Душеци

vakemk

vakemk
Член од
18 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
3
Некој искуство со душеците од ЈугоЕкспорт стил?
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
243
Поени од реакции
54
што да правам со стар душек, каде да се фрли?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.918
Поени од реакции
19.860
Некој искуство со душеците од Comodita?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.173
Поени од реакции
22.249
Минатата година купив душек од Мебло Јоги и еве да се пофалам дека сум ептен задоволен.
Се опрчив 15-16к ама топ е. Словенски се, со газдава зборев тогаш, постар човек ама ептен буквално се знае за душеци, по семинари идел ова она. Остави впечаток дека знае што продава и знае што полу-срања продаваат Дормео и сличните :D
 
Член од
19 март 2014
Мислења
392
Поени од реакции
479
Некој искуство со душеците од Comodita?
Ја го имам Мемори и ок е ама до душа ја не сум репер зашо до брзо спиев на душек од обичен кревет.
Лажга е дека има и тврда и мека страна зошто баш и не се осеќа некоја разлика.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.918
Поени од реакции
19.860
Ја го имам Мемори и ок е ама до душа ја не сум репер зашо до брзо спиев на душек од обичен кревет.
Лажга е дека има и тврда и мека страна зошто баш и не се осеќа некоја разлика.
Го купив и јас Мемори пред скоро месец. Сега за сега ми е топ, ќе видиме дали ќе потрае.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.072
Поени од реакции
38.043
Сакам да го сменам душекот на спална, еден е и никако едниот да се прилагоди.

Дали е подобро да се земе еден кој ќе е средно тврд или два посебно? Па после врз нив наддушек за да не се осеќа дека се поделени.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Ни случајно посебни.Рерардирана работа,ивиците на средина за една недела ке деформираат.Не постои душек што е предвиден на ивица да го лежиш.Седни на работ и погледни што се случува со душекот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.195
Поени од реакции
190.180
Сакам да го сменам душекот на спална, еден е и никако едниот да се прилагоди.

Дали е подобро да се земе еден кој ќе е средно тврд или два посебно? Па после врз нив наддушек за да не се осеќа дека се поделени.
Еден, ако земеш два ќе мора да ги ротираш и да се заебаваш. Јас имам мемори од Дормео (или мислам дека беше мемори, знам еден беше мек, друг тврд и јас тврдиот го имам) и го ротирам на 3 месеци.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.072
Поени од реакции
38.043
Еден, ако земеш два ќе мора да ги ротираш и да се заебаваш. Јас имам мемори од Дормео (или мислам дека беше мемори, знам еден беше мек, друг тврд и јас тврдиот го имам) и го ротирам на 3 месеци.
Тој со мемори се ротира на неколку месеци за да не фати мувла?

Два мислам дека ќе нема потреба од ротирање, секој си спие на свој избор, ама проблем е местото каде што се спојуваат и посебно ако се различна висина.

Друга опција е еден ама двостран, една страна мека, а друга тврда и карање која страна да е погодена. Ова почесто ќе се ротира за да биде погодено.

Баш ме интересира некој како го има решено ова и ептен е комплицирано кога бираш за двајца а секој има посебни барања и различна тежина скоро на пола. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.195
Поени од реакции
190.180
Тој со мемори се ротира на неколку месеци за да не фати мувла?

Два мислам дека ќе нема потреба од ротирање, секој си спие на свој избор, ама проблем е местото каде што се спојуваат и посебно ако се различна висина.

Друга опција е еден ама двостран, една страна мека, а друга тврда и карање која страна да е погодена. Ова почесто ќе се ротира за да биде погодено.

Баш ме интересира некој како го има решено ова и ептен е комплицирано кога бираш за двајца а секој има посебни барања и различна тежина скоро на пола. :D
Појма немам, мене ми рекоа да го ротирам потврдиот душек за да не налегне на едната страна.
 
На врв Bottom