Душеци

Член од
21 декември 2018
Мислења
167
Поени од реакции
74
jas sakam od comodita da kupam nekako najeftini se, ama pak cudni, mi vika ostavi go 24 casa ke se naduva dusekot
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.106
Поени од реакции
31.776
jas sakam od comodita da kupam nekako najeftini se, ama pak cudni, mi vika ostavi go 24 casa ke se naduva dusekot
Сите душеци се такви, сплескани ги носат, завиткани во ролна. Добри се Comodita, не се мисли, купувај.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Нема врска дали се прави летвички или латофлекс, амортизацијата не е важна, туку вентилацијата. Да, можеш да си земеш латофлекс кога ќе посакаш.
Очигледно ќе треба да зимам латофлекс. Ми доставија шпер плоча место летвички и да не објаснувам ама од таму не зимам веќе ништо. Пошто спалната е за душек 200х160 највеорјатно треба да земам 2 латофлекса со 200х80 ? И ако е така дај предлог од кај има готови пошто веќе неможам да чекам :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.106
Поени од реакции
31.776
Очигледно ќе треба да зимам латофлекс. Ми доставија шпер плоча место летвички и да не објаснувам ама од таму не зимам веќе ништо. Пошто спалната е за душек 200х160 највеорјатно треба да земам 2 латофлекса со 200х80 ? И ако е така дај предлог од кај има готови пошто веќе неможам да чекам :D
Јас моите ги купив онлајн од Југоекспорт стил, најевтини беа, и задоволен сум многу. Исти димензии два по 200x80.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
од Comodita home да сподели некој искуства за над душек пример gel infused или друг некој?
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
од Comodita home да сподели некој искуства за над душек пример gel infused или друг некој?
незнам за над душекот но можам да гарантирам за душеците. Пред две години го купив душекот Memory 200x180 од кај нив иако беше поскап во споредба со другите, навистина не згрешивме, со душекот земав и 2 перници Clean Saponetta. Со стариот душек (4год стар земен од Дормео) почнав да имам проблеми, наутро телото ми беше здрвено, за спортски активен многу чудно, специјалист ортопед ми препорача да мењам душек и тоа го направив. Втора година како го користам и немам болки во телото. Доколку си финансиски стабилен ти го препорачувам Мемори душекот , со над душек претпоставувам нема да имаш некое подобрување доколку имаш стар душек, доколку си финансиски во можност ти препорачувам Memory душек да си земеш (имас опција од двете страни да го менуваш помека/потврда страна за спиење).
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.106
Поени од реакции
31.776
незнам за над душекот но можам да гарантирам за душеците. Пред две години го купив душекот Memory 200x180 од кај нив иако беше поскап во споредба со другите, навистина не згрешивме, со душекот земав и 2 перници Clean Saponetta. Со стариот душек (4год стар земен од Дормео) почнав да имам проблеми, наутро телото ми беше здрвено, за спортски активен многу чудно, специјалист ортопед ми препорача да мењам душек и тоа го направив. Втора година како го користам и немам болки во телото. Доколку си финансиски стабилен ти го препорачувам Мемори душекот , со над душек претпоставувам нема да имаш некое подобрување доколку имаш стар душек, доколку си финансиски во можност ти препорачувам Memory душек да си земеш (имас опција од двете страни да го менуваш помека/потврда страна за спиење).
И јас го имам Comodita Memory и сум презадоволен. Плус не го платив скапо, само 12 000, на попуст беше. Сега, ко што гледам, со истите димензии ко мојот е 16 500.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
И јас го имам Comodita Memory и сум презадоволен. Плус не го платив скапо, само 12 000, на попуст беше. Сега, ко што гледам, со истите димензии ко мојот е 16 500.
ефтино бе другар, јас мојот со димензија 200х180 го платив околу 23,900 правам муабет за пред две години тоа. Како и да е, презадоволен сум, најбитно сум наспан и не сум здрвен у кичмата као предходно.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.106
Поени од реакции
31.776
ефтино бе другар, јас мојот со димензија 200х180 го платив околу 23,900 правам муабет за пред две години тоа. Како и да е, презадоволен сум, најбитно сум наспан и не сум здрвен у кичмата као предходно.
200x180 е и мојот. Имаше некаква промоција, 14500 беше. Плус, сопругата најде некоја пријателка што работела таму, и дека онлајн го нарача преку неа, и го даде за 12000. Тоа беше баш за време на карантините, минатата пролет. А сега пак е на некој попуст, ама 16500 е, ко што гледам на сајтот.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.400
mnogu eftini ste nacekale-zemale duseci.
Jas od magnifleks karsi park,go zemav najevtiniot 28.000 denari, 160 x 200 sm
ne ni znaev za ova deka ima i na drugo mesto pa da sporedam.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.619
Поени од реакции
27.710
mnogu eftini ste nacekale-zemale duseci.
Jas od magnifleks karsi park,go zemav najevtiniot 28.000 denari, 160 x 200 sm
ne ni znaev za ova deka ima i na drugo mesto pa da sporedam.
Не се за споредување
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Пријатели сакам да купам за во соба душек зашто од овој претходниот излагаат федерите и ме изгребаа :eek:
Ама пак да бил со федери морал.Кај да барам...од каде сте задоволни?Од Скопје сум.Димензија 200x150
 

Kajgana Shop

На врв Bottom