Душеци

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.279
Поени од реакции
9.826
Од дормео, само не е мемори, тој пред него, со покрута основа...
Дап, латекс... нема боље. Јас го имам истиот од пред некои 5 години и многу сум задоволен. По опсежна нет истрага се одлучив на латекс како материјал. Барав стриктно душек (и јастуци) од латекс а Дормео испадна најевтина варијанта со задоволителен квалитет (ради дистрибутивниот синџир, зошто специјализираниве продавници колат со маржите). Подлога од подебели букови даски(чки) бар 3-4 подебели од латофлексот и правени по нарачка кај столар, зошто латофлексот се премногу тенки (им се имаат скршено на безброј луѓе).

Мемори пена е опција од аспект на удобност ама многу држи топло и летно време с'клет фаќа од тој материјал.

Има подобри решенија, имено комбинирани душеци со латекс или мемори пена со подлоги од кокосови влакна, не-знам-какви федери, специјални даскички... ама тоа кошта многу, обично од 1000е па нагоре. За цена-перформанси однос, нема подобри од Дормео, или барем така беше додека ги дистрибуираше тој телевизискиот дистрибутер, сега не знам како стојат работите.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
102
Поени од реакции
28
сакам да купам душек. во потесен избор се овие два подолу.
Адмирал Брокар 10.000ден
Наутилус 15.000ден
(и двата се од симпо)
што мислите кој е подобар? дали некој ги користи душециве? дали вреди да се доплатат + 5000ден за вториот душек?
не сакам ни премногу мек ни премногу јак. на лице место реално не можам да ги пробам затоа што сите се покриени со 2 слоја најлони па не е то то :)
Поздрав
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
federbaum тетовски се, перформанс повеќе од задоволителен. грб НЕ боли, а цена да не зборам колку е џабе. колку за пример, 200х120 не би бил повеќе од 4200 ден, а 200х160 вероватно не би бил повеќе од 6000
топло ги препорачувам :cool:
Feder Bau не Federbaum.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
197
Поени од реакции
53
dormeo mi muflosa.dzabe letvicki.
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 19:52 ---
dormeo mi muflosa.dzabe letvicki.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.597
начелно, бар еднаш на 7-10 дена да се подигне и проветри душекот на 5-10 мин
 
Член од
12 март 2010
Мислења
197
Поени од реакции
53
More pred toa imav eden od simpo platen 6000 i ni mufla ni mirizba.Ovaj od 18000 ziva voda se praj odozdola na zima te kako voda da proizveduva.Od dolna strana e zacrnet posiven a od gorna se podeli na 3 branovi a imam okulu 100 kg .E sega ja zaginav garancijata za da im dokazam kolku e antibakteriski no eden den koga imaat reklamen karavan niz Makedonija ke ja tovaram na pikap pa ke imaat dobra reklama na plostad.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.319
More pred toa imav eden od simpo platen 6000 i ni mufla ni mirizba.Ovaj od 18000 ziva voda se praj odozdola na zima te kako voda da proizveduva.Od dolna strana e zacrnet posiven a od gorna se podeli na 3 branovi a imam okulu 100 kg .E sega ja zaginav garancijata za da im dokazam kolku e antibakteriski no eden den koga imaat reklamen karavan niz Makedonija ke ja tovaram na pikap pa ke imaat dobra reklama na plostad.
Според тоа што имам слушнато сите душеци со мемори пена го имале истиот проблем, освен нормално оние кои чинат преку 500 евра.

http://domitalia.mk/productcat/19/24/Dusheci.html
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.651
Поени од реакции
265
Според тоа што имам слушнато сите душеци со мемори пена го имале истиот проблем, освен нормално оние кои чинат преку 500 евра.

http://domitalia.mk/productcat/19/24/Dusheci.html
Овие парцијално или комплетно се разделиле со умот?

Какви се Јоги (освен што е епски скап), Бернарда, Филип Филипович, Магнифлекс и оној итаљанскион што незнам како се вика, некој имал некакво искуство со било кој од овие?

Од Симпо земав пред 2 години душек со федер у џеб - срање, се деформираше во првите 3 месеци.

Ги гледам и Дормео ама не би сакал да ми мувлоса, а глеам на некои членови им се десило баш тоа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.362
Поени од реакции
14.436
Имам едни 2 стари душеци и никаде немаат попуштено, тешки се у пм ваљда дека се на федери, али спињето на нив е фантазија. Не сум видел нешто поудобно до сега за лежење заеби дормео и све:D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.968
Поени од реакции
17.963
Не се разбирам од квалитет на душеци, ама знам дека се преродив откако дознав за тенките душечиња кои го штитат големиот.Го пикаш во перална, переш, сушиш и си спиеш на чистичко.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.651
Поени од реакции
265
Поновите душеци доаѓаат со покривка која можеш да ја переш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom