Душеци

Член од
26 август 2019
Мислења
214
Поени од реакции
489
И на крај ваков земав.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
И јас го гледав овој, за кинг сајз бед, има добри ривјуа по нетов. Од лично искуство можеш да ми пренесеш? Ми кажаа не е исто на 160 кревет и на 240цм. Креветот е со летвички и стварно не знам што да очекувам. За колку време испорака од нарачка го доби?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.072
Поени од реакции
38.044
И јас го гледав овој, за кинг сајз бед, има добри ривјуа по нетов. Од лично искуство можеш да ми пренесеш? Ми кажаа не е исто на 160 кревет и на 240цм. Креветот е со летвички и стварно не знам што да очекувам. За колку време испорака од нарачка го доби?
180х200 е мојот, немам искуство со помали или поголеми димензии од ова па да споредам.

Засега е добар, една недела како е наместен поради одмори и додека да ми го донесат, а понатаму ќе видиме.
За две недели од нарачка, а од Италија е купен.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
214
Поени од реакции
489
180х200 е мојот, немам искуство со помали или поголеми димензии од ова па да споредам.

Засега е добар, една недела како е наместен поради одмори и додека да ми го донесат, а понатаму ќе видиме.
За две недели од нарачка, а од Италија е купен.
Мене ми рекоа 40 дена рок поради пандемијата порано за 15 дена ги носеле. Ај ќе видиме. Јас барав едни Филипович, српски, спиевме во хотел во Струга на такви пред некој месец ама кај нас никаде не можам да ги најдам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.072
Поени од реакции
38.044
Мене ми рекоа 40 дена рок поради пандемијата порано за 15 дена ги носеле. Ај ќе видиме. Јас барав едни Филипович, српски, спиевме во хотел во Струга на такви пред некој месец ама кај нас никаде не можам да ги најдам.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
214
Поени од реакции
489
Тенкју! Не ни сум помислила на Кристина Дамил да побарам. Ми фаќаат око и едни други, кај факултет за туризам се наоѓа салонот, не ми текнува како се викаа, и со цена некако најефтини беа. Е сеа сопругот го буни фактот што е ефтин душекот, споредбено со други цени искача доста поефтин. Дормео ми искача од опција од почеток, моментално спиеме на дормео и живи ненаспани сме, Комодита ми се страшно чудни, Магнифлекс малку поскапи ама мислам дека најголем квалитет за цена нудат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.173
Поени од реакции
22.249
Жена му на човекот кој ми сугерираше да земам душек од Мебло, работи во Кристина Дамил.
Сфатете сами што значи тоа.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
214
Поени од реакции
489
Жена му на човекот кој ми сугерираше да земам душек од Мебло, работи во Кристина Дамил.
Сфатете сами што значи тоа.
Може ги немаат тие душеци они, не знам. Или пак цените се поефтини, ако ти е важна цената.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
244
Поени од реакции
615
Можеби прашањето не ми е конкретно за душеци, но посебна тема за латофлекс нема потреба да се отвара. Бидејки ми рекоа за душекот што го земав му треба латофлекс за циркулација на воздух, а креветот што планирав да го земам не е со латофлекс механизам ама има летвички што без проблем ќе овозможи циркулација, дали вие што имате мемори пена душеци имате и латофлекс одоздоле ?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.918
Поени од реакции
19.863
Можеби прашањето не ми е конкретно за душеци, но посебна тема за латофлекс нема потреба да се отвара. Бидејки ми рекоа за душекот што го земав му треба латофлекс за циркулација на воздух, а креветот што планирав да го земам не е со латофлекс механизам ама има летвички што без проблем ќе овозможи циркулација, дали вие што имате мемори пена душеци имате и латофлекс одоздоле ?
Латофлексот не мора да има механизам. Тоа се баш летвички, само наредени така да не може да се поместуваат. Ако твојот кревет има летвички, не мора да купуваш нови.

Јас кога купив душек со пена, купував и латофлекс, ама затоа што претходно одоздола имаше шпер плочи и не можеше да циркулира воздухот.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
244
Поени од реакции
615
Латофлексот не мора да има механизам. Тоа се баш летвички, само наредени така да не може да се поместуваат. Ако твојот кревет има летвички, не мора да купуваш нови.

Јас кога купив душек со пена, купував и латофлекс, ама затоа што претходно одоздола имаше шпер плочи и не можеше да циркулира воздухот.
Баш оние обични летвички прави, ова од латофлексот ко шо гледам малку се закривени за да овозможат некоја армотизација. Ама ко што гледам ова може и накдадно да се земе латофлекс.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.918
Поени од реакции
19.863
Баш оние обични летвички прави, ова од латофлексот ко шо гледам малку се закривени за да овозможат некоја армотизација. Ама ко што гледам ова може и накдадно да се земе латофлекс.
Нема врска дали се прави летвички или латофлекс, амортизацијата не е важна, туку вентилацијата. Да, можеш да си земеш латофлекс кога ќе посакаш.
 
На врв Bottom