Кладилница (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Топче, 27 април 2013.

 1. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.567
  Допаѓања:
  12.711
  Бидејќи ни е веројатно одбиено барањето за посебен подфорум за кладење ја отварам темава со цел да се префрлат сите генерални муабети за кладење и коментирање натпревари во една посебна тема (оваа) каде сите ќе можеме да споделиме со другите што чекаме, што не "заебало", да се искоментира некој натпревар во тек, да се побара типови, да се искоментира за некој тип и еден куп други муабети.

  Мислам дека оваква тема фали и поради тоа што нема каде да се искоментира нешто, се продолжува со спамирање во Тип на денот и затоа е таа тема затворена.

  Ги замолувам администраторите да ја остават темава, сигурен сум дека нема на никој да му пречи а ќе ни овозможи на нас кој се занимаваме со ова поголема прегледност во Тип на денот и плус ќе имаме тема кај да си напраиме муабет :)

  Значи ќе има 4 теми:
  Поплаки каде би се постирале само тикети и ништо друго
  Добивка каде би се постирале само тикети и ништо друго
  Тип на денот каде би се постирале само типови и ништо друго
  и оваа каде ќе се коментира све што не спаѓа во горните три теми а е поврзано со кладилница.

  Воедно ги замолувам и сите кладилничари да си ги пренесат муабетите тука и да престанат да ја спамаат темата Тип на денот, Добивка и поплаки (ветувам и јас ќе го направам тоа :D)

  Ви благодарам.

  Кладилничар Топче.
   
  На Torchyrus, Mondonico, NomoregameS и уште 16 други им се допаѓа ова.
 2. Niggersinparis

  Niggersinparis добро вече

  Член од:
  28 август 2012
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  2.002
  Peskara napoli 2ka
   
 3. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.087
  Допаѓања:
  31.383
  Уште Милан 1 за 18.000 :D
  Многу им фала на обложувалниците за Атланта Х @2.60 и Х-Х @3.50, тип на денот цел свет ја имаше оваа. :D
   
  На Топче му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.567
  Допаѓања:
  12.711
  јас ја чекам уште Порто за 4500 на едно
  Палестино гг3+ за 5100 на друго

  Денес иам некоја чудна среќа едно 6-7 утакмици ми ги даде во 90та :D
   
 5. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.162
  Допаѓања:
  3.954
  сите сте исти вие од Арсенал само ветувате и ништо не исполнувате :P

  иначе еве на што паднав јас денес
  [​IMG]
   
 6. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.432
  Допаѓања:
  9.093
  Арсенал ГГ3+
  Маинц ГГ
  Шалке Т1 2+
  Реал Социедад Т1 2+

  Шо викате за поголема уплата, или предлагајте нешто 10-15 коеф.
   
 7. sime333

  sime333

  Член од:
  8 септември 2011
  Мислења:
  3.652
  Допаѓања:
  2.616
  (y) Е ваа тема веке ме аресе :D
  --- надополнето: 27 април 2013 во 22:44 ---
  И јас добри пари зедов на Х оваа и со некои друзи ја комбинирав на друзи тикети и сите испадноа.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Samurai Jack

  Samurai Jack Penspinner

  Член од:
  15 април 2012
  Мислења:
  3.593
  Допаѓања:
  8.639
  А шо беше фркава со Атaланта? Местенка нешто или? :D
   
 9. sime333

  sime333

  Член од:
  8 септември 2011
  Мислења:
  3.652
  Допаѓања:
  2.616
  Незнам што беше финтата али цел свет ја играше Х и тоа на доста големи пари луге ја ставаа.
   
  На Samurai Jack му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.477
  Допаѓања:
  6.048
  Двете екипи се на безбедно место на табелата и им одговараше по бод, без да се трошат премногу.
   
  На Samurai Jack му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.567
  Допаѓања:
  12.711
  Порто промаши пенал :facepalm::facepalm:

  Палестино 0-0 на полувреме... тапа се
  --- надополнето: 27 април 2013 во 22:55 ---
  Порто 1:0 :icon_mrgr:
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.359
  Допаѓања:
  5.455
  Ајде да остане порто па да узмемо неки денар :D
   
 13. Xibalba

  Xibalba Punctum vivimus

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  5.674
  Допаѓања:
  10.069
  Заштеда од неодење во кладилница (35K)

  [​IMG]
   
  На Ailurophile, red.devil, bokser_mk и уште 9 други им се допаѓа ова.
 14. F|ilip

  F|ilip

  Член од:
  9 март 2013
  Мислења:
  171
  Допаѓања:
  212

  Дефинитивно не ти одело во кладилница...
   
  vojvoda7, sankerce, ManUtdChampions и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.087
  Допаѓања:
  31.383
  Според мене местена однапред договорено да си поделат бодовите. Можеа да изиграат 1 или 2 секако не им беше важно дали ќе земат 1 или 3 бодови.
  На http://www.bet-mate.com/View/MoneyWay имаше дека над 300.000 евра биле уплатени за х до 12 часот.
  Многу приметливо беше ама од 2.6 и 3.5 некој убави пари си направи. :D
   

Сподели преку: