Како до најјаките девојки?

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Ili pa vi pravi zadovolstvo jaka pi*ka da legnete i od koga ke si ja zavrsite rabotata da taa jaka pi*ka se pogodi najgolema kucka i kazuva niz grad kolku vi bil mal alatot, pa da se pokaete sto ste ja legnale.
Нека дое некоја да го прими бе златна, па после у весник ако сака нека пише колкав ми бил алатот.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Mene ne mi treba uteha , duri mozam da recam deka toa e napisano (mozebi ke bide mn surovo), no za takvite kako tebe.A ako ne razbra sto sakav da kazam eve ke ti pojasnam.
UBAVINATA E RELATIVNA RABOTA, za nekoj taa sto e najjaka devojka za drugi moze da bide najgrda (pr.Karolina za nekoj e seksi a za nekoj e ziv skelet).
Убавината е апсолутна категорија.(релативна е кога е субјективна, некој ќарил некоја, му дала, па е сега најуба ..за него)
Сите си мислите дека сте најубави, најпаметни.
И кога ќе се соочите со реалноста пичите, барате објективност, еднаквост.
нема еднаквост.
Ова ме потсеќа на Картман со Am I not special mum?
Сите сакате да сте посебни, а не разбирате дека сте едноставно просечни.
Нема ништо лошо во тоа, но бидете тоа кое сте.
Денешниов свет како ги дига егата на луѓето, тоа е просто неверојатно.
Самоувереност, без никаква основа за истото.
Една од 20 девојки е прифатлива за ебење скоро од секого. Една од 100 е посебна, маркантна, пожелувана.
Тоа е универзално прифатен концепт. Побогу постои и рејтинг на пички, прашај кој сакаш другар.
Дистинкцијата постои, се што треба да направиш е да ја приметиш и прифатиш.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Одговорот на ова древно прашање е многу едноставен и сите го знаат се вика ПАРИ. Без пари никој никогаш не легнал ништо и никој нема ни да легне, за жал, пред некој ден гледав на фејсбук една пичка и пол со еден мој школски другар детево е загреови не личи на човек, повеќе личи на човечуленце ниско спеченко со тенок глас ко женче и понашање ала боки 13ка ама тоа е јаки пички врти човекот пошто е полн ко брод.
Од друга страна некој мажи гледам мажишта и пол се тоа не мажи лепотани ама сиромави кутрите едвај да се догребат до некоја баш како што кажа никола третокласна пичка па и да се усреќат и они за миг барем да го омрсат Џони, жалосна глетка навистина.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Одговорот на ова древно прашање е многу едноставен и сите го знаат се вика ПАРИ. Без пари никој никогаш не легнал ништо и никој нема ни да легне, за жал, пред некој ден гледав на фејсбук една пичка и пол со еден мој школски другар детево е загреови не личи на човек, повеќе личи на човечуленце ниско спеченко со тенок глас ко женче и понашање ала боки 13ка ама тоа е јаки пички врти човекот пошто е полн ко брод.
Од друга страна некој мажи гледам мажишта и пол се тоа не мажи лепотани ама сиромави кутрите едвај да се догребат до некоја баш како што кажа никола третокласна пичка па и да се усреќат и они за миг барем да го омрсат Џони, жалосна глетка навистина.
Не се согласувам :)
Јаките пички,(зборувам за тие што ги опиша Никола во првиот пост), во принцип се полуинтелегентни. Е за нив ти треба 150 динари за пијачка, и 2 простопроширени реченици,за кој ќе бидиш сигурен дека нема да ги сватат.
И уште една работа.Самодовербата чуда прај!!!

Како што кажа Итар Пејо во Солунски патрдии: Имај ти во глата, па че ги шенгаш сите, како шо јас ги шенгам мојне мариофци :) :toe:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не се согласувам :)
Јаките пички,(зборувам за тие што ги опиша Никола во првиот пост), во принцип се полуинтелегентни. Е за нив ти треба 150 динари за пијачка, и 2 простопроширени реченици,за кој ќе бидиш сигурен дека нема да ги сватат.
И уште една работа.Самодовербата чуда прај!!!

Како што кажа Итар Пејо во Солунски патрдии: Имај ти во глата, па че ги шенгаш сите, како шо јас ги шенгам мојне мариофци :) :toe:
Не, јаките пички не само што супер изгледаат туку и се паметни.
Немојте со ефтини класификации, од тип ако е убава мора да е глупа.
Со тоа грдите девојки се тешат.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не, јаките пички не само што супер изгледаат туку и се паметни.
Немојте со ефтини класификации, од тип ако е убава мора да е глупа.
Со тоа грдите девојки се тешат.
Така е абе што ви е на вас јаките пички не можеш да ги прелажеш бе море хеј, ако треба приватен детектив ќе најми да те провери колку недвижнини имаш,само не можам да се изначудам на некој девојки со какви ругоби одат човече со какви абе педерастични никакви тој другарот што го спомнав тој е како дете, таква му е фацата детска и нежен е таков цел, не можам да сфатам како можат со такви, па таков некој да ме допре ќе повратам а камоли нешто повеќе, сите граници се преминати веќе, за пари и гомна ќе пројадат некој од нив.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Не, јаките пички не само што супер изгледаат туку и се паметни.
Немојте со ефтини класификации, од тип ако е убава мора да е глупа.
Со тоа грдите девојки се тешат.
Синка, колку што те разбрав јас, ти ми зборуваш за оние, шо има четири кила шминка клаено на сурат, и сабаље ко че станиш со нема да ги познајш. За оние, шо ако не ги почести некој нешто, ќе се долеваат со по една кисела вода цела вечер, за да ко че ја прашаш, да ти речи дека ред бул пијала, ама сеа ова киселававода е да се освежи ( уште мисли дека од редбуло се пијани)....е за нив брат не можиш да ми кажиш дека има појче акал од пингвин....:toe::smir:
Кис4е
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Така е абе што ви е на вас јаките пички не можеш да ги прелажеш бе море хеј, ако треба приватен детектив ќе најми да те провери колку недвижнини имаш,само не можам да се изначудам на некој девојки со какви ругоби одат човече со какви абе педерастични никакви тој другарот што го спомнав тој е како дете, таква му е фацата детска и нежен е таков цел, не можам да сфатам како можат со такви, па таков некој да ме допре ќе повратам а камоли нешто повеќе, сите граници се преминати веќе, за пари и гомна ќе пројадат некој од нив.
Значи твој совет како да ги легнеме? Или ништо прагматично кое може да биде искористено немаш. Само надавање?
Или го нема човек или го има најверојатно?
п.с. досега пари и кола надвладуваат како совети.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Значи твој совет како да ги легнеме? Или ништо прагматично кое може да биде искористено немаш. Само надавање?
Или го нема човек или го има најверојатно?
п.с. досега пари и кола надвладуваат како совети.
Како бе, па никако се знае, како можеш да легнеш таква девојка ако немаш ко прво каде да ја однесеш(немаш стан рецимо), ко второ ако немаш со што да ја однесеш (аутомобил) нели и тоа е тоа, од кај знам како може со оние дрогине понови сеа што ги праат за напалување со афродизијачки сегмент у натре и да и го подвалиш некако неприметливо у пијачката, може додека и ја носиш ако се понудиш да ја частиш, друг момент не ми текнува, но пази вака можеш ида на ебеш.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Така е абе што ви е на вас јаките пички не можеш да ги прелажеш бе море хеј, ако треба приватен детектив ќе најми да те провери колку недвижнини имаш,само не можам да се изначудам на некој девојки со какви ругоби одат човече со какви абе педерастични никакви тој другарот што го спомнав тој е како дете, таква му е фацата детска и нежен е таков цел, не можам да сфатам како можат со такви, па таков некој да ме допре ќе повратам а камоли нешто повеќе, сите граници се преминати веќе, за пари и гомна ќе пројадат некој од нив.
Кој бе не можи?!?!:baeh: :)

Иначе, еве да ми ти кажам оти е то така,и оти со такви одат.
Оти сигурно јас( шармантен, интелегентен, духовит,,,убаф да неречам:pos2::pos2::pos2: ) не би издржал повеќе од една вечер,МАКСИМУМ 2(ако убо се... :)) Е сега, минусирај ги сите со моиве особини, и шо останува... ? :toe::toe:

п.с. Не се курчам, се заебавам :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Vo denesno vreme do najjakite pi*ki, dobra kola i pari toa e... :tv:
Стварно????
Јака девојка да легне со првиот овчар со добра кола и многу пари,некако не ми се вклопува.Во делот јака,особено.

Е сега зависи кој што смета за јака...Јас мислам дека јаките девојки покрај што треба да имаат не само грам мозок,туку и интелигенција на завидно ниво,оти пак ќе кажам убава глупача не е јака,само е убава.Ако ја мота како што сака секој,колку сака нека е убава,не е јака.

Или ако е строго па пари тргната,апла ако се продава за пари,спонзоруша е.И да е ептен убава,паметна не може да биде,а па јака уште помалку..

Покрај јак изглед и јак мозок,јаките девојки преферираат и статусен предизвик,таквите не се залетуваат по било кој,туку треба да е фаца,јака и тоа:).Бараат мажи со педигре,од фамилија,елитни луѓе од повисоките кругови...

Заклучок...јаките девојки бараат се`,почнувајќи од изглед,памет,статус,пари.Не мора се да е максимум од ова,ама некое оптимално ниво и ништо да недостасува.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.788
Поени од реакции
18.416
Не се согласувам :)
Јаките пички,(зборувам за тие што ги опиша Никола во првиот пост), во принцип се полуинтелегентни. Е за нив ти треба 150 динари за пијачка, и 2 простопроширени реченици,за кој ќе бидиш сигурен дека нема да ги сватат.
И уште една работа.Самодовербата чуда прај!!!

Како што кажа Итар Пејо во Солунски патрдии: Имај ти во глата, па че ги шенгаш сите, како шо јас ги шенгам мојне мариофци :) :toe:
Се согласувам максимално со тебе, самодовербата чуда праи, и тоа не само кај јаки, туку кај сите девојки. За да легнеш девојка треба само добар муабет, а више ако збориме за врски тогаш треба да имаш и некаков приход и статус.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Се согласувам максимално со тебе, самодовербата чуда праи, и тоа не само кај јаки, туку кај сите девојки. За да легнеш девојка треба само добар муабет, а више ако збориме за врски тогаш треба да имаш и некаков приход и статус.
Голема Самодоверба = Повисок Статус.
За муабет кога стануе збор...муабет не е тешко да се прае со женско. Ама да праеш муабет за нешто интересно не за свака можна тема што постои.
1. Не збори за фамилија
2. Не збори за бивша
3. Не збори за школо...(или пак...ако збориш за школо не збори кои раскажи некоја интересна прича што се праеле со другарите од школо а не да зборуваш за професори или омилени предмети)

Интересни теме за муабет.

1. Музика
2. Филмови
3. (е ова у лето е закон тема. убаи места за одмор)

И раскажујте случке што ви се дешавале у животот ваш. Пример ако зборите за места за одмор раскажи и неколку случке од одмор...(you guys get the picture right)

И уште нешто. Кога стануе за самодоверба збор. Ако мислите дека не можете да фатите јаки женски тогаш нема ни да фатите.
АМА - Ако силно верувате дека можете да фатите, ќе фатите.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Така е абе што ви е на вас јаките пички не можеш да ги прелажеш бе море хеј, ако треба приватен детектив ќе најми да те провери колку недвижнини имаш,само не можам да се изначудам на некој девојки со какви ругоби одат човече со какви абе педерастични никакви тој другарот што го спомнав тој е како дете, таква му е фацата детска и нежен е таков цел, не можам да сфатам како можат со такви, па таков некој да ме допре ќе повратам а камоли нешто повеќе, сите граници се преминати веќе, за пари и гомна ќе пројадат некој од нив.
izvini a so koi pari ke najmi detektiv,koga se grebe i za edna pijacka?so koi pari ke bide jaka taa pi.ka koga mora da se mavta so gadotii za da ne sedi doma?malku podrazmisli sto znaci terminot JAKA pi.ka.

Стварно????
Јака девојка да легне со првиот овчар со добра кола и многу пари,некако не ми се вклопува.Во делот јака,особено.

Е сега зависи кој што смета за јака...Јас мислам дека јаките девојки покрај што треба да имаат не само грам мозок,туку и интелигенција на завидно ниво,оти пак ќе кажам убава глупача не е јака,само е убава.Ако ја мота како што сака секој,колку сака нека е убава,не е јака.

Или ако е строго па пари тргната,апла ако се продава за пари,спонзоруша е.И да е ептен убава,паметна не може да биде,а па јака уште помалку..

Покрај јак изглед и јак мозок,јаките девојки преферираат и статусен предизвик,таквите не се залетуваат по било кој,туку треба да е фаца,јака и тоа:).Бараат мажи со педигре,од фамилија,елитни луѓе од повисоките кругови...

Заклучок...јаките девојки бараат се`,почнувајќи од изглед,памет,статус,пари.Не мора се да е максимум од ова,ама некое оптимално ниво и ништо да недостасува.
ama ne zaboravaj,jakite pi.ki treba i da go imaat seto toa za da moze da go baraat kaj nekoj drug.ako go imaat seto toa sto i oni samite go baraat togas najverojatno se jaki,ako go nemaat,...hehehehe samo si mislat deka se jaki.:toe:

Како бе, па никако се знае, како можеш да легнеш таква девојка ако немаш ко прво каде да ја однесеш(немаш стан рецимо), ко второ ако немаш со што да ја однесеш (аутомобил) нели и тоа е тоа, од кај знам како може со оние дрогине понови сеа што ги праат за напалување со афродизијачки сегмент у натре и да и го подвалиш некако неприметливо у пијачката, може додека и ја носиш ако се понудиш да ја частиш, друг момент не ми текнува, но пази вака можеш ида на ебеш.
aj ti kazi mi na mene,kako moze devojka koja nema kade da se e.e(nema svoj stan),nema svoja kola,nosi eftina garderoba,eftina sminka,nema ni za taksi ,ni za pijacka i dr....kako moze takva devojka da bide JAKA?objasni molim te,i zasto istata takva devojka koja ne moze da si dozvoli da ima zgoden,sarmanten,dobro graden decko ti ja narekuvas JAKA?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom