Душеци

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од STEALTH, 11 април 2013.

 1. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.607
  Допаѓања:
  236
  Nautilus беше моделот на Симпо, и не сум единствен кој е разочаран од Симпо душек, со едни роднини случајно паднавме на муабет и они го имаа истото искуство.

  Јас сум сеуште задоволен од Филип Филиповиќ душекот од Кристина Дамил, ем се вади навлаката да се пере, и со редновно превртување на 2 недели и латофлекс лежиште си е ок, топла препорака.

  Што и да ти го препорачаат во било која продавница земи го со доза на резерва, нормално дека ќе пробаат да ти продадат нешто, никогаш нема да чуеш како некој нивен производ е срање или дека има поплаки за истиот.

  Ни Симпо ни Горење не е тоа што било, за жал. Горење од 4 купени уреди 4 ми се зезнаа па маткање по сервиси, ужас.
   
  На Turrican му/ѝ се допаѓа ова.
 2. jay993

  jay993

  Член од:
  25 март 2013
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  7
  Koj model go imash zemeno od kristina damil i kolku pari ako se sekjavash? I sea dali moze dushekot sa se stavi na ramna plocha bidejki mene krevetot ne mi e so latofleks letvichki. Pozdrav
   
 3. ShRiNk

  ShRiNk

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  2.282
  Допаѓања:
  1.097
  Некој искуство со Бонели душеци ?
   
  На Ryan Giggs му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jay993

  jay993

  Член од:
  25 март 2013
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  7
  Федер Бау Тетово НИКАКО!
  Тотално не професионални. Душеците се не прецизно изработени како деца да имаат вработено. Јас го купив најскапиот душек и воопшто не ми направи мерак. Уште на прв поглед приметив не прецизно сошиените рабови. ЛОША ЗАВРШНА ИЗРАБОТКА!
   
 5. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  568
  Допаѓања:
  251
  Ни Искра не е тоа што беше,ете читам по интернетов дека кинески бренд со Искра логото продавал сега,а ја форсираат неколку домашни македонски продавници,за квалитетот не знам каков е,ако купам некој п-од ќе пишам тука
  --- Споено дупло мислење, 15 март 2018 ---
  Poor like 2/3 of macedonian population? Овој твојов одговор ме потсети на некои одговори на Мастер Јода од Star Wars серијалот,хехе
  --- Споено дупло мислење, 15 март 2018 ---
  Фрлај му чат-пат по некоја поголема пакетка со сода-бикарбона,втрлај ја внатре насекаде и остај да постои на сонце,се ќе поебеш внатре што е,паразит,грини и се слично,башка на ова ќе ти мириса многу убаво и ќе делува како ново и свежо
   
  Последно уредено: 15 март 2018
 6. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.907
  Допаѓања:
  12.982
  Нема потреба, навлаката се вади и се пере, внатре е сунѓер, и тоа може да се испере.
   
 7. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.607
  Допаѓања:
  236
  За Ис(к)ра точно е, земав од нив една бушилица дека беше скроз ефтина, да кинеска е и по производство и на допир, ама за среќа не сум требал да ја користам пошто имам доста подобри.
   
 8. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  568
  Допаѓања:
  251
  Па ако имаш подобри зошто си ја купил? Или нешто да се купи,имаш вишок пари или си љубопитен да ја пробаш кинеската Искра,едно од овие ќе е
  --- Споено дупло мислење, 23 март 2018 ---
  Без разлика,нема зијан од фрлање пакетче на сода-бикарбона,може само бенефит да ти донесе а и секој нема услови да ги пере душеците во секое годишно доба
   
  Последно уредено: 23 март 2018
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: