old_School_mk
Последна активност:
21 јули 2019 во 00:47
Член од:
11 август 2009
Мислења:
5.297
Допаѓања:
3.547
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Роденден:
18 септември 1990 (Возраст: 28)
Локација:
Ново Лисиче, Скопје

Сподели преку:

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател, Машко, 28, од Ново Лисиче, Скопје

microsoft fix skype pls 14 март 2015

Последна активност:
21 јули 2019 во 00:47
  1. old_School_mk
   old_School_mk
   microsoft fix skype pls
  2. old_School_mk
   old_School_mk
   Откако Microsoft го купи Skype и го изгаси својот Windows Live Messenger - Skype стана убедливо НАЈЛОШИОТ софтвер за чат комуникација. FUCK!
  3. wot
   wot
   otvaraj tema za goty :D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. old_School_mk
    old_School_mk
    Де бе, рано е, тек сега почна октомври. Имаме уште цели 3 месеци до таа тема xD
    3 октомври 2014
   3. wot
    wot
    kaj e goty temata? :)))))))
    2 ноември 2015
   4. old_School_mk
    old_School_mk
    Пак ми пишуваш рано. Just Cause 3 не е ни излезена.
    2 ноември 2015
  4. TheSkyOwner
   TheSkyOwner
   Глеам го тргнале торентот за Watch Dogs од SKIDROW.. Да не знаеш што се дешава?
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    26 мај 2014
   2. TheSkyOwner
    TheSkyOwner
    Абе торентот што беше ставен беше профил на skidrow шо е наводно trusted... Не го ни симнав уствари.. Мислев да не знаеш што биднало, пошо не ми се верува skidrow да праат вакви глупости...
    26 мај 2014
   3. old_School_mk
    old_School_mk
    SKIDROW не прават глупости. Глупости прави тој што го аплоудира торентот, но тој не е од SKIDROW. SKIDROW никогаш не аплоудираат торент на јавен тракер.
    26 мај 2014
  5. Anon
   Anon
   значи не ме замарај, таа ти е стара верзија од опера и нема што да поправаат багови за стара верзија, кој сака енџин нека го користи
   ок поз
  6. old_School_mk
   old_School_mk
   Нов систем за статус-пораки? Кул...
  7. dragonsky
   dragonsky
   Се заебавам бе, мислиш гајле ми е дали на некој му се допаднала некоја серија, филм или било што секој си има свој вкус :-)
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    Значи таа реплика ти беше само за собирање лајкови, така? ^.-
    1 ноември 2013
   2. dragonsky
    dragonsky
    И собирања на цитирања :D Само што кликнав носталгично "испрати мислење" оп гледам ти си постирал таков пост и на волеј ми дојде :D No hard feelings :D
    1 ноември 2013
  8. old_School_mk
   old_School_mk
   Серверот покажа непослушност... ПАК!!!
  9. old_School_mk
   old_School_mk
   Нејќам да имам "статус", ама морам... Јебига
  10. wot
   wot
   зoшто никој не отвори тема за игра на годината? :D
   1. На old_School_mk му/ѝ се допаѓа ова.
   2. old_School_mk
    old_School_mk
    Искрено да ти кажам, освен Hitman Absolution и Max Payne 3 немаше друга игра што ме импресионираше годинава па може и затоа заборавив да отворам тема. Али еве пошто ме потсети - ќе отворам ;)
    3 јануари 2013
   3. wot
    wot
    Ako be, imase predobri igri godinava.. :)
    3 јануари 2013
  11. Ѕ'вер
   Ѕ'вер
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    На што компјутер пробуваш да играш?
    26 ноември 2012
  12. Darling
   Darling
   Неможе да биде нилски коњ бидејќи урса е мечка а урса на латински значи мечка тралалалала.
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    Е ќе видиш дека може. Сеа ќе им пратам мејл на valve да го направат нилски коњ. :P

    тралалалааа
    22 ноември 2012
  13. Acid
   Acid
   Може да не пријавуваш мислења кои не се навредливи? Џабе работа ни отвараш... Фала на разбирањето.
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    Sure boss....

    Али морам да прокоментирам дека многу голема слобода му се дава на типот...
    6 септември 2012
  14. DRACARYS
   DRACARYS
   Дај кажи ако не те мрзи, знам дека ти си по овие работи..
   Ја симнав Max Payne 3 - [RELOADED] од на замунда, ја инсталирам со DAEMON Tools, значи 1 цд, па 2 цд, па 3 цд, па 4 цд и финиш. После објасни ми со ред што трека како треба, и со краков не ми е јасно која папка каде.. Ако не знајш за ова верзија, кажи ми која да ја симнам.
   Фала ти унапред.
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    Успеа да ја наместиш или уште не? Ја бев баниран неделава па затоа не ти одговорив xD
    Ако не си успеал пиши.
    10 јуни 2012
   2. DRACARYS
    DRACARYS
    Не бе, од ко ти пишав тебе и ја баталив, не можам да се нервирам.. Ак не те мрзит кажи :)
    10 јуни 2012
   3. old_School_mk
  15. radeon
   radeon
   Дајте ми ваш совет дали да купам нова Radeon 6850 за 8 илјади или да купам 3-4 месеци користена Radeon 6870 по иста цена.
   1. old_School_mk
    old_School_mk
    Абе ти вратив на мејлот, ти реков да ми ги пишеш точните модели на 2те картици.
    2 јуни 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  18 септември 1990 (Возраст: 28)
  Локација:
  Ново Лисиче, Скопје
  PC Specs:
  MB: Asus Z97-C
  CPU: Intel i5-4690K @ 4.4 GHz
  GPU: Gigabyte GTX 970 G1 Gaming @ 1253/1903 MHz (1467 MHz Boost)
  RAM: Kingston HyperX Beast 16GB @ 2400 MHz CL11
  SSD: Samsung 850 EVO 250 GB
  HDD: Western Digital Blue 500 GB (Games)
  HDD: Western Digital Green 1 TB (Storage)
  PSU: Cooler Master V550
  Cooler: Cooler Master Hyper 612 Ver. 2
  Monitor: BenQ XL2411Z (1080p @ 144 Hz)
  Sound Card: Asus Xonar DG
  Headphones: Sennheiser HD 518
  Keyboard: A4 Tech Bloody B120
  Mouse: A4 Tech Bloody A91
  Mouse Pad: A4 Tech Bloody Offense
  Case: Fractal Design Define R5 Black Window

  Интеракции