Душеци

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од STEALTH, 11 април 2013.

1. smole

smole Ѕверотилук

Член од:
    26 јануари 2007
    Мислења:
    1.607
    Допаѓања:
    236
    Nautilus беше моделот на Симпо, и не сум единствен кој е разочаран од Симпо душек, со едни роднини случајно паднавме на муабет и они го имаа истото искуство.

Јас сум сеуште задоволен од Филип Филиповиќ душекот од Кристина Дамил, ем се вади навлаката да се пере, и со редновно превртување на 2 недели и латофлекс лежиште си е ок, топла препорака.

Што и да ти го препорачаат во било која продавница земи го со доза на резерва, нормално дека ќе пробаат да ти продадат нешто, никогаш нема да чуеш како некој нивен производ е срање или дека има поплаки за истиот.

Ни Симпо ни Горење не е тоа што било, за жал. Горење од 4 купени уреди 4 ми се зезнаа па маткање по сервиси, ужас.

На Turrican му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jay993

jay993

Член од:
    25 март 2013
    Мислења:
    91
    Допаѓања:
    7
    Koj model go imash zemeno od kristina damil i kolku pari ako se sekjavash? I sea dali moze dushekot sa se stavi na ramna plocha bidejki mene krevetot ne mi e so latofleks letvichki. Pozdrav

3. ShRiNk

ShRiNk

Член од:
    25 јуни 2007
    Мислења:
    2.282
    Допаѓања:
    1.097
    Некој искуство со Бонели душеци ?

На Ryan Giggs му/ѝ се допаѓа ова.
  4. jay993

jay993

Член од:
    25 март 2013
    Мислења:
    91
    Допаѓања:
    7
    Федер Бау Тетово НИКАКО!
    Тотално не професионални. Душеците се не прецизно изработени како деца да имаат вработено. Јас го купив најскапиот душек и воопшто не ми направи мерак. Уште на прв поглед приметив не прецизно сошиените рабови. ЛОША ЗАВРШНА ИЗРАБОТКА!

5. Turrican

Turrican

Член од:
    7 март 2009
    Мислења:
    568
    Допаѓања:
    251
    Ни Искра не е тоа што беше,ете читам по интернетов дека кинески бренд со Искра логото продавал сега,а ја форсираат неколку домашни македонски продавници,за квалитетот не знам каков е,ако купам некој п-од ќе пишам тука
    --- Споено дупло мислење, 15 март 2018 ---
    Poor like 2/3 of macedonian population? Овој твојов одговор ме потсети на некои одговори на Мастер Јода од Star Wars серијалот,хехе
    --- Споено дупло мислење, 15 март 2018 ---
    Фрлај му чат-пат по некоја поголема пакетка со сода-бикарбона,втрлај ја внатре насекаде и остај да постои на сонце,се ќе поебеш внатре што е,паразит,грини и се слично,башка на ова ќе ти мириса многу убаво и ќе делува како ново и свежо

Последно уредено: 15 март 2018
  6. Agda Beata

Agda Beata (A)

Член од:
    12 февруари 2014
    Мислења:
    4.907
    Допаѓања:
    12.982
    Нема потреба, навлаката се вади и се пере, внатре е сунѓер, и тоа може да се испере.

7. smole

smole Ѕверотилук

Член од:
    26 јануари 2007
    Мислења:
    1.607
    Допаѓања:
    236
    За Ис(к)ра точно е, земав од нив една бушилица дека беше скроз ефтина, да кинеска е и по производство и на допир, ама за среќа не сум требал да ја користам пошто имам доста подобри.

8. Turrican

Turrican

Член од:
    7 март 2009
    Мислења:
    568
    Допаѓања:
    251
    Па ако имаш подобри зошто си ја купил? Или нешто да се купи,имаш вишок пари или си љубопитен да ја пробаш кинеската Искра,едно од овие ќе е
    --- Споено дупло мислење, 23 март 2018 ---
    Без разлика,нема зијан од фрлање пакетче на сода-бикарбона,може само бенефит да ти донесе а и секој нема услови да ги пере душеците во секое годишно доба

Последно уредено: 23 март 2018
    На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: