acereal
Последна активност:
20 февруари 2019
Член од:
5 јануари 2012
Мислења:
9.073
Допаѓања:
4.763
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Локација:
Охрид

Сподели преку:

acereal

Машко, од Охрид

Последна активност:
20 февруари 2019
  1. nikzi
   nikzi
   ми стигна писмо им испратив све треба ли да ми одговорат на емаил или не?
   1. acereal
    acereal
    обично не враќаат одговор може да им се јавиш утре за посигурно т.е за побрзо да ти ја царинат пратката или види да не има случајно измена во тракингот треба да пишува send item to domestic location откако ќе ти ја царинат.
    17 јануари 2018
  2. nikzi
   nikzi
   ја порачав од интернет преку картичка имам скриншотови каде треба да испратам на кој емаил каде да го најдам?
   1. acereal
    acereal
    Прво треба да чекаш писмо да ти дојде дека на него го има бројот на пријавата ...
    15 јануари 2018
  3. nikzi
   nikzi
   здраво гледам дека се разбираш у пратки воа ноа да те прашам шо значи воа ? SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE 1/13/2018, 1:23:00 PM Record item customs information (Inb) mi go dava na tracking na posta.com.mk
   1. acereal
    acereal
    На царина ти е пратката ... значи ќе треба да им испратиш на емаил скриншат од извод од банка и од кај што си го купил производот .. ќе ти стигне писмо деновиве од царина ..
    15 јануари 2018
  4. G@rfielD
   G@rfielD
   Крак за твојот процесор? Што е финтава со ова ќе сакаш да ми објасниш? :D Како да знам дали има Фм17 крак за мојот процесор?
   1. acereal
    acereal
    На mkdev најдов јас ама сега не отвара нешто ... иначе оваа 2017 за секој процесор има посебен крак ..
    29 март 2017
  5. grande-juve
   grande-juve
   Монта Елис ако сакаш го давам за СиЏеј
  6. martini
   martini
   Прочитав во темата за Мвр за полицајци дека ги имаш прашањата за полагања... Дали ќе можеш да ми ги пратиш.
   1. acereal
    acereal
    Види грешка да не си :D
    11 август 2015
  7. Usher$
   Usher$
   Другар гледам си нарачал патики од АлиЕкспрес, јас имам нарачувано ама ситници, де кажи за колку време ти стасаа, да не ти ги царинеа кај нас на граница ?? Сакам да си нарачам патики па викам да не ме царинат .. и како си задоволен од квалитетот ако воопшто стасале, сакам јас да нарачам Nike Air Force бели.. околу 60 долари се ...

   Фала
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Usher$
    Usher$
    Аха добро фала, мене едно другарче ми викаше као нема шанси да ти царинат патики ама не било така.. окк :D
    21 април 2014
   3. acereal
    acereal
    Може и да не ти ги царинат може и да ти ги царинат зависи како ќе им текне , од 40 пара што имам нарачано само 2 ми имаат царианто засега .
    21 април 2014
   4. Usher$
    Usher$
    аха океј другар фала ти многу
    21 април 2014
  8. Black Wanderer
   Black Wanderer
   Ах тој Ozil ! ....
   Ко ќе треба утка ! ...
   1. На acereal му/ѝ се допаѓа ова.
   2. acereal
    acereal
    Тамам си е , на време го пуштија од кај нас и одлично заработија , што сака нека прави сега не е наш играч повеќе :D
    20 февруари 2014
   3. Black Wanderer
    21 февруари 2014
  9. akto
   akto
   Znaci nema 18% ddv za telefoni?
   Top top top.
   Ako e taka odma poracuvam
   Yeeea!!!
  10. akto
   akto
   Другар сакам да порачам телефон од aliexpres, гелдам имаш порачувано преку интернет, ме интересира дали знаеш колку е царина и ддв за телефони?
   Имаше нешто за компјутерска опрема мислма само 5% царина без ддв или се лажам?
   1. acereal
    acereal
    Толку се плака само 5% , пример ако ти е 200$ телефонот ќе платиш само 10$ плус т.е 450 денари ако не си од ск уште 150 денари поштарина , и некој ситни трошаци во поштата по 20-30 денари уште 100 денари плус .
    30 ноември 2013
  11. Werther
   Werther
   Aце, кажи ми за радиово како да се вклучам кога ќе отидеш ти. Прв пат пуштам, извини на ѕид што ти пишувам, не може преку ПП.
   Спуштив Винамп, Спуштив ShoutcastDNAS , го спуштив тој документот под радиото за директно слушање, доволно е тоа ?
   Ако има друго кажувај...
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Werther
    Werther
    Ace, кај е тоа сервер адрес бе пријател, не можам да најдам. И тагни го и Стелт да види ако може тој да ми намести.
    13 септември 2013
   3. acereal
    acereal
    Во Shoutcast >Output.
    13 септември 2013
   4. acereal
    acereal
    Не е онлајн не верувам дека ќе види ..
    13 септември 2013
  12. Erich Zann
   Erich Zann
   Друже спремен си да пушташ или да пукнам уште една песна :)
   1. acereal
    acereal
    спремен сум :)
    13 септември 2013
   2. Erich Zann
    Erich Zann
    за 2 мин готова е песнава, влавај :D
    13 септември 2013
   3. acereal
    acereal
    важи :)
    13 септември 2013
  13. Zbesnat
   Zbesnat
   Друже сакам да те прашам во врска со порачувањето од aliexpress.com.Ако можеш да ми објасниш како оди,за колку стасуваат и каде стасуваат и како си задоволен,дека гледам имаш нарачано.Сакам да си земам 4-5 комада шорцеви за на тренинг гледам имаат интересни работи.Поздрав и фала.
  14. FICOOO
   FICOOO
   Друже може ли да ми пишеш пп како иде исплата од microworkers, напраив и ја над 10$ ама уше да знам да ги извадам :)
  15. Nex
   Nex
   Имаш ли некој пријател/студент кој патува од Ск до Охрид?

   Пиши ПП.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Охрид