aleks67
Поени од реакции
58

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • aleks aj nesto poveke sovet za drop setovite ako ne ti e tesko da mi pises koga se vezbaat kako i sl serii povtoreuvanja
  Епа види во мојот претходен пост на темата ја имат сликата, втората е.
  Не најсериозно, не беше стрикно за тебе, едноставно ми дојде смешно и морав да го пишам :) Башка и мене ме фаќа тоа :pos:
  Ај, вака.

  Боди-билдинг/фитнес, може да зголемат мускулна маса, намалат масни наслаги и подобрат тонус на кожа (како резултат на зголемента мускулна маса), али да вратат во правобитна состојба кожа која е веќе опуштена или која на друг начин е деформирана, не можат.
  Пример...Имаш ожиљак од операција (уште еден пример каде што врзното ткиво се прекинува, у случајов, со сечење)...и може да вежбаш колку сакаш, да ја оптегнеш кожата преку мускули и сл., али ожиљакот останува.
  И таа проблематика (како што е у случај на истакнат целулит, опуштени гради и сл.) едноставно е независна од тоа колку мускули ќе натепаш.
  P.S
  Ќе постирам и нешто на темата на која првпат го почнавме муабетот за целулит, па погледни и таму.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom