Како до најјаките девојки?

S

Stef Bachatero

Гостин
Искрено за мене квалитетна девојка е таа што знае како да се однесува надвор од креветот и внатре во него.Впечатокот што ќе ми го остави и ако имаме нешто заедничко е 100 пати поубаво од било кој wham bam and never see you again night и ако сексот е добар и она е квалитетен љубовник би ја задржал да биде до мене.А до тие дрските без врска девојки е многу лесно биди идиот и глуми лудило и физички контакт.Спонтаност кај мене е тоа што сакам да ме држи на петици што ќе и биде следно,зашто таков сум што сака да игра и така го разбирам животот како детска слагалица која ти треба да си ја наместиш како сакаш.
Било која девојка е пристапна само треба да знаеш како муабет и како да се постапиш и ако ти сметаш дека е квалитетна освен убавина има нешто друго што те привлекува кај неа тоа е квалитет а не фуфла на платформи и мисли дека го достигнала светот со тие штикли кој во секој момент може да падне доле :)
 
F

FARANG

Гостин
lol... Site plakame na eden ili drug nacin. Najevtino e covek da si plati kesh i cao prijatno. Moeto vreme e skapo i si go cenam daleku poveke od nekolku evra/dolari/denari. Na kraj kraeva jas ziveam ednas. Koga sakam nesto sakam da go imam i sakam togas da go imam a ne da se ebavam so nedeli dur taa mi glumi picka americka na mene i na cel izdrkan grad za da ne i izvadele posle muabeti deka bila lesna vakva ili onakva. Vie mislete sto sakate ama toa e toa. Nekoj dur brkaat ili se brkani drugi uzivaat. To each his own...
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
PIRATIC многу конзервативен тип си бил... зар треба богати со богати да се женат и сиромашни со сиромашни или пак да нема мешање село - град.. тоа би било совршено? скопјани со скопјанки.. останатиот дел на македонија нема што да бара во скопје...... крај краева ако некоја појди кај некој од СК колку за пари и социјален статус незнам тебе што би ти сметало, секако тие ни љубов че почуствуваат или пак некои чуства меѓусебе....

Она што ми беше муабетот, дали оние машки кои не се во шемата, елитата итн., се осудени најчесто да ебат само третокласни пи*ки?
Инаку за темава незнам баш.... онака.... ако имаш некој денар настрана (стипендија,работа на црно, или сезонска работа) или пак твоите не се баш сиромашни и едно количе (немора ферари, можи едно зачувано корсиче, рено меган,) знаеш средна класа... се врши работа.... се пицнуваш онака со чевел патика , панталомче и кошулче , ако е ладно и сако ... ставаш добра колонска вода (повеќе врши работа него парфем) пали колата (светната да биде, чиста ко нова ) и право у кафич кадешто се движат 18-19 годишни чупенца малце поопуштени (не раскурвани, ама не пак некои апла затуцани)..... да имаш некое другарче што ќе ти среди за маса некоја... таму со другарите порачувате флаша жестоко (подпбро вака отколку секој да си купува за себе пијачка) и шмекате така некои јебозовни сами женски.. малце шарм, малце зезање ова она... бројче таму ваму.. ако не успееш таа вечер следнио викенд пробај пак но овој пат покани ги заедно да излезите па цела вечер заедно... на крај поканија да ја однесеш до дома со количето и таму стапи во акција ... сигурно ти дава.... ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
PIRATIC многу конзервативен тип си бил... зар треба богати со богати да се женат и сиромашни со сиромашни или пак да нема мешање село - град.. тоа би било совршено? скопјани со скопјанки.. останатиот дел на македонија нема што да бара во скопје...... крај краева ако некоја појди кај некој од СК колку за пари и социјален статус незнам тебе што би ти сметало, секако тие ни љубов че почуствуваат или пак некои чуства меѓусебе....
Јас само го пишувам она што го гледам со мои очи .......... реалноста ............ обично ситуираните си се земаат меѓусебно, на пр. ситуиран, високо образован и со повисоко работно место маж, нормално дека преферира да земе жена рамна на себеси, од ситуирана фамилија, исто така високо образована и со добро работно место, тоа е факт .......... од друга страна пак лицата кои се средна или ниска класа најчесто си се земаат меѓусебно, мало морген дека некој дечко од средна или ниска класа, со не којзнае какво образование и со пониско или просечно работно место ќе се ожени со ќерката на некој политичар, директор, функционер, бизнисмен... тоа е факт .............. постојат и исклучоци да, ама сепак отприлика вака стојат работите т.е. никако !
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Како сакаш да успееш кога уопште не си почнал да правиш муабет со неа а веќе си викаш:
Што ќе пробувам џабе.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Како сакаш да успееш кога уопште не си почнал да правиш муабет со неа а веќе си викаш:
Што ќе пробувам џабе.
Подобро воопшто и да не се обидуваш, отколку да се обидеш и да изедеш корпа ............... изедувањето корпа те крши тотално психички ........... доволно е една/две/три корпи да изедеш и потоа неверувам дека пак ќе се обидеш да и се пуштиш/приближиш на некоја !
Колку корпи имам јас изедено ............. ама затоа сега дувам и на ладното и не се ни обидувам повеќе !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom