Драга Кајгана (виртуелен дневник)

D

dARK_ElementaL

Гостин
Прво јаде бубрези за тоа како Анима Мунди повеќе ги сакале животните од луѓето за потоа сам да си докаже дека и они и доста други луѓе на планетава се во право во врска со тоа.
Не ми е јасно што всушност се критикува тука. Сакал некој животни повеќе од луѓе. Ок де, негова работа. Зарем постои универзално правило дека мора прво да се сакаат оние од својот вид па после другите битија. Како треба да мене ме тангира во Животот кој кого повеќе или помалку ќе сака. Јас повеќе ги сакам firebender-ите него ли овие како мене necromancer-иве, да земат ли вториве да ме бесат.

- Од една страна критикуваат некој што е различен од нив. Како се облакал, што јадел, пиел, кое годишно време го скал повеќе . Демек мнозинството прави така и останатите мора. И на крај ми вели ,,па масоните направија таков систем во светот, сите да се исти". :pos::facepalm::tapp: Дојдоа масоните, за уши те влечеа ти да критикуваш туѓ начин на живот. Дојдоа масоните ти кажаа како да се облакаш, што да јадеш, што да пиеш. Масоните ти рекоа да јадеш бубрези за некој што не сака да пие алкохол или да го пуни носот со линија од 20цм. Не батка, не ти направија никакви масони, ни рептили никаков систем. Него ти си овца, кукавица која се плаши да биде индивидуалец, волк. Самите сте си ги направиле тие идеи во глава дека морало тоа да се носи, тоа да се јаде, тоа да се пие... Самите сте потклекнале на тој систем, создаден од луѓето, не од некакви си масони и баба роги. Самите потклекнувате на туѓото мислење. Самите ги исмејувате волците поради нивната слобода.
Доста не замарате и ни завидувате нас волците, не сме ви ние криви што сте избрале да бидете овци.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Сега сите фејк фанови ќе се ложат као "Hehe Aston Vila svaka cast", а ниедна песна не им знаат :/
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Психијатар: И така...од кога почувствува дека животот ти се движи во надолна линија? Кога почувствува трауми поради тоа што беше let down од некого?

Me: *линк*

Ама сум хајпнат за квалификацииве на фудбалериве, па макaр и да не се одржи ЕП поради корона, све му еам, поради ракометариве што се срање, а кошаркариве се непостоечки, можеби добри 4-5 години немало хајп за сериозен успех на репрезентацииве

Косово. Корона. Празен стадион што ќе резултира во немање на меѓуетнички тензии. Нација која очајно бара успех. Играчи што се во добра форма и играат низ добри лиги. Микс од искуство и талент. Противници по мерка. Две победи од можеби најдобрата шанса што било кога ќе ја има било која фудбалска репрезентација.

Сите елементи се set up да изгубиме со тешко посерување :D Или сега или во Тбилиси/Минск :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Никогаш не мислев дека ќе бидам од оние старцине бумери, шо ги хејтаат и осудуваат младиве како се понашале и облекувале стрижеле и слично, ама еве ме мене на 25 год. Нешто налик clint eastwood шо беше во филмов гран торино
05tvcol-grantorinoSUB-superJumbo.jpg
Ама ова шо го гледам околу мене ме крева од пета. На шо личи овој нов стил тиктокерски?
ddc8fcb6e26727220cdb987310b9b9a9.png
Па јас мислам на ова погоре суштествово ако му ја плесниш една, пудрата и гнездоно за чавки шо го носи горе ќе се изронат. Ама напоредно со то и татичко негов шо работи како адвокат ќе ти вресни тужба. Ако синот ваш почни ваков стил да фура, земете го чифтето, погледнете заедно кон зајдисонцето и пукајте му во тилот, нема сигурно следниот научник или никола тесла да го убиете. Замисли на сите ебани проблеми во државава, ти излегува ова погоре на улица и ти yeet-ува со ајфоно за на инста.
Ако ова ни е иднината на државата(светот во глобала), тогаш јас прифаќам да заминам на сибир да кршам камења на -50.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Де-Ка,

Таа Јоци имаше неколку статуси за речникот на Апасиев.Сега ја зачитав на некој профил расправање како жени на воденица или мажи пред кооперација коментарите чат ги сториле.Речникот на Апасиев е шеќер за оваа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Овие 2 дена гледам La casa de Papel или Money Heist како и да е, тек дури сега напрајв една паралела на главниот лик со еден исто така наш главен лик од политиката, Sir Димитар Апасиев
download.jpg
Sergio Marguina aka The Professor
Страшно интелигентен, интроверт, недостаток на емоционална интелигенција, перфекциониста, одбегнува контакт со очи, анксиозен, се занимава со оригами, слабо му оди со женскиот пол до 40-та година на животот, вози сеат ибица од 1992, кради 985 милиони евра од банка и со цепелин фрла 140 милиони на плоштад, влезен е во viva la revolution liberta affirmirae sae minurutitenge ( ciao bella) филм, дете на пљачкаш на банки.


Левица-e1533706030406.jpg
Димитар Апасиев ака ''Еl Куриња'
Реален професор по римско право, недостаток на било каква интелигенција, напад со очи како главен елемент на одбранбен механизам, се занима со твитови, слабо му оди со женскиот пол, вози алфа ромео, му замрзнуваат сметката во еуростандард банка, не фрла пари по плоштад- фрла флаери и пристапници, влезен е во " ќе лежите апсаана" филм, дете на транзицијата.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Која ситуација :facepalm:
Седнуваат на маса блиску до мене еден маж и една цура доста помлада....очито спонзуруша. Сум ја гледал и порано тук таму. И се кези нешто мајмунот а оваа превртува очи цело време...да скратам. Само што отиде цурава у ВЦ влегува друга жена и на токмаков му вика Џони само да те поздравам. Неубаво чувство моментално ме фати, гадно се осеќав у пм. Излета оваа женава низ врата и токмаков по нејзе. Се враќа оваа на маса гледа нема никој...се проврте и она си отиде.
Две жени и еден токмак...тоа ти е. Очигледно нешто повеќе пари има свртено типов у живот. Кој е крив у ситуацијава се прашувам, жално за жената......ама у кур или новчаник изгледа го гледала пред да го земе.....
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Драга вообичаено не пишувам тука али морав да ја споделам оваа жногу важна вест.Принцот Хари изгледа фатил сексуално пренослива болест такозвана Кламидија и тоа од кој wait for it од неговата СОПРУГА Меган.Мислам вау која вест врв на новинарството.Ама фала богу жената смирена сталожена реагирала многу брзо и одма отишла на лекар и и препишале лекарства за среќа.Ама за жал и принцот треба да пие лекови ако сака да ја победат јаката кламидија.Ако не животот им е во опасност.А да и најголемата трагедија е што додека се лекуваат ќе НЕМА СЕКС.Катастрофа драга.Ај да пробам да изгледам некоја од ултра популарните серии на канал 5,може ке се смирам малце од оваа денешна многу тажна вест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom