900 dobivka najmilinsko livche. Ja pa ushte 1 i T1 sum gi stail, po logikata deka igraa dobro prethodnive utakmici, i denes kje bide taka. KURAC.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Месец септември не играв италијански екипи , а месец октомври играв. Процентот на добитни тиќети ми се намали за нешто над 30 %.

Не се игра фудбал таму ,се е мафија. Ме скина сношти Милан за 13 илјади.

Иначе за денес ...

Рајо Валекано Т1 2+
Белененсес Т1 2+

Уплата 500 , добивка нешто над 2000.
си влегоа и 2те
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.526
Денес изиграв еден тикет на заебанција колку да пратам нешто од 2-3 гола 5-6 утакмици и шо се издешава сите се 4+ 5+ племе да му ебам да ги изграв 3+ секако некоја ке останеше 0-0
 
Член од
25 октомври 2014
Мислења
50
Поени од реакции
46
После 10 години редовно типување и пратење спортска, научив неколку правила:
1. Двојната шанса е најголема курва.
2. секогаш бегај од коеф, 1.5-1.7, со нив се е можно секогаш, подобро комбинирај со повисок коефициент, над 1.9.
3. кога и да пишеш ‘местена‘ не испаѓа, еднаш ќе ја оставиш од шо ти е веќе преку глава од местени, мора да влезе
4. Вреди да се игра само со голем влог на коефициент до 1,25 ; со лотариски тикети да ги отепаш ако некогаш ептен ти се посреќи; или ако си спремен со поголем фонд да бркаш прогресија на X
5. Ако не си ја потрошил добивката во првите неколку часови од подигање, веќе си во минус
По 10 години играње ова го научи?

Ептен си научил.
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
По 10 години играње ова го научи?

Ептен си научил.
Да да, немој да мислиш дека мн е јасно од почеток. Имаше и добри периоди, со посебна сметка само од кладилница пари да вртам. Еве денес со Strausbourg на нула ја донесов.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Мораше Локомотива да дајт 4ти гол ?? ја имав на 3-2 никој да не даде гол и 93 ме унаказија само што ја заокружив реков нема шанси сега гол да падне ...
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Мораше Локомотива да дајт 4ти гол ?? ја имав на 3-2 никој да не даде гол и 93 ме унаказија само што ја заокружив реков нема шанси сега гол да падне ...
Зaштo игрaш тaкви игри? Пo лoгикaтa декa пoследните 2 им беa 3-2?
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Од игри на голови само 1+прво/1+второ поштувам, иако се на голови ми е на среќа, вака барем не се замараш кој дал, кој примил.... иначе се на голови ми е чиста среќа, не дека и другово не е :)
 
Член од
25 октомври 2014
Мислења
50
Поени од реакции
46
На голови е многу потешко да најдеш value во утакмиците. Бидејќи најголемиот број на параметри врзани со головите се чисто математички односно статистички, кладилниците добро си ја завршуваат работата и границите се воглавно добро поставени. За да дојдеш до вреден бет на голови потребно е да се случи некое изместување, на пример кај временските услови кој би ја промениле поставената математика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom