Душеци

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.647
Поени од реакции
257
За кој модел поточно зборуваш ? Јас бев вчера во СИМПО ми го препорачаа душекот ГРАНД со чебни јадра и со кокосови табли. Околу 11.500 ден -30% попуст на акција им се сите душеци. После твојов пост се ме замисли дали да купам душек од Симпо :/[DOUBLEPOST=1518369473][/DOUBLEPOST]Здраво! Во потрага сум по нов душек (единечен 200x90) имам буџет околу 12.000 ден препорачајте ми душеци.

Дали некој има искуство со душеците на ФЕДЕР-БАУ ? Имаат солидни цени најскапиот е 150 евра со мемори пена.
http://www.feder-bau.com.mk/ ВИСКОЛИНЕ. Што препорачувате?
Nautilus беше моделот на Симпо, и не сум единствен кој е разочаран од Симпо душек, со едни роднини случајно паднавме на муабет и они го имаа истото искуство.

Јас сум сеуште задоволен од Филип Филиповиќ душекот од Кристина Дамил, ем се вади навлаката да се пере, и со редновно превртување на 2 недели и латофлекс лежиште си е ок, топла препорака.

Што и да ти го препорачаат во било која продавница земи го со доза на резерва, нормално дека ќе пробаат да ти продадат нешто, никогаш нема да чуеш како некој нивен производ е срање или дека има поплаки за истиот.

Ни Симпо ни Горење не е тоа што било, за жал. Горење од 4 купени уреди 4 ми се зезнаа па маткање по сервиси, ужас.
 
Член од
25 март 2013
Мислења
222
Поени од реакции
123
Nautilus беше моделот на Симпо, и не сум единствен кој е разочаран од Симпо душек, со едни роднини случајно паднавме на муабет и они го имаа истото искуство.

Јас сум сеуште задоволен од Филип Филиповиќ душекот од Кристина Дамил, ем се вади навлаката да се пере, и со редновно превртување на 2 недели и латофлекс лежиште си е ок, топла препорака.

Што и да ти го препорачаат во било која продавница земи го со доза на резерва, нормално дека ќе пробаат да ти продадат нешто, никогаш нема да чуеш како некој нивен производ е срање или дека има поплаки за истиот.

Ни Симпо ни Горење не е тоа што било, за жал. Горење од 4 купени уреди 4 ми се зезнаа па маткање по сервиси, ужас.
Koj model go imash zemeno od kristina damil i kolku pari ako se sekjavash? I sea dali moze dushekot sa se stavi na ramna plocha bidejki mene krevetot ne mi e so latofleks letvichki. Pozdrav
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.133
Некој искуство со Бонели душеци ?
 
Член од
25 март 2013
Мислења
222
Поени од реакции
123
Федер Бау Тетово НИКАКО!
Тотално не професионални. Душеците се не прецизно изработени како деца да имаат вработено. Јас го купив најскапиот душек и воопшто не ми направи мерак. Уште на прв поглед приметив не прецизно сошиените рабови. ЛОША ЗАВРШНА ИЗРАБОТКА!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
901
Поени од реакции
552
Nautilus беше моделот на Симпо, и не сум единствен кој е разочаран од Симпо душек, со едни роднини случајно паднавме на муабет и они го имаа истото искуство.

Јас сум сеуште задоволен од Филип Филиповиќ душекот од Кристина Дамил, ем се вади навлаката да се пере, и со редновно превртување на 2 недели и латофлекс лежиште си е ок, топла препорака.

Што и да ти го препорачаат во било која продавница земи го со доза на резерва, нормално дека ќе пробаат да ти продадат нешто, никогаш нема да чуеш како некој нивен производ е срање или дека има поплаки за истиот.

Ни Симпо ни Горење не е тоа што било, за жал. Горење од 4 купени уреди 4 ми се зезнаа па маткање по сервиси, ужас.
Ни Искра не е тоа што беше,ете читам по интернетов дека кинески бренд со Искра логото продавал сега,а ја форсираат неколку домашни македонски продавници,за квалитетот не знам каков е,ако купам некој п-од ќе пишам тука[DOUBLEPOST=1521085267][/DOUBLEPOST]
Тие шо идат со креветoт.

We poor.
Poor like 2/3 of macedonian population? Овој твојов одговор ме потсети на некои одговори на Мастер Јода од Star Wars серијалот,хехе[DOUBLEPOST=1521085747][/DOUBLEPOST]
Не се разбирам од квалитет на душеци, ама знам дека се преродив откако дознав за тенките душечиња кои го штитат големиот.Го пикаш во перална, переш, сушиш и си спиеш на чистичко.
Фрлај му чат-пат по некоја поголема пакетка со сода-бикарбона,втрлај ја внатре насекаде и остај да постои на сонце,се ќе поебеш внатре што е,паразит,грини и се слично,башка на ова ќе ти мириса многу убаво и ќе делува како ново и свежо
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.896
Поени од реакции
17.589
Фрлај му чат-пат по некоја поголема пакетка со сода-бикарбона,втрлај ја внатре насекаде и остај да постои на сонце,се ќе поебеш внатре што е,паразит,грини и се слично,башка на ова ќе ти мириса многу убаво и ќе делува како ново и свежо
Нема потреба, навлаката се вади и се пере, внатре е сунѓер, и тоа може да се испере.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.647
Поени од реакции
257
Ни Искра не е тоа што беше,ете читам по интернетов дека кинески бренд со Искра логото продавал сега,а ја форсираат неколку домашни македонски продавници,за квалитетот не знам каков е,ако купам некој п-од ќе пишам тука
За Ис(к)ра точно е, земав од нив една бушилица дека беше скроз ефтина, да кинеска е и по производство и на допир, ама за среќа не сум требал да ја користам пошто имам доста подобри.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
901
Поени од реакции
552
За Ис(к)ра точно е, земав од нив една бушилица дека беше скроз ефтина, да кинеска е и по производство и на допир, ама за среќа не сум требал да ја користам пошто имам доста подобри.
Па ако имаш подобри зошто си ја купил? Или нешто да се купи,имаш вишок пари или си љубопитен да ја пробаш кинеската Искра,едно од овие ќе е[DOUBLEPOST=1521787077][/DOUBLEPOST]
Нема потреба, навлаката се вади и се пере, внатре е сунѓер, и тоа може да се испере.
Без разлика,нема зијан од фрлање пакетче на сода-бикарбона,може само бенефит да ти донесе а и секој нема услови да ги пере душеците во секое годишно доба
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2013
Мислења
222
Поени од реакции
123
Ваков имам, плус додаток мемори пена, немаш промаш.
Katastrofa.
Go imam najskapiot dushek od feder bau ( Viscoline).
Koga go kupiv dushekot nekoj si 2-3 nedelji imashe losha mirizba kako na lepak. Posle eden mesec koristenje celata navlaka nad dushekot se izipka.
Pismena garancija ne davaat.
Ako prasash dali ima garancija ke ti rechat ako imash problem donesi go ke sredimo.....[DOUBLEPOST=1556670147][/DOUBLEPOST]
Katastrofa.
Go imam najskapiot dushek od feder bau ( Viscoline).
Koga go kupiv dushekot nekoj si 2-3 nedelji imashe losha mirizba kako na lepak. Posle eden mesec koristenje celata navlaka nad dushekot se izipka.
Pismena garancija ne davaat.
Ako prasash dali ima garancija ke ti rechat ako imash problem donesi go ke sredimo.....
Bashka na toa zavrshnata izrabotka na dushekot po rabovite e kako dete da go shielo.
[DOUBLEPOST=1556670503][/DOUBLEPOST]
Pokvalitetni se od Dormeo?
Nikako feder bau.
-Losh kvalitet na materijal. Ushte prviot mesec mi se izibka cel dushek odozgora.
-Losha zavrshna izrabotka.
-Rabovite i koncite ne precizno soshieni.
-Nikakva pismena garancija!
-Dushecite so memori pena im smrdat na lepak. 2-3 nedelji ke treba da go trpish da se izluftira.

Ako imash dobar budzet razgledaj pokvalitetni dusheci. Ima dosta citano gi falat dushecite na Filip Filipovic gi prodavaat vo kristina damil. Nekoj si 16 000 denari e edinecen dushek( 200*90)
Idi razgledaj ima dosta izbor. Ima dosta dobri brendovi vo Skopje no treba i dosta dobar budzet da imash
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.402
Поени од реакции
591
Katastrofa.
Go imam najskapiot dushek od feder bau ( Viscoline).
Koga go kupiv dushekot nekoj si 2-3 nedelji imashe losha mirizba kako na lepak. Posle eden mesec koristenje celata navlaka nad dushekot se izipka.
Pismena garancija ne davaat.
Ako prasash dali ima garancija ke ti rechat ako imash problem donesi go ke sredimo.....[DOUBLEPOST=1556670147][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1556670503][/DOUBLEPOST]
Nikako feder bau.
-Losh kvalitet na materijal. Ushte prviot mesec mi se izibka cel dushek odozgora.
-Losha zavrshna izrabotka.
-Rabovite i koncite ne precizno soshieni.
-Nikakva pismena garancija!
-Dushecite so memori pena im smrdat na lepak. 2-3 nedelji ke treba da go trpish da se izluftira.

Ako imash dobar budzet razgledaj pokvalitetni dusheci. Ima dosta citano gi falat dushecite na Filip Filipovic gi prodavaat vo kristina damil. Nekoj si 16 000 denari e edinecen dushek( 200*90)
Idi razgledaj ima dosta izbor. Ima dosta dobri brendovi vo Skopje no treba i dosta dobar budzet da imash
Ти зборам за душеци со џебно јадро, со федери. Тој Viscoline и тој во Дормео се без федери и јас искрено со мојот Федер Бау немам ама баш никаков проблем, а е екстра удобен. Пишува на сликата дека е модел Pocket.

Инаку точмо е дека имаш голем избор на душеци низ Скопје, треба да се купи она што ќе ти се допадне и нормално да биде ценовно прифатливо.
 
Член од
25 март 2013
Мислења
222
Поени од реакции
123
Ти зборам за душеци со џебно јадро, со федери. Тој Viscoline и тој во Дормео се без федери и јас искрено со мојот Федер Бау немам ама баш никаков проблем, а е екстра удобен. Пишува на сликата дека е модел Pocket.

Инаку точмо е дека имаш голем избор на душеци низ Скопје, треба да се купи она што ќе ти се допадне и нормално да биде ценовно прифатливо.
Друже значи за одреден буџет да речеме 10 000 денари треба да се одбере најквалитетното за тие пари.
Но во тој случај не е федер бау најквалитетен и најидплатлив душек.
Ти можеби си задоволен од твојот душек но етр јас а и мои познаници имаат лошо искуство.
На душекот Vicoline што го купив пред една година сеуште спијам и спиењето сега за сега е ок.
Али материјалите и квалитетот на душекот е крш за парите.
Како што пишав погоре
-лоша завршна изработка како дете да го шиело
-лоши материјали. Уште првиот месец се изипка цел душек одозгора
-првите 2-3 недели душекот лошо смрдеше на лепак.
Башка на се немаш писмена гаранција туку усна..
 
На врв Bottom