Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Јадно е под изговори како ““пендрак држава“ и “удар по демократија’’да се врши притсок над судството,колку провидно е дека Рада и Шема пред Основен ржат за публицитет поготово што со крајот на кампањата остнаа неспомнати тоа е чудо едно.
Не кажувам и не знам дали е крив или не,мене ова кажав ми личи на нов Докич и Бучко сум за фер судење и против кревање толкава галама за апсењава пошто после не се поправа парично штетата за уништен углед
Токму поради болдираното и се протестира.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
ZAEV i ostanatite obvineti se pusteni da se branat od sloboda.IMALO GOSPOD
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Aман бре типче, ја јас сум 23 години и богами и сум мрднала од Струмица, ти од дека се најде да кажаш шо как. Како прво и основно не гледам место за залет тука кога уште Заев не е прогласен виновен. А ного е смешно тава шо ја браниш честа на Киро Јанев ка сите знаеме шо направи он па најде и за жена му да говораш оти напуштила работа за да биде директорка у една од фирмите овааај сори за да отстапа место на по младите. На мене ми е јасно дека секој кога доаѓа на власт гледе да ја искористе својата позиција, тава го направи и Грчев и Јанев а и Заев ...

Па од лични причина го бранам Киро Јанев .

Го Разреши проблемот со сообракајот .

Повеќе нема секојдневни сообрајки на Бурчо.
Да немам ништо против да си збира некој процент провизија трба да е будала да не зима.

Но ако не е од Струмица ... Не значи дека треба да ги мене правилта на градо.
Единствено шо му ценах е тава што Струмички фирми работат на секој проект во градо.

Но кога ќе си дојдеш во Струмица еднч во Месецо седнаш во галаксија на кафе и он седне на масата до тебе со негов пријател и го гледаш како врте на телефоно и слушаш како фајќе врски да пуштат некој негов пријател од затвор од Штип ќе си размислаш малку

Јас тава го сметам за злоупотреба на службена позиција...

Искрено сакав да му го поставам тава прашање да ми го оговоре на ВИС ама ништо секој тртети петок.
Прочити го тоа веќе кога реплицираш и оправди го
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.537
Поени од реакции
47.980
Токму поради болдираното и се протестира.
кого сакаш да убедиш во ова мене или сам да се убедиш.

Се протестира за внимание и публицитет,катаљон невини луѓе влагаат на суд секој ден ама само за тие од СДС се протестира,е како бе куров е ова можно.
Ако му мислат добро СДС на Заев и на неговиот имиџ ке си седат мадро убедени и сигурни во неговата невиност револтот ке го изразат цивлизирано а не да глумат “прогресивна репресирана сила’’,вака само креваат џева и директно придонесуваат да се руши имиџот на Заев
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Gospod da cuva od komunjarive:),pa ako napravil kriminal treba da odgovara, koj i da e dokolku storil kriminal.Nemozam da veruvam zarem sdsm so ova go legitimira kriminalot i dokazuva deka e kriminalna partija.Kako e mozno da gradi bez dokumentacija za zemjisteto.Dali vakvi slucki ima vo germanija anglija swedska?:toe:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Официално ќе се бранат од слобода само патните исправи им се одземени...


Заев и останатите тројца осомничени ќе се бранат од слобода
Зоран Заев и и тројцата негови соработници, ќе се бранат од слобода, одлучил вечерва по нивното сослушување истражниот судија во скопскиот Основен суд.
Како гаранција дека тие ќе се одзиваат за потребите на истрагата, им биле одземени патните исправи.
Како што веќе Нетпрес објави градоначалникот на Струмица утринава беше уапсен од полицијата. Заедно со него беа приведени и двајца негови соработници од општината и еден сопственик на приватна фирма. Сите беа осомничени за злоупотреба на службата, а во врска со изградба на Трговскиот центар “Глобал“ во Стгрумица.

Автор на веста: Нетпрес
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Токму поради болдираното и се протестира.
Со откривањето на педофилот новинар ,се испостави дека двајца млади луѓе се осудени и чмаат во затвор невини.Зашто не видовме ни една изјава на пример во врска со тој случај од СДС??????Или Заев е над законот со тоа што е градоначалник????. Ако го осуди некој без докази , тоа е друга работа , и јас сум не само СДС него целиот народ да се дигне и да излезе на улица.Вака само тонете , и онака сте во гомна до гуша,пола од раководството ви е замешано во најскандалозните приватизации. Да почнеме од лицето без образ Б.Ц. кој иако е прецедател на државата не може да одолее да си ги стави во скут своите пулени.Ова на ништо не личи , таа Рада знаев дека е гуска глупава ама тоа било комплимент за нејзе ,поголема лигла не сум видел во животот.:nesum:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Со откривањето на педофилот новинар ,се испостави дека двајца млади луѓе се осудени и чмаат во затвор невини.Зашто не видовме ни една изјава на пример во врска со тој случај од СДС??????Или Заев е над законот со тоа што е градоначалник????. Ако го осуди некој без докази , тоа е друга работа , и јас сум не само СДС него целиот народ да се дигне и да излезе на улица.Вака само тонете , и онака сте во гомна до гуша,пола од раководството ви е замешано во најскандалозните приватизации. Да почнеме од лицето без образ Б.Ц. кој иако е прецедател на државата не може да одолее да си ги стави во скут своите пулени.Ова на ништо не личи , таа Рада знаев дека е гуска глупава ама тоа било комплимент за нејзе ,поголема лигла не сум видел во животот.:nesum:
Со откривањето на педофилот новинар ,се испостави дека двајца млади луѓе се осудени и чмаат во затвор невини.Зашто не видовме ни една изјава на пример во врска со тој случај STO SO OVOJ SLUCAJ?
 
Член од
15 март 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Буквално на секое апсење на власта реакцијата на СДСМ е дека тоа е политички реваншизам на власта. Види мајката работава испаѓа власта лоша, а комуњариве чесни, е па од толку многу чесни комуњари дојдовме на ова дереџе.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Со откривањето на педофилот новинар ,се испостави дека двајца млади луѓе се осудени и чмаат во затвор невини.Зашто не видовме ни една изјава на пример во врска со тој случај STO SO OVOJ SLUCAJ?
А ти го виде премиерот да излезе на улица кога се апсеа криминалци на ДПМНЕ? Споредбата е само за да не се кријат пичките од СДС позади изговорот кој го имаат за собирот.Нека се апсат сите кои ке бидат осомничени за криминал , и кур ме боли дали е Заев од СДС или некој од ДПМНЕ. Во спротивно ајде сите да направиме групи од по 200/300 луѓе и да крадеме.Ако го фатат некого да излеземе пред суд и протестираме.Бојкотираме институции , не плаќаме давачки према државата во знак на протест.Тоа е анархија , а не правна држава.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ајде сега сите .....Ке ви кажев сега ама ......Ајде не сакам да бидам банирани...Ајде сега прост НИкола,само се бламираш бе СЕЉО !!!Сакавте да му ги сечете крилјата на нашиот градоначалник,а сега му дадевте уште многу поголеми ...:helou::helou::helou:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
А ти го виде премиерот да излезе на улица кога се апсеа криминалци на ДПМНЕ? Споредбата е само за да не се кријат пичките од СДС позади изговорот кој го имаат за собирот.Нека се апсат сите кои ке бидат осомничени за криминал , и кур ме боли дали е Заев од СДС или некој од ДПМНЕ. Во спротивно ајде сите да направиме групи од по 200/300 луѓе и да крадеме.Ако го фатат некого да излеземе пред суд и протестираме.Бојкотираме институции , не плаќаме давачки према државата во знак на протест.Тоа е анархија , а не правна држава.
Сериозен си за оваа да се организираме 200 души:)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
:icon_bigg
Ајде сега сите .....Ке ви кажев сега ама ......Ајде не сакам да бидам банирани...Ајде сега прост НИкола,само се бламираш бе СЕЉО !!!Сакавте да му ги сечете крилјата на нашиот градоначалник,а сега му дадевте уште многу поголеми ...:helou::helou::helou:
Се избламира Грујо со друга работа , а не со Заев.
А ти си многу мал за да леташ вака на темиве од политика.Све во свое време , ајде во пижами , а јас ке ти пуштам еден цртан филм за подобро да заспиеш:icon_bigg
ЛЕТАЛО (Мечето Ушко)


п.с. не е оф топик Зајко е во цртаниот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom