Душеци

Член од
1 март 2010
Мислења
6.766
Поени од реакции
11.659
Да си прашам овде, како најсоодветна ми се виде темава.

Има некаде салон за мебел во кој има единечни кревети поголеми од стандардната големина 2,00х,090 метри, а да не се продаваат заедно со цела детска соба? Скоро сите салони во Прилеп ги прошетав, никаде не се најде салам, голем кревет, сите што се 2,00х1,20 не сакаат да ги продадат посебно и не сакаат посебно да ги произведат.
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
Се мислам за душек за спалан ( пример големина 180x200) гледам некои опции од дормео но гледам и попусти по салоните како симпо мебел ви и остали, па мала помош ОД ЛУЃЕ СО ИСКУСТВО, сто е разликата дормеото (поновите модели) како се покажани акако другите ?????
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Ајде помош околу одбирање душек.
Сопругот има проблеми со грбот, го боли кичмата и сакаме да купиме нов душек од Дормео.
Е сега гледам на сајтот има неколкумина, разликата во цена е огромна.
Ако може некој да ми објасни зошто тој од 250 евра кошта 250, а тој од 500 евра кошта 500. Со што е вториов подобар? Ако го земам тој од 250 ќе се разбудам наспана ама ако го земам тој од 500 животот ќе ми се смени или што е работава? Исто, под секој кревет пишува од што е направен, де мемори пена, де сребрени влакненца, мене тоа не ми значи ништо.
 
M

Moon Child

Гостин
Смеам ли перница од мемори пена да ја исперам во машина?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.173
Поени од реакции
38.352
Ајде помош околу одбирање душек.
Сопругот има проблеми со грбот, го боли кичмата и сакаме да купиме нов душек од Дормео.
Е сега гледам на сајтот има неколкумина, разликата во цена е огромна.
Ако може некој да ми објасни зошто тој од 250 евра кошта 250, а тој од 500 евра кошта 500. Со што е вториов подобар? Ако го земам тој од 250 ќе се разбудам наспана ама ако го земам тој од 500 животот ќе ми се смени или што е работава? Исто, под секој кревет пишува од што е направен, де мемори пена, де сребрени влакненца, мене тоа не ми значи ништо.
250 евра дормео душек за спална?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
250 евра дормео душек за спална?
Цените кои им се прикажани на сајтот се за единечен душек. Не ја знам точно димензијата на напата спална, па уште немам раскликано да видам колку е цената за душек за спална. Цените кои ги напишав во претходниот пост се за единечен душек, меѓутоа прашањата остануваат истите.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.651
Поени од реакции
11.563
Некој да има искуство од Јуск со оние WellPur мемориските душеци?
 
Член од
16 март 2014
Мислења
46
Поени од реакции
66
Од Симпо имам и не е лош...Ми препорачаа од Бернарда ама кога ми кажаа цена за димензија 180 x 200 см. ми се сврте во умот.
Овој што го имам беше од некоја полуксузна програма полнет со пичкини влакна или што ти ја знам и го платив околу 14.000 на попуст.
Колку му беше цената на тој од бернарда ?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.651
Поени од реакции
265
Исто така се интересирам за душеци од Симпо, има ли некој искуство со Наутилус или Виола моделите ?
Јас имав Симпо со џебни јадра, се удуби и го сменив за Филип Филиповиќ од Кристина Дамил.

Бегај од Симпо душеци!
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.651
Поени од реакции
265
Исто така се интересирам за душеци од Симпо, има ли некој искуство со Наутилус или Виола моделите ?
Јас имав Симпо со џебни јадра, се удуби и го сменив за Филип Филиповиќ од Кристина Дамил.

Бегај од Симпо дишеци!
 
Член од
25 март 2013
Мислења
222
Поени од реакции
123
Јас имав Симпо со џебни јадра, се удуби и го сменив за Филип Филиповиќ од Кристина Дамил.

Бегај од Симпо дишеци!
За кој модел поточно зборуваш ? Јас бев вчера во СИМПО ми го препорачаа душекот ГРАНД со чебни јадра и со кокосови табли. Околу 11.500 ден -30% попуст на акција им се сите душеци. После твојов пост се ме замисли дали да купам душек од Симпо :/[DOUBLEPOST=1518369473][/DOUBLEPOST]Здраво! Во потрага сум по нов душек (единечен 200x90) имам буџет околу 12.000 ден препорачајте ми душеци.

Дали некој има искуство со душеците на ФЕДЕР-БАУ ? Имаат солидни цени најскапиот е 150 евра со мемори пена.
http://www.feder-bau.com.mk/ ВИСКОЛИНЕ. Што препорачувате?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom