Кладилница (Генерална дискусија)

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.511
Бидејќи ни е веројатно одбиено барањето за посебен подфорум за кладење ја отварам темава со цел да се префрлат сите генерални муабети за кладење и коментирање натпревари во една посебна тема (оваа) каде сите ќе можеме да споделиме со другите што чекаме, што не "заебало", да се искоментира некој натпревар во тек, да се побара типови, да се искоментира за некој тип и еден куп други муабети.

Мислам дека оваква тема фали и поради тоа што нема каде да се искоментира нешто, се продолжува со спамирање во Тип на денот и затоа е таа тема затворена.

Ги замолувам администраторите да ја остават темава, сигурен сум дека нема на никој да му пречи а ќе ни овозможи на нас кој се занимаваме со ова поголема прегледност во Тип на денот и плус ќе имаме тема кај да си напраиме муабет :)

Значи ќе има 4 теми:
Поплаки каде би се постирале само тикети и ништо друго
Добивка каде би се постирале само тикети и ништо друго
Тип на денот каде би се постирале само типови и ништо друго
и оваа каде ќе се коментира све што не спаѓа во горните три теми а е поврзано со кладилница.

Воедно ги замолувам и сите кладилничари да си ги пренесат муабетите тука и да престанат да ја спамаат темата Тип на денот, Добивка и поплаки (ветувам и јас ќе го направам тоа :D)

Ви благодарам.

Кладилничар Топче.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Уште Милан 1 за 18.000 :D
Многу им фала на обложувалниците за Атланта Х @2.60 и Х-Х @3.50, тип на денот цел свет ја имаше оваа. :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.511
јас ја чекам уште Порто за 4500 на едно
Палестино гг3+ за 5100 на друго

Денес иам некоја чудна среќа едно 6-7 утакмици ми ги даде во 90та :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.020
Поени од реакции
10.709
сите сте исти вие од Арсенал само ветувате и ништо не исполнувате :P

иначе еве на што паднав јас денес
 
B

Beck's

Гостин
Арсенал ГГ3+
Маинц ГГ
Шалке Т1 2+
Реал Социедад Т1 2+

Шо викате за поголема уплата, или предлагајте нешто 10-15 коеф.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
(y) Е ваа тема веке ме аресе :D
--- надополнето: 27 април 2013 во 22:44 ---
Уште Милан 1 за 18.000 :D
Многу им фала на обложувалниците за Атланта Х @2.60 и Х-Х @3.50, тип на денот цел свет ја имаше оваа. :D
И јас добри пари зедов на Х оваа и со некои друзи ја комбинирав на друзи тикети и сите испадноа.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.511
Порто промаши пенал :facepalm::facepalm:

Палестино 0-0 на полувреме... тапа се
--- надополнето: 27 април 2013 во 22:55 ---
Порто 1:0 :icon_mrgr:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ајде да остане порто па да узмемо неки денар :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Незнам што беше финтата али цел свет ја играше Х и тоа на доста големи пари луге ја ставаа.
Според мене местена однапред договорено да си поделат бодовите. Можеа да изиграат 1 или 2 секако не им беше важно дали ќе земат 1 или 3 бодови.
На http://www.bet-mate.com/View/MoneyWay имаше дека над 300.000 евра биле уплатени за х до 12 часот.
Многу приметливо беше ама од 2.6 и 3.5 некој убави пари си направи. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom