Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Реално 80посто од утакмиците испагаат 1 така да пак немаш value..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Епa тoa 2 нaспремa 1.8 е oбичнo пoрaди дoмaшниoт терен. Стaтистички 1 е пoверoјaтен исхoд oд 2 мислaм зa сите лиги. Пaк немaш value.
Како немаш одма статистички си ги зголемуваш шансите 33 наспрема 66 се шансите на домакинот спрема гостинот од старт е сеа домашниот терен кеа влијае со 10% пак поголемите шанси се кај гостите статистичи да го додадеме и најголемиот фактор кој може да пресуди Суди јата со 5 % ке дојде до баланс ете каде е валуето од моја гледна точка се разбира тоа е мое мислење шо немора да е точно
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Чистa среќa е спoртскaвa oсвен aкo немaш дoјaви. Клaдилниците дoбрo си ги бaлaнсирaaт квoтите зa дa бидaт секoгaш у плус.[DOUBLEPOST=1415059439][/DOUBLEPOST]
Како немаш одма статистички си ги зголемуваш шансите 33 наспрема 66 се шансите на домакинот спрема гостинот од старт е сеа домашниот терен кеа влијае со 10% пак поголемите шанси се кај гостите статистичи да го додадеме и најголемиот фактор кој може да пресуди Суди јата со 5 % ке дојде до баланс ете каде е валуето од моја гледна точка се разбира тоа е мое мислење шо немора да е точно
И oдземи 10% штo кркa клaдилницa oд квoтите и уште 10% кaј aпaшиве дaнoк дa плaтиш и кур value.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Така така, се е среќа а и секој си има различна гледна точка и секој си има свој вид на игра и на нешто според кое се води. Него дај кажете некое мислење за утре, јас сеуште ги неам расчепкано утакмициве
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
После 10 години редовно типување и пратење спортска, научив неколку правила:
1. Двојната шанса е најголема курва.
2. секогаш бегај од коеф, 1.5-1.7, со нив се е можно секогаш, подобро комбинирај со повисок коефициент, над 1.9.
3. кога и да пишеш ‘местена‘ не испаѓа, еднаш ќе ја оставиш од шо ти е веќе преку глава од местени, мора да влезе
4. Вреди да се игра само со голем влог на коефициент до 1,25 ; со лотариски тикети да ги отепаш ако некогаш ептен ти се посреќи; или ако си спремен со поголем фонд да бркаш прогресија на X
5. Ако не си ја потрошил добивката во првите неколку часови од подигање, веќе си во минус
Секогаш прво се гледа формата на целиот тим и листата со повредени играчи.

Голем влог на коефициенти под 1.25 и кога ќе те заебе некоја со 1.05 ќе ги пцуеш цела недела. :icon_mrgr:
Сега не играам ама порано на листа ми беа екипи кои се борат за титула и кои на крај на сезона ќе имаат најмалку 25 победи.
Ако на ливче имам 10 утакмици и погодам 7, последните 3 ги играм во живо и гледам да се во вечерен термин. Ми се има случено тие 3 последни од ливчето сите да ги промашам, а пак да сум добитен со играњето во живо.

Тоа бркањето Х или да изгубат највеќе го мразам. Еднаш ќе ги погодиш на голем коефициент после 5 пати ќе те заебат и ќе ти ги соберат парите што претходно си ги земал.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Тој шо мислит дека спортскава е само срека гадно се заебал.
Тоа шо голем % од играчите играат аматерски и незнаат да менаџираат со парите е друга ствар и е факт и ве наведува да мислите дека е срека шо не е дека нема вистина али не е све срека.Многу луге шо играат спортска немаат никаква стратегија како би играле,чукаат по 10 утакмици и играат на имиња абе овие ке му ја дупнат глата појаки се кој се факинг Ајнтрахт или вест Хем итн.
Професионалци шо во МКД може да се каже ги нема играат строго сингл или во краен случај дубл со помали коеф. и не пратат и играат лиги од Гуам до Непал туку строго 1-2 лиги или 1 спорт и калапат пари.
Ова ви го кажувам пошо подолго време пратам такви луге
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Тој шо мислит дека спортскава е само срека гадно се заебал.
Тоа шо голем % од играчите играат аматерски и незнаат да менаџираат со парите е друга ствар и е факт и ве наведува да мислите дека е срека шо не е дека нема вистина али не е све срека.Многу луге шо играат спортска немаат никаква стратегија како би играле,чукаат по 10 утакмици и играат на имиња абе овие ке му ја дупнат глата појаки се кој се факинг Ајнтрахт или вест Хем итн.
Професионалци шо во МКД може да се каже ги нема играат строго сингл или во краен случај дубл со помали коеф. и не пратат и играат лиги од Гуам до Непал туку строго 1-2 лиги или 1 спорт и калапат пари.
Ова ви го кажувам пошо подолго време пратам такви луге
Сам се побиваш.

"Тоа што играчите не знаат да играат не е среќа"

Ако судијата не види офсајд при гол ? Ако играч добие црвен неправилен ?

Ама ти ќе кажеш "А добро овие не знаат да играат...не е среќа"

Среќа=да оставаш работи на случајноста...ти можеш двеста анализи да направиш ама ЕДЕН мал момент може се да ти сруши.

Инаку да за последниов пасус си и те како во право (y)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Тој шо мислит дека спортскава е само срека гадно се заебал.
Тоа шо голем % од играчите играат аматерски и незнаат да менаџираат со парите е друга ствар и е факт и ве наведува да мислите дека е срека шо не е дека нема вистина али не е све срека.Многу луге шо играат спортска немаат никаква стратегија како би играле,чукаат по 10 утакмици и играат на имиња абе овие ке му ја дупнат глата појаки се кој се факинг Ајнтрахт или вест Хем итн.
Професионалци шо во МКД може да се каже ги нема играат строго сингл или во краен случај дубл со помали коеф. и не пратат и играат лиги од Гуам до Непал туку строго 1-2 лиги или 1 спорт и калапат пари.
Ова ви го кажувам пошо подолго време пратам такви луге

Во право си само и тоа како ги има тие луѓе и кај нас шо играат строго сингл или дабл , барем јас познавам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Во право си само и тоа како ги има тие луѓе и кај нас шо играат строго сингл или дабл , барем јас познавам


Sent from my iPhone using Tapatalk
Пo кoлку стaвaaт нa тикет и пo кoлку вaдaт у месецoт?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
za utre benfika na papiru mi izgleda favorit i mu imat soliden koef. daeno, arsenal isto taka 1 i bazel 1 mislenje vase ???
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Пo кoлку стaвaaт нa тикет и пo кoлку вaдaт у месецoт?
Друже јас не му ја знам домашната математика али познавам човек на дублови по 2.20 , 2,60 шо клава над 10 000 на синглови по многу повекје , значи редовно такви тикети , не еднаш месечно и слично, секојдневна работа . Мое мислење е дека е многу во плус


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Сам се побиваш.

"Тоа што играчите не знаат да играат не е среќа"

Ако судијата не види офсајд при гол ? Ако играч добие црвен неправилен ?

Ама ти ќе кажеш "А добро овие не знаат да играат...не е среќа"

Среќа=да оставаш работи на случајноста...ти можеш двеста анализи да направиш ама ЕДЕН мал момент може се да ти сруши.

Инаку да за последниов пасус си и те како во право (y)
Можеби сум се изразил погрешно од секогаш сум имал проблем со тоа затоа и никогаш немав 5 по македонски :D(додуша имав до 6то)
е сеа со тоа играчите во погорниот текст незнам каде конкретно се однесува али мислам на типстерите ако за ова се работи Тоа шо голем % од играчите играат аматерски и незнаат да менаџираат со парите е друга ствар и е факт и ве наведува да мислите дека е срека шо не е дека нема вистина али не е све срека
Срека треба али таа не е пресудна и не е застапена ко шо викаат абе неам срека јас баксуз сум па кој и да е да начука над 3 утакмици ке е баксуз и јас правам такви киксови и после ја лупам глата тоа е недисциплина и бегање од планот шо сум го зацртал самиот па после некој друг ми е крив.
Тоа со судиите шо киксаат уште од старт треба да го имаш предвид дека може да се случи само едно ке кажам колку и да бараш и да анализираш све нешто ке испуштиш тоа гарантирам.Од кај да знаеш може на голманот му пцовисало кучето вчера а бил приврзан со него па ке влијае како ке брани,или напагачот ковал некоја и другиот ден од шо толку пати ја погодил дупката неможе гол од 7 метра да погоди на утакмица,или некој се искарал со женаму итн колку све фактори влијаат тоа е чудо едно и неможеш да ги знаеш али оние до кои шо можеш да дојш до некое инфо мора да ги искористиш максимално затоа шо ние иаме пристап најчесто до основните инфоа статистики,форма,повреди и ТВ шо глеаме многу од нас се потпираат на ова и на ништо друго
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Ако падни тој шо игра на даблови до вечерта кје премава пак се вади , ако падни некој со последни пари шо се товарил е лошо :))) секој осетил :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Еве еден пример на паметно кладење и правење профит типов е Македонец и ако вака ги играл како шо споделил со тој влог е во значителен плус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom