(Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Па не би рекол дека поновите серии гураат подалеку. Освен TBBT другите се постари серии. Британскиве што поминаа се емитувале кога не сум бил ни жив, Friends и That 70 Show беа пред повеќе од 20год, Office, Чарли Шин и HIMYM пред 10-15 год. Освен ако не мислиш за овие што се емитуваа прошлата деценија се нови.

Според мене веќе не се прават веќе добри ситком серии. Последните беа пред 10год, а и тие што се емитуваа во овие 10год почетоците им беа пред 2010. Се умеша многу политиката, црнци да имало, латино да имало, педери, полицајци и што не ти знам уште што. Златната ера на овој жанр беше во 90`, исто како и комеди филмовите. Па мене не ми текнува една комедија во последниве 15год што била добра.
Исто како и на темата за сериите, тоа што е од 2000 наваму, отприлика. И тоа што е на достапно на Нетфликс. Да не беше таму 70's show, никој немаше да има слушнато. Постара серија значи, ама се гледа сега, па не ја бројам во стари серии. Некои од старите серии од 20 век што поминаа, или имаа за противник друга стара серија (Спин Сити / Мистер Бин, Фулс анд Хорсис / Сејнфелд), или многу слаба серија. Кога ќе налетаат на TBBT, HIMYM ќе изгубат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.842
Поени од реакции
33.783
Еве ме, по 1 ден пауза (ви реков веќе еднаш, па да повториме: на последен ден од месецот не ме очекувајте на форум :P). Како што беше редот до сега, би требало денес да има 2 дуели, ама сепак е четвртфинале, па ќе одиме пак со еден. Секако еден ден плус ништо не ни менува.

FRIENDS - That 70's Show 24:11
__________________________________
ЧЕТВРТФИНАЛЕ 2:
'ALLO 'ALLO!
BBC, 1982-1992
5.jpg


vs.
THE OFFICE (US)
NBC, 2005-2013
5.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom