Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
ajde ti BRATE kazi koj vmrovec otide da go brani Ljube Boskovski vo hag? ajde kazi mi go toa! a posle ja ke ti kazam koj od SDSM otide da ja zastapuva negovata odbrana!!!!
Прво кажи кој го намести во Хаг
vrz baza na ociglednostite od slucajot. kako prvo ova e marketinski trik na vladata za nejzina popularizacija a na seto toa naveduva kako sto navedov vo eden post pogore sto potparolot na KVAZImvr gi izvestil poveketo mediumski kuki deka ke se priveduva Zaev! Da zapoznaen sum so obvinenieto. Navidno zloupotrebuvanje na sluzbenata dolznost vo davanjeto dozvola za gradba na trgovskiot vo strumica. Trgovskiot e biser na strumica da se razbereme i e graden na zemjiste koe NE e na PRIVATEN posed! A toa ke go dokaze sudot VERUVAM! da se razbereme ova poslednovo ne go tvrdam tuku veruvam deka e taka! pozz
Не знам што ти е ова 14 години или 14 мислења. Запознаен си со насловот на обвинението кое содржи 9 страни .Верувај , друго и не ти останува.Ако е крив нега скапе во затвор , ако не е нека си бара оштета.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
tooo be devojce zlatno, toa sakav da go slusnam, ama sakav povise da se priznae od userite na privrzanicite na fasistite :)
i za da ni bide pozabavno eve del od vistinskoto VRHOVISTICKO i FASISTICKO lice na nasava ni vladaaa! uzivajte ;)
Остра реакција на СДСМ за СМС пораките на Котевски


17.07.2008 18:03
Иво Котевски
СДСМ денеска на брифинг, остро реагираше на СМС комуникацијата што портпаролот на МВР, Иво Котевски ја имал со дел од новинарите.
Во пораката лиферувана од портпаролот на МВР, наместо класично известување за настанот, пишувало:
„Епа Заев веројатно, па очигледно ќе има проблем околу аспирациите за лидер. Сабајле е приведен. За пола саат пред Основен суд 1“, пишувало во СМС пораката на Котевски, испратена до новинарите.
Пораката е испратена во 10 часот и 40 минути. Втората порака, како што соопштија од СДСМ, следувала 15-ина минути по првата.
Во неа пишувало:
„Е сега Емилијан фала треба да му каже што галантно му го отстапи пратеничкото место и имунитет. Иво“.


http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=95396
Pocnuvat da bladat.Ministerkata nekade se ladi na nekoja egzoticna plaza.Nejzinite poslusnici neka odrabotuvaat sila.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Ova se vika 100 cekori do fasisticko-diktaturska drzava. Sram da im e na site vmrovski fasisti.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ova se vika 100 cekori do fasisticko-diktaturska drzava. Sram da im e na site vmrovski fasisti.
Пиеш ли лексилиуми.....како бе може да биде фашистичка и националистичка власта со 6 цигански партии во неа.

HAIL GRUJO
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Пиеш ли лексилиуми.....како бе може да биде фашистичка и националистичка власта со 6 цигански партии во неа.

HAIL GRUJO
ANTIPATER dali ti pravis razlika pomegju fasizam i nacionalizam? i koj spomna nacionalizam? jas tuka gledam deka zborime za FASISTICKA VLAST!
ili aj da bidam poprecizen klasicen slucaj na STALINIZAM!!!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ова е веке видена работа .Кој ке јаде трици за слободи и права .БАНДА КОМУНИСТИЧКА
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Пиеш ли лексилиуми.....како бе може да биде фашистичка и националистичка власта со 6 цигански партии во неа.

HAIL GRUJO
pa sto moze da bide drugo koga na vlast e ultra-desnicarska partija. Drzavata poleka ja gubi i sekularnosta i demokratijata. a vo vlasta ima 6 ciganski partii zatoa sto nekoi si cigani se pravat `djupci` za edna fotelija.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
ANTIPATER dali ti pravis razlika pomegju fasizam i nacionalizam? i koj spomna nacionalizam? jas tuka gledam deka zborime za FASISTICKA VLAST!
ili aj da bidam poprecizen klasicen slucaj na STALINIZAM!!!
Сталинизам:pos2: само уште да се најде каде се 25 милиона убиени...луѓе дај не се зезајте..ако некогаш имало демократска власт тоа е сега...ако некогаш функционирал(не целосно ама ...)законот тоа е сега.Башка и многу јака педагошка мерка се ова апсењата..никој сега од ВМРО вските функционери не ни помислува да прави проневери и ајдуштва....ако цената за сузбивање на корупцијата е Заев и уште некое комуњарче јас мислам дека вреди да се плати.
А за ова со национализмот нормално дека правам разлика ама нели СДС го спредуваа со Хитлер.....????
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Mnogu si mi interesen GORAZDS :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
epten :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ova ti e POST NA GODINATA :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
znaci jas ako imam 14 mislenja sum NEDOVOLNO INTELEKTUALNO RAZVIEN da diskutiram na ovoj forum spored tebe. samo mozam da kazam bravo za tvojot pristap za razvivanje na diskusija. dobar ucenik si vo skolata na fasistite ocigledno!
aaaa od kaj ti e taa informacija deka obvinenieto ima TOCNO 9 STRANI. da ne si mi ti nekoe marionetce na fasistite pa tuka bespomosno mi gi branis? :jaj:
koj go namesti vo hag... hmm.. interesno bidejki ti imas prednost so tvoeto izobilstvo na postovi ke ti ostavam da odgovoris na dvete prasanja. znaes ja cenam tvojata INTELEKTUA! iako sum vospituvan da ne potcenuvam nikogo, ova ne e potcenuvanje tuku slkika sto ja davas pred site na forumov! :salut:
Бев воздржан ,пошто ме навреди, сега ке ти кажам .Глуп си , но прошка ти давам , зашто имам умна глава.Кого бранам ,македонците од разни посрани лопови сдсовци , вмровци ,ич кур не ме боли кој крадел , краде ,се знае каде му е местото.Тоа што го напиша може да го напише само некој со 2 грама мозок
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ова е веке видена работа .Кој ке јаде трици за слободи и права .БАНДА КОМУНИСТИЧКА
eeee kutroto ono si izmontiralo video si pravi uteha i zabava za sebe si i za svoite fasisti :) ama ako zabavuvajte se i vie, pa neli sekoj ima pravo da se zabavuva demokratsko opstestvo sme neli.... ili pa?:jaj:
tukuuu vidi GORAZDS imam duri 20 postaaaaa :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
stanuvam se popameten i popameteeeen jeeeeee :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Како бе секогаш кога се апсат СДСовци власта мора да е “фашистичка“??

Проблем е што до сега сите конци ги држеа во свои раце и се провлекуваа покрај сиот криминал, а откако почнаа законите и прописите да се применуваат и над нив.. на што не се навикнати сдсовските династии, почнаа да прават пучови и востанија против “апсолутизмот“ на Груевски.

Ова мене искрено ми е смешно, само кога ги гледам “бедиве“ од сдс.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
pa sto moze da bide drugo koga na vlast e ultra-desnicarska partija. Drzavata poleka ja gubi i sekularnosta i demokratijata. a vo vlasta ima 6 ciganski partii zatoa sto nekoi si cigani se pravat `djupci` za edna fotelija.
Не може да градиш демократија врз некој неидентификуван политички систем што го наметна СДС.Треба прво да ја искорениш трулевината и гнилоста на тој систем па после да почнеш.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Како бе секогаш кога се апсат СДСовци власта мора да е “фашистичка“??

Проблем е што до сега сите конци ги држеа во свои раце и се провлекуваа покрај сиот криминал, а откако почнаа законите и прописите да се применуваат и над нив.. на што не се навикнати сдсовските династии, почнаа да прават пучови и востанија против “апсолутизмот“ на Груевски.

Ова мене искрено ми е смешно, само кога ги гледам “бедиве“ од сдс.

zakoni i propisi vo makedonija? ova da ne e sega? da ne pravis muabet za nekoja druga drzava. bidejki sigurno so ovie zborovi nema sansi da ja opises makedonija.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Не може да градиш демократија врз некој неидентификуван политички систем што го наметна СДС.Треба прво да ја искорениш трулевината и гнилоста на тој систем па после да почнеш.
togas spored tebe dovolno e vlastta samo da ima identifikuvan politicki sistem makar toa da e nesekularna i nedemokratska.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Како бе секогаш кога се апсат СДСовци власта мора да е “фашистичка“??

Проблем е што до сега сите конци ги држеа во свои раце и се провлекуваа покрај сиот криминал, а откако почнаа законите и прописите да се применуваат и над нив.. на што не се навикнати сдсовските династии, почнаа да прават пучови и востанија против “апсолутизмот“ на Груевски.

Ова мене искрено ми е смешно, само кога ги гледам “бедиве“ од сдс.
slusaj ti koj i da si. se pravis mnogu drzok po forumot gi branis portokalovite duri do nivo na BEZGRESNI. za se ti se krivi SDS! Kriminal ima samo vo SDS nikako vo Vmro! Grueski e CESEN ne ne GRUEVSKI E SVETEC, ne ne GRUEVSKI E BOG. e ne izgleda od trite najdolgoto e a toa e uste eden obicen politicar vodac koj pretendira za propalica kako i mnogu drugi!!! taka da SAMOKRIRIKATA gospodine e edna od demokratskite osnovi no za zal zastapenosta vo nasava majka Makedonija e na skoro nulta nivo! pozz:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom