Како до најјаките девојки?

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
аиииииии го читам муабетов и не можам да си поверувам шо читам
како можете да сметате за јака некоја исфрустрирана кучка која се пали на пари,не ве вреднува како личност воопшто,битно и е со кој ке биде видена,па ти можеш да бидеш и најдобрата личност во светот па нема да ти се опули ако не си на нејзино ниво
а за памет да не зборувам. Чести се реченици од типот ,,хелоууууууу месечината се гледааа,,
ми се гади од такви личности, без разлика на полот.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Кеш,мотор,гардероба од позната марка :toe:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Факт е дека најјаките девојки се движат по места каде има најголема концентрација на кеш и моќ. Ти немаш ни едно ни друго.
Што би направило некое машко, млад, дипломиран, симпатичен се, али пустото, не си дел од скопската елита, немаш пари за јака кола или прескапа облека, а ти се присакало да опнеш нешто квалитетно. Курви не те интересираат, до Бугарија, Србија, Албанија, Струмица, Кочани,:) те мрзи да одиш.
е сега свесен си дека е многу тешко до таква јака девојка да припариш (не знам Исаиева, Каролина, нема врска како репер), а ти се увртела во глава некоја фикс идеја баш неа да ја легнеш.
Знаеш дека е проблем самото тоа да влезеш во некој таков круг, камо ли да почнеш да ја шмекаш.
Кој пристап би го имале, како би се однесувале?
на пример позајмуваш добра кола, некое купе од другар од некој друг град (пошто елитниве Пи*ки, горе долу знаат која добра кола низ градов е чива)
се пицнуваш...

Она што ми беше муабетот, дали оние машки кои не се во шемата, елитата итн., се осудени најчесто да ебат само третокласни пи*ки?
A кој вели дека тие се првокласни пи*ки???
Можда тие се третокласни ама ете вие мажите не го знаете тоа.
А можеби и околу вас има подобри а вие не го забележувате тоа?

Еден мој братучед се запна како вас да фати една таква `јака`,
отпрво немаше храброст,немаше пари ниту којзнае што и се трудеше подолго време да дојде до неа,
најбитно што е ја освои на ептен смешен начин-романтика,

и пракаше цвеке,пракаше цеде со музика некоја романтична и се јавуваше нон стоп на телефон муабети со саати и типкава попушти,излегоа заедно на романтична вечера...и бидна,уште се заедно.

Не постои женско што не паѓа на романтика,само треба да знаете како да го изведете тоа...
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
A кој вели дека тие се првокласни пи*ки???
Можда тие се третокласни ама ете вие мажите не го знаете тоа.
А можеби и околу вас има подобри а вие не го забележувате тоа?

Еден мој братучед се запна како вас да фати една таква `јака`,
отпрво немаше храброст,немаше пари ниту којзнае што и се трудеше подолго време да дојде до неа,
најбитно што е ја освои на ептен смешен начин-романтика,

и пракаше цвеке,пракаше цеде со музика некоја романтична и се јавуваше нон стоп на телефон муабети со саати и типкава попушти,излегоа заедно на романтична вечера...и бидна,уште се заедно.

Не постои женско што не паѓа на романтика,само треба да знаете како да го изведете тоа...
цццц, ептен се слагам
п.ЕС не би се понижил толку за некоја првоклсна пич-а т.е КУРВА
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
ne jebe ubav nego udav odnosno dudlac mnogu tazno ama vistinito dakle ako ne si dudlac kaj nas ke ebes 3 to kalsni picki u smisla ako nemas kesh kolica
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Pa toa mi e i problemot. Ne deka sum Brad Pitt ama koga resiv da istrosam taka nekoja para povise(ne deka sum i milioner) ama porano i jas naletuvav na takvi koga ne trosev vise od 500 den na izlevanje .Ednas ke izlezes ke se rasfrlas so po nekoe evro i eve ti jaki p**** okolu tebe.HELP :pos:

____________________________

GIVE ME MONEY CALL ME HONEY:eek:jea:
navistina be,ni jas nikako da najdam jaka pi.ka vo tvoive muabeti.jaka picka,a se lepi i ti igra na k.r za edna pijacka,kazi eftina,a ne jaka.kako moze da bide jaka devojka koja ne moze samata na sebe si da si plati pijacka ,ili da si kupi mobilen,garderoba i sl.so drugi zborovi kako moze da bide jaka picka devojka koja ne moze da si dozvoli da legne so decko koj ja privlekuva,ja pali,...ama ona ne moze da si dozvoli da bide so nego?kako moze takva devojka da bide jaka?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ф
е сега свесен си дека е многу тешко до таква јака девојка да припариш (не знам Исаиева, Каролина, нема врска како репер), а ти се увртела во глава некоја фикс идеја баш неа да ја легнеш.
Знаеш дека е проблем самото тоа да влезеш во некој таков круг, камо ли да почнеш да ја шмекаш.
?
Некои тука советуваа романтики, ова, она :icon_lol:
Moже да бидеш и најромантичниот, најфиниот и најумниот тип на светов, али дур си анонимус и дур не можеш да станеш дел од кругот на "првокласните п**ки", ќе можеш слободно да си сонуваш за нив. :(
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Некои тука советуваа романтики, ова, она :icon_lol:
Moже да бидеш и најромантичниот, најфиниот и најумниот тип на светов, али дур си анонимус и дур не можеш да станеш дел од кругот на "првокласните п**ки", ќе можеш слободно да си сонуваш за нив. :(
pa bas i ne bi rekol,21 vek e,se dodeka nemas nesto sto ke gi privlekuva duri i najjakite pi.ki da posakaat oni barem na edna vecer da stanat del od tvojot krug,ke mozes slobodno da si gi sonuvas,ako go imas potrebniot psihofizicki spoj,oni ke bidat tie koi ke mozat samo da si sonuvaat za tebe.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
pa bas i ne bi rekol,21 vek e,se dodeka nemas nesto sto ke gi privlekuva duri i najjakite pi.ki da posakaat oni barem na edna vecer da stanat del od tvojot krug,ke mozes slobodno da si gi sonuvas,ako go imas potrebniot psihofizicki spoj,oni ke bidat tie koi ke mozat samo da si sonuvaat za tebe.
а тоа нешто братко е коа ке отидеш на кафе ке извадиш клучеви од БМВ од 200к евра, и телефон од 1500 евра, цвикера од 1000 евра, клучеви од стан, ке фрлиш 2500 на частење и свашта, и така ке дојдеш до сонуваното.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Јас имам одено со една таква so-called ,, девојка од елитата,, и верувајте не беше ама ич посебно.
Океј, имав сепариња во секој кафич (незнам како резервираше), секој ден бев по кафиња . Ама абсолутно банкротирав тој период.
Океј, беше уба, секогаш средена, фенси чанти и тако даље.
Ама колку шо беше глупа то е нешто невероватно, :) како и целото нејзино фенси друштво. Всушност не беше друштво, сите се дружеа од интерес.
Не ви требаат такви личности во вашиот живот.
They are totaly not worth it. :toe:
P.s. Таа ме бендисала мене, иначе јас никогаш немаше да му се пуштам на некоја таква.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
а тоа нешто братко е коа ке отидеш на кафе ке извадиш клучеви од БМВ од 200к евра, и телефон од 1500 евра, цвикера од 1000 евра, клучеви од стан, ке фрлиш 2500 на частење и свашта, и така ке дојдеш до сонуваното.
a kako ona ke dojde do sonuvanoto,da receme tvojata fiziologija ja pali mnogu,kako ona ke dojde do tebe(pod uslov da si dovolno intelegente i da ja znaes svojata vrednost)?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
a kako ona ke dojde do sonuvanoto,da receme tvojata fiziologija ja pali mnogu,kako ona ke dojde do tebe(pod uslov da si dovolno intelegente i da ja znaes svojata vrednost)?
зависно од тоа шо женска е, има јаки женски шо глумат малку тешки поради нивната физиологија, има други шо не ги интересира нишо освен кеш. Сега ако станува збор за првиот тип ке биде многу лесно чисто ради тоа шо машките како машки не пребираат многу многу кога ке се појави женска шо плакне око, малце шмекање и готова работа. Ако е од овие другиве, нема да се деси нишо пошо нема да падне на ниво да се пушти, ке преболи шо би се рекло.

Јас имам одено со една таква so-called ,, девојка од елитата,, и верувајте не беше ама ич посебно.
Океј, имав сепариња во секој кафич (незнам како резервираше), секој ден бев по кафиња . Ама абсолутно банкротирав тој период.
Океј, беше уба, секогаш средена, фенси чанти и тако даље.
Ама колку шо беше глупа то е нешто невероватно, :) како и целото нејзино фенси друштво. Всушност не беше друштво, сите се дружеа од интерес.
Не ви требаат такви личности во вашиот живот.
They are totaly not worth it. :toe:
P.s. Таа ме бендисала мене, иначе јас никогаш немаше да му се пуштам на некоја таква.
тоа е брат моќта на женските атрибути и малце “поонакво“ зборување со останатите, кај шо има пара ја има и нејзе, ондак е другото лесно :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
зависно од тоа шо женска е, има јаки женски шо глумат малку тешки поради нивната физиологија, има други шо не ги интересира нишо освен кеш. Сега ако станува збор за првиот тип ке биде многу лесно чисто ради тоа шо машките како машки не пребираат многу многу кога ке се појави женска шо плакне око, малце шмекање и готова работа. Ако е од овие другиве, нема да се деси нишо пошо нема да падне на ниво да се пушти, ке преболи шо би се рекло.
so drugi zborovi ja palis ama ne moze da si dozvoli da bide so tebe,a toa kazuva deka ona ne e jaka pi.ka.kako moze da e jaka pi.ka taa sto ne moze da si dozvoli da legne so toj sto seksualno ja privlekuva?rabotata na takvite im ispaga kiselo e grozjeto(ako ja znaes basnata).
a fakt e deka vo krevet nema da ja zadovolat klucevite od BMW,naocarite od 1000 evra,mobilniot od 1500 evra i sl.

зависно од тоа шо женска е, има јаки женски шо глумат малку тешки поради нивната физиологија, има други шо не ги интересира нишо освен кеш. Сега ако станува збор за првиот тип ке биде многу лесно чисто ради тоа шо машките како машки не пребираат многу многу кога ке се појави женска шо плакне око, малце шмекање и готова работа. Ако е од овие другиве, нема да се деси нишо пошо нема да падне на ниво да се пушти, ке преболи шо би се рекло.



тоа е брат моќта на женските атрибути и малце “поонакво“ зборување со останатите, кај шо има пара ја има и нејзе, ондак е другото лесно :)
brat i maskite gi imaat potrebnite atributi za takva rabota(samo sto mnogu poretko gi koristat)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Хех, во однос на првиот пост на темава можам само едно да кажам. Ако женските кои “остануваат“ за машките кои не се во шемата, не одат по дискотеки/клубови ги нема по телевизии и реклами, не значи дека се третокласни.
Е сега, за елитните пи*ки си има елитни типци. Ама интересното кај нас е што елитата и не е којзнае колкава.
А како до најјаките девојки? Ако некој не е способен да глуми/биде фаца од елитата ништо не губи ако проба како и кај секоја друга девојка.
Не значи дека корпа од таква пи*ка е нешто којзнае што во споредба со корпа од “обична“ (погоре наречена, третокласна) пи*ка. Девојката е девојка, принципите и приодот се исти. Различно е размислувањето и различно е перцепцирањето, како што се различни желбите а богами во овој случај и потребите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom