Душеци

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.616
Поени од реакции
14.335
Какви користите и колку сте задоволни?

Со федери, оние со сунѓер или мемориски...?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Од дормео, само не е мемори, тој пред него, со покрута основа, зошто имам проблеми со грбот (пливање, јбг).
Супер си е, поготово па во споредба со балонот од душек што го имав пред тоа.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Од Симпо имам и не е лош...Ми препорачаа од Бернарда ама кога ми кажаа цена за димензија 180 x 200 см. ми се сврте во умот.
Овој што го имам беше од некоја полуксузна програма полнет со пичкини влакна или што ти ја знам и го платив околу 14.000 на попуст.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.692
Поени од реакции
287
Од Симпо со федери у џебови и малце мемори пена, само мемори пенава ептен да памти па не мења форма откако ќе станам од спиење (не се израмнува свињата него останува удубена). Ќе им го враќам изглеа!
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
federbaum тетовски се, перформанс повеќе од задоволителен. грб НЕ боли, а цена да не зборам колку е џабе. колку за пример, 200х120 не би бил повеќе од 4200 ден, а 200х160 вероватно не би бил повеќе од 6000
топло ги препорачувам :cool:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.654
Поени од реакции
9.740
Симпо ич не сум задоволен.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
5.406
federbaum тетовски се, перформанс повеќе од задоволителен. грб НЕ боли, а цена да не зборам колку е џабе. колку за пример, 200х120 не би бил повеќе од 4200 ден, а 200х160 вероватно не би бил повеќе од 6000
топло ги препорачувам :cool:
или точно 200х160 е 4000 ден :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
или точно 200х160 е 4000 ден :)
вака, јас купив пред неколку месеци 200х120 и беше 4200ден
по таа логика, за тоа што ти го бараш БИ требало да биде околу 6000. за најдобра информација, а и најмала маржа имаат иди во СРМА кај железничка станица, карши макпетрол бензиската и таму прашај си што те интересира
колку за споредба, истиот тој душек кој го купив за 4200, на друго место (технокооп) беше 5200+ значи заштедив цела илјадарка :vozbud:
сајтот им е КРШ, 5 мин додека се отвори http://www.srma.com.mk/
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
На сунѓер спијам да ти ебам животот.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.445
Поени од реакции
34.358
Пред извесно време си купив Карбон Дормео душек со двојно јадро, мека и цврста страна.
Презадоволна сум од душекот, се приспособува на телото, па зависно од тоа дали сакате да спиете на помека или поцрвста подлога. Душекот го комплетирав и со анатомска карбон перница,
Цената е малку ‘‘посоленка‘‘, ама вреди секој денар :pipi:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
дормео мемори и тоа како сум задоволен.
мек, се приспособува на телото.
исто и перницата закон. чувство како на облаци да спиеш.
инаку го земав заради алергии и воопшто не погрешив.

п.с. уште го немам пробано експериментот, од една страна чаши со вино, а од друга страна да скокам, па да видиме дали ќе се истурат чашите :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom