Драга Кајгана (виртуелен дневник)

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Откако ја напуштил болницата маскиран во доктор, на паркингот на окер Застава 101 го скршил стаклото со лакт, влегол, ги соголил црвената и плавата жица под воланот и го запалил.

Се упатил во полициската станица во Карпош каде претепал тројца полицајци кои дента биле без обезбедување.
Ја украл униформата и пендрекот на еден од претепаните.
Се маскирал во полицаец.

Маскиран во полицаец се упатил кон домот на Проф.В.Маркоски во кој сеуште спиела до многу касно неговата млада сопруга. Пробал да провали но не успеал. Вратата била три пати заклучена.

Тука е пронајден украдениот окер 101 со уклучени 4 жмигавци и уклучено радио на кое свирела "не би био лоше да кабрио порше паркираш у моју гаражу."

Тука се губи последниот траг на кумановецот кој е во бегство.

Истрагата е во тек.

Јавуваат од МВР.

FB_IMG_1602175831827.jpg FB_IMG_1602175840302.jpg FB_IMG_1602175872734.jpg
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Наградно прашање:Кој е поголем император ?

Овој кепецов
d695222e3a0fdb79028c922812923f80_400x400.jpeg

Или Џипи




Ова не е прашање воопшто не ни се доведува во знак прашалник само ќе го цитирам нашиот император:
''Империја си градам ја сега без мака Заедно со публика што мене најмногу ме сака''

Зборови не се потребни :cuc:

За разлика од кепецот кај што сам се крунисал за император што ми делува недемократскиo_O
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ова со полициската станица и бегствово од болница мислиш од ГТА е. Влегуваш во станица, ги тепаш, искачаш и си пишуваш Leavemealone и веќе не те бркаат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
АКО се пласираме на европско сакам да има песна како таа за кометал...ама наместо за македонија, да биде за мрмињо

Викнете ги Џипери Мипери, Слаткари Паткари, сите рапери и трапери у државава и склопете една фенси трака за Мрмињо, заслужува ликов, нема што
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Кајганке :love:

Конечно вирусов го прогласУем за многу културен.
- Точно и прецизно знае кога е работна недела, кога е празник, викенд и сл.
- Строго се појавува во точно определено време и на определени места, секогаш после 22 часот. -Традиционално го избегнува автобускиот превоз на ЈСП.
А друга работа е тоа што е многу друштвен, минимум четворица за да се активира.:sneaky:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.018
Замисли хуморот на драгонски да му е ист во живо како што му е на интернет, па ги жалам неговите дома и неговите блиски и сите кои се нашле заради некаков сплет на околности во негова близина.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Како што еволуираш повеќе и повеќе почињаш да сфаќаш дека одредени глупи работи на кои не учеле како помали и кои сме ги прифаќале како дел од општеството едноставно се апсурд, само апсурд и ништо друго освен апсурд. Му текнало на некој таму дека ако носиш педерка во комбинација со тренерки автоматски сомнителен си бил, криминалец си бил. Ако имаш тетоважи на тебе ти си мафијаш. Ако жена има тетоважа курва била, ваква била онаква била. Не дај боже да земеш садови да измиеш или да усисаш дома готово ти си жена, оти тоа било само работа за жени. :tapp: Ако земеш бар малце да се погрижиш за себе да личиш на нешто опет си ти жена, оти тоа повторно било женска работа. Ние мажите веројатно треба Фреди Кугер да бидеме. Ако покажеш сочуство, мирољубивост или љубезност и тоа те правело жена. Оти маж не смеел да има ништо друго освен гнев, безобразие и да биде гад што си брца у нос во јавност.
Па се прашувам онака од кога тоа домашните обврските имаат пол, веројатно нема круната да и падне на некоја ако еднаш смени сијалица, два потега се во прашање.
Се прашувам и убавината од кога има пол. Демек машкото не смее да си ја направи брадата како него му одгавара или коса никако да се пушти како Киану Ривс, одма жена е тој. Или пак да отстрани некое влакно плус од телото за кога ќе го фати женска рака да фати месо, уместо да и останат влакната во рацете.
Конечно се прашувам и од кога особините, чувствата и емоциите имаат пол. Дали како машко ако се разгневам при расправија со жена ми и земам ја издигнам од земја ќе ме направи тоа маж. Или можеби ќе ме направеше повеќе маж моментот пред 15 години кога гневен фрлив цигла кон брат ми. За среќа не го удрив. Дали ако, не дај боже, го осакатев за цел живот тоа ќе ме направеше невидено мажиште. Туку чудно не сум приметил за Исус некој да рече жена оти и он нели вртеше образ кога ќе го плеснеа
 
Последно уредено од модератор:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.645
Драа

Како и да е...
Хумор на Драгонски > битолски химор
Глупи мемиња на Вату > --- | | ---
Глухухухупи смеања на Џонтру,Пеѓу и СтефКобита > --- | | ---
Запирке на шутрака такоѓе.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Драга тарана

Сите имаме речник, ама на кому му теќињаат зборовите (процесор ли е, рам ли е, незнам таму у ајти сектор
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Конечно се решив да дадам отказ после неколку месеци тапкање во место, најдов нова работа што нема никаква врска со сметководство, почнав академија за full stack development, се запишав на теретана за прв пат во животот, девојка ми си купи стан пред некој месец...

Како личност што не обожава промени, премногу ми се случија во последниов период. Се надевам ќе биде за убаво. :D


...само Јунајтед останаа срање :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom