Крусер
Поени од реакции
1.606

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Реагирај, зашо ако реагирам ја, нема да биде на форум, ќе биде irl.
  Крусер
  Крусер
  Леандра изреагира и добра работа направи. Благодарам на повикот, во секој случај.
  Како си ме изнасмеал со топузот и влечењето за коса. Thumbs up за советот иначе.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Крусер
  Крусер
  Крусер
  Благодарам шефе. :) Сè најдобро и се гледаме во следната прилика.
  N
  Да имаше опција 2 лајка ќе ти дадев. :)
  Крусер
  Крусер
  Благодарам. :) Сепак, двете страни се секогаш замешани, па и самата таа си ја направила збрката. Нејсе, тоа беше само еден обид за решение. Мило ми е што мислиш дека е добар :)
  Жалам за внука ти, ама мислам дека имаш погрешна перцепција. Болеста Даунов синдром е наречена по Џон Даун http://en.wikipedia.org/wiki/John_Langdon_Down.
  Додека пак во урбан речник Даун се користи како антипод на Хај.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Крусер
  Крусер
  Крусер
  Да, знам, затоа и намерно напишав така. Идејата е дека сите ние имаме погрешна перцепција за тоа што значи „даун“, додека не ни се појави вистинскиот „даун“ и нè научи. Дури и јас си користев „даун“ многу често. И затоа го напишав тоа таму, за луѓето да сфатат колку им е всушност убав животот и дека не треба премногу да се жалат, т.е. има и полошо.

  Благодарам во секој случај.
  S
  od ohrid si be prijatele :) ??
  Крусер
  Крусер
  Не, од Скопје :) Зошто?
  S
  Shellshock nam67
  ne ok poslem vidov deka si se zezal :)), vo nekoja rubrika te vidov kaj zboris na dijalekt pa si rekov deka si mi sogragjanin zato :))
  Крусер
  Крусер
  Е да, се трудев да ги зборувам дијалектите, ама веројатно лошо сум го правел тоа, па се откажав :)

  Како и да е, благодарам на интересот :)
  S
  Знам... извини? :) ќе ти должам една гајба пиво за полнењето инбокс
  T
  "Тема: недостапно
  Ништо конструктивно, а девојчето после ова може воопшто и да не сака повторно да пишува на форумот. Прилично штетно мислење."


  И сега не ми е јасно која тема и кое мислење. :)
  Ако мислиш дека треба да знам, барем кажи ми.


  За многу години Божиќ!
  Здравје, среќа, мир, љубов, спокој, слога во годината што претстои
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom