(Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.756
70s Show.

Реков нема да гласам за ситкоми со laugh track, освен можеби за оваа. Така што таман сега ѝ е редот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.925
@Zlatikevichius, никаква критика нема кон тебе, само благодарност. Ти како оргаенизатор и креатор на целава активност имаш чиста 10-ка. :smirce: Мислам дека постот на @Tyler Durden воопшто не се однесува на тебе.

Сега на темава јбг, поновите ситкоми туркаат подалеку во однос на постарите, исто како и кај темата за сериите, што е разбирливо. Ако во предходната тема имаше некаква гледаност кај постарите серии, овде е очигледно дека на поголем дел од гласачите скоро ништо не им е гледано. Гласаат за тоа малку што го изгледале.

Нема многу врска што испадна Сејнфелд, имаше од кого да испадне. И јас гласав за неа @beneamata (не биди џубре), ама тоа беше добар дуел во кој немаше да е незаслужено било кој да победи.

Иначе во дуелов, 70's show е шишето што го држи Чендлер.

https://www.youtube.com/watch?v=JW1cCBPaQvU

FRIENDS

 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
@Zlatikevichius, никаква критика нема кон тебе, само благодарност. Ти како оргаенизатор и креатор на целава активност имаш чиста 10-ка. :smirce: Мислам дека постот на @Tyler Durden воопшто не се однесува на тебе.

Сега на темава јбг, поновите ситкоми туркаат подалеку во однос на постарите, исто како и кај темата за сериите, што е разбирливо. Ако во предходната тема имаше некаква гледаност кај постарите серии, овде е очигледно дека на поголем дел од гласачите скоро ништо не им е гледано. Гласаат за тоа малку што го изгледале.

Нема многу врска што испадна Сејнфелд, имаше од кого да испадне. И јас гласав за неа @beneamata (не биди џубре), ама тоа беше добар дуел во кој немаше да е незаслужено било кој да победи.

Иначе во дуелов, 70's show е шишето што го држи Чендлер.

https://www.youtube.com/watch?v=JW1cCBPaQvU

FRIENDS
Па не би рекол дека поновите серии гураат подалеку. Освен TBBT другите се постари серии. Британскиве што поминаа се емитувале кога не сум бил ни жив, Friends и That 70 Show беа пред повеќе од 20год, Office, Чарли Шин и HIMYM пред 10-15 год. Освен ако не мислиш за овие што се емитуваа прошлата деценија се нови.

Според мене веќе не се прават веќе добри ситком серии. Последните беа пред 10год, а и тие што се емитуваа во овие 10год почетоците им беа пред 2010. Се умеша многу политиката, црнци да имало, латино да имало, педери, полицајци и што не ти знам уште што. Златната ера на овој жанр беше во 90`, исто како и комеди филмовите. Па мене не ми текнува една комедија во последниве 15год што била добра.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
на крај се знае дека ќе биде френдс вс биг бенг или хау ај мет јор мадр
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom