Како до најјаките девојки?

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
pa bas i ne bi rekol,21 vek e,se dodeka nemas nesto sto ke gi privlekuva duri i najjakite pi.ki da posakaat oni barem na edna vecer da stanat del od tvojot krug,ke mozes slobodno da si gi sonuvas,ako go imas potrebniot psihofizicki spoj,oni ke bidat tie koi ke mozat samo da si sonuvaat za tebe.
Све тоа ок...Али се дур некако не станеш дел од нивниот круг, имаме проблем...пошо и да сакаат, нема како да те упознаат.
Едноставно, буквално немате шанси да се упознаете.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Најјаката девојка е онаа што сака да биде со тебе.

Ако си паметен, ќе ја сакаш неа, а не онаа која не те сака, па колку и да делува дека е популарна.

Подобро врапче во рака отколку гулаб на гранка, велам јас.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Подобро врапче во рака отколку гулаб на гранка, велам јас.
Глеј да не те чуе џемЦка ти...Во голем дел од врските двата партнера мислат за себеси како за гулабот, а за нивниот партнер - врапчето.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Све тоа ок...Али се дур некако не станеш дел од нивниот круг, имаме проблем...пошо и да сакаат, нема како да те упознаат.
Едноставно, буквално немате шанси да се упознаете.
e so ova se soglasuvam,istoto i jas sakav da go kazam vo nekoj podocnezen post,ama me pretrka :) da toa e problem,ama covek treba da znae sto i kade se naoga,ne mozes da lovis ajkuli na suvo,mora da otides dlaboko vo moreto,neli.a za toa treba da si pshovizicki spremen i da rizikuvas.

samo sto rabotata e vo toa,da ako nekoj decko e navistina jak,devojkite se tie sto gubat ako ne uspeat da vlezat vo negoviot krug,t.e. ako ne uspeat da go osvojat.

a i jas mislam deka jaka devojka e taa sto moze da s dozvoli da bide so toj sto saka,a ne so nekoj sto ke ja gledaat,zatoa sto to ne ja pravi nea jaka,tuku bas naprotiv.
na pr,edna Paris Hilton bez razlika so kogo i da ja vidat,ke pisuvaat za nea,ZA NEA neli,zatoa sto e jaka,slavna,bogata i sl.i ne i e potreben nekoj pokraj kogo ke ja prepoznaat i nea,nea ja prepoznavaat sekogas i so sekogo.
sakam da kazam deka ako nekoja devojka e so mene za da bide popularna,ona ne e jaka,jas sum jakiot.ednostavno bez mene ona e nikoj i nisto,a jas i bez nea sum jak(hipoteticki kazano),neli?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
i najjakite zenski imaat creva, bubrezi, vnatresni organi, krv...toa koga ke go vidis so duhovnoto treto oko ke ti se zgadi i najubavata zena-Ova go ucel Gautama Sidarta Buda.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Глеј да не те чуе џемЦка ти...Во голем дел од врските двата партнера мислат за себеси како за гулабот, а за нивниот партнер - врапчето.
Имаш статистички податоци за тоа да го поткрепиш?

На темата: не сметам дека некоја девојка е „јака“ ако сите мажи по неа се палат. Сметам дека некоја девојка е јака ако има врска со човек кој ја сака и која него го сака за возврат, со кого заедно живее и основа и одржува семејство и која и покрај тоа има време за сите свои обврски.

А од чисто логистички причини, онаа девојка која се прави „јака“, многу повеќе време троши на тоа да им се допадне на *сите*, отколку на еден посебен човек во нејзиниот живот и затоа со неа тешко дека некој би можел да има нормален заеднички живот.
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Abe od kaj ke znaes deka i ako nemas koli i pari i ne si u eliten krug deka nemoze da ja imash ... oni se palat na koli i pari ali tie fazoni se vishe kich ... bidi svoj imaj nesto novo u tebe nesto sto ke i bide interesno... :D novi ve filmcinja na " jakite " kucki se da se palat na muzicari ... imam primeteno a najvise se palat sakat slava i takvi raboti ... jbg ali vazno ke ja imash :D [:drk::baeh:]
 
Член од
24 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Moze nekoj da dade definicija sto podrazbirate pod jaka pi*ka???
Abe ne za sekoj edna devojka e najubava sekoj si gleda so svoi oci, ako bese taka togas mn mazi i zeni ke ostanele sami.Ubavinata e relativna rabota, za sekoj razlicno.Vistinskata ubavina doaga odvnatre.Fizickata ubavina e minliva rabota.Ili pa vi pravi zadovolstvo jaka pi*ka da legnete i od koga ke si ja zavrsite rabotata da taa jaka pi*ka se pogodi najgolema kucka i kazuva niz grad kolku vi bil mal alatot, pa da se pokaete sto ste ja legnale.
 
Член од
11 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
Nema definicija :D ali moze da se opise :D pogolema masa ja zamisluva jakata picka kako " zgodna cura so golemi atributi ( verovatno plitka na misli ) a dlaboka u krevete ... " dabe ubavinata e relativna rabota za sekoj razlicno :D ama u glavno mislenja se poklapat a koga ke se poklopat doaga toa JAKA PICKA :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Moze nekoj da dade definicija sto podrazbirate pod jaka pi*ka???
Abe ne za sekoj edna devojka e najubava sekoj si gleda so svoi oci, ako bese taka togas mn mazi i zeni ke ostanele sami.Ubavinata e relativna rabota, za sekoj razlicno.Vistinskata ubavina doaga odvnatre.Fizickata ubavina e minliva rabota.Ili pa vi pravi zadovolstvo jaka pi*ka da legnete i od koga ke si ja zavrsite rabotata da taa jaka pi*ka se pogodi najgolema kucka i kazuva niz grad kolku vi bil mal alatot, pa da se pokaete sto ste ja legnale.
Се знае која е убава девојка, одликата се постигнува со консензус, а утехата со внатрешната убавина не е за на темава.
 
Член од
24 јули 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Се знае која е убава девојка, одликата се постигнува со консензус, а утехата со внатрешната убавина не е за на темава.
Mene ne mi treba uteha , duri mozam da recam deka toa e napisano (mozebi ke bide mn surovo), no za takvite kako tebe.A ako ne razbra sto sakav da kazam eve ke ti pojasnam.
UBAVINATA E RELATIVNA RABOTA, za nekoj taa sto e najjaka devojka za drugi moze da bide najgrda (pr.Karolina za nekoj e seksi a za nekoj e ziv skelet).

Nema definicija :D ali moze da se opise :D pogolema masa ja zamisluva jakata picka kako " zgodna cura so golemi atributi ( verovatno plitka na misli ) a dlaboka u krevete ... " dabe ubavinata e relativna rabota za sekoj razlicno :D ama u glavno mislenja se poklapat a koga ke se poklopat doaga toa JAKA PICKA :D
Bravo :) eve nekoj sto razbral
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Mene ne mi treba uteha , duri mozam da recam deka toa e napisano (mozebi ke bide mn surovo), no za takvite kako tebe.A ako ne razbra sto sakav da kazam eve ke ti pojasnam.
UBAVINATA E RELATIVNA RABOTA, za nekoj taa sto e najjaka devojka za drugi moze da bide najgrda (pr.Karolina za nekoj e seksi a za nekoj e ziv skelet).



Bravo :) eve nekoj sto razbral
Ако ставам анкета, ќе видиш дека 95% до мажите би ја плеснале.
Биди реална. Никола е во право.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
А бе ако ништо не упали пробај со силување
Би се зачудиле колку подпросечни и просечни мажи на тој начин стигнале до добри женски.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Без страв и двоумење,и идеш со мислата дека и ти си најакиот од машките.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Како што успеав да забележам сите имате различна дефиниција што ја прави една типка јака. Еве ја мојата...Кога би зеле една обична девојка нормална и просечна облечена во патичина и фармерки и која на прв поглед не изгледа особено Посебно и не наведува на тоа дека е јака, кога истата таа би ја однесле во солариум на скапи козметички третматни би ја подложиле на фризерски и шминкерски зафати ..кога би ја облекле во атрактивни и секси парталчиња во комплет со скапи парфеми, накит и чанти кога би ја придружиле со јака кола т.е кога би и дале целокупен имиџ кој остава впечаток ... автоматски е јака (ок има и ретки исклучоци ).
Всушност секоја исфрцкана типка која тежнее да и биде се ова удоволено и се стреми во секоја врска да си пронајде таков спонзор е спонзоруша и ништо повеке нормално аку сакате таква спремете се да кеширате...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom