Macedonia>>Europe
Поени од реакции
836

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • T
  како си пишан на ерепаблик?
  T
  Tetro
  По 7 години од последниот настап на Peace Unlimited Фестивал, Санаториум ќе настапат во рамките на мото-фестот организиран од клубот "Ноќни волци". Настанот ќе се случи на Скопско Кале (11ти Јуни 2011). За жал, Костадин Качев - Рус нема да биде во можност да настапи поради уметничка изложба во Германија, а негова замена ќе биде Бобан Василески.
  Macedonia>>Europe
  Macedonia>>Europe
  Ваљда ќе дојдам ај ќе пишам во сабота па може и ќе се видиме...
  T
  Tetro
  Ај ќе видиме што-како, и јас не сум сигурен за одење...
  H
  Да, куп луѓе со кои сум се карала немам поим дека се тие :pos: морам да ги манијачам на профил... :pos:

  Псссссст, шпиуни су меџунама! :pos:
  H
  Така и си мислев, ама многу никови и веќе ми стана хаос у глава :pos:
  H
  Хеј, беше на Архангел нели?! Мислам дека те знам, ама може и да сум се помешала... Премногу луше веќе едвај водам евиденција :(
  Од 6 и пол во Галеб. тоа ти е спроти хотел континентал.
  Ако доаѓаш да ја чувам картата за тебе.
  Дури и поскапо е така.
  Сега видов, за да отидам од Северо-Источен Бразил на Канарските острови ми бара Q3 карта (истото ќе го бара и во обратен правец), а од Канарските острови до Македонија бара Q1, така да Q3 + Q1 е поскапо од една директна Q3 до Македонија и обратно директно до Бразил.
  Види дека не вреди, не вреди. Ти дава 2 experience points и 15 сила мислам.. или така нешто. А јас потрошив 76 MKD за Q3 карта (директно отидов од Источна Македонија во СевероИсточен Бразил), а иначе ти пишува local money, така да ти бара Бразилски пари. Јас уште додека бев во Македонија сменив 1.10 GOLD за 100 Бразилски пари.

  Не вреди да потрошиш толку ама јас сакам да стигнам до таа мисијата „True Patriot“... мислам дека таа е последна... ама до таа... ухуууу
  Ако државата дели нема да одбија :), ама вака не праќај. Испукај се ти до крај за да напредуваш и кренеш ранк. Сепак благодарам :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom