Македонија - Доминиканска Република | Квалификации за ОИ, Лондон - 1/4 финале [петок 23:30 ч.]

Статус
Затворена за нови мислења.

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.560
Поени од реакции
34.919
Играта и на ракометарите и на кошаркарите секогаш се одликувала со осцилации, голем пад, па преобразба, како во едното полувреме да игра 1 репрезентација, а веќе второто полувреме веќе сосема друга репрезентација и физички и тактички, посебно психолошки, од таму доаѓа славното ‘‘предодредени сме за инфактни утакмици‘‘ кога на крајот се крши резултатот.
Но ако до сега најдоброто го чувавме за крајот, сеуште неможам да преболам како ни се случи синоќа да прокоцкаме добиен натпревар.
За жал нашиот олимписки сон уште многу долго ќе остане само сон, доколку надлежните (читај КФМ) не постават солиден тренер кој треба да е мозокот на репрезентацијата и состав кој ќе биде костурот и реализаторот.
За наша несреќа, наместо КФМ да си го одврзе ќесето и да постави мозок на репрезентација, ние отидовме во Венецуела со едно лигле кое не заслужува ни да брише паркет:tapp: ќе го искрши џогерот .
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.022
Поени од реакции
7.743
Играта и на ракометарите и на кошаркарите секогаш се одликувала со осцилации, голем пад, па преобразба, како во едното полувреме да игра 1 репрезентација, а веќе второто полувреме веќе сосема друга репрезентација и физички и тактички, посебно психолошки, од таму доаѓа славното ‘‘предодредени сме за инфактни утакмици‘‘ кога на крајот се крши резултатот.
Но ако до сега најдоброто го чувавме за крајот, сеуште неможам да преболам како ни се случи синоќа да прокоцкаме добиен натпревар.
За жал нашиот олимписки сон уште многу долго ќе остане само сон, доколку надлежните (читај КФМ) не постават солиден тренер кој треба да е мозокот на репрезентацијата и состав кој ќе биде костурот и реализаторот.
За наша несреќа, наместо КФМ да си го одврзе ќесето и да постави мозок на репрезентација, ние отидовме во Венецуела со едно лигле кое не заслужува ни да брише паркет:tapp: ќе го искрши џогерот .
кое ќесе да го одврзи..едвај собраја пари за припреми се молеа по 300 фирми
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ах бе маме му е*ем ги гледам литваницве како се радуваат и крв ми капе,Колку само ќе беше јако да се пласирамо на олипијада,ќе имавмо шанса да се надигрувамо со земји како што са,америка и аргентина што секако не е мала работа.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Уште не ми се верува како можевме како моевме да изгубиме добиена утакмица.....уште неможам да се помирам со поразот....Уште еднаш покажа Лазовски оти е просечен тренер....во прво полувреме одлично ја простудирал играта, одлично го чувавме Хорфорд, ама зарем не претпоставуваше оти во второ полувреме ќе сменат Доминиканците, мисли оти не видоа оти неможат преку Хорфорд и оти ќе играат повеќе преку вториот НБА играч Гарсија? па човекот 20 поени даде второ полувреме, како можи нас секогаш некој индивидуалец да на растури и неможиме никако да го заприме. Дава со ред 2 тројки Гарсија, Лазовски вика тајм-аут и наместо да му кажи на Војдан како да го запри Гарсија тој црта следен напад....лошо многу лошо второ полувреме пред се во одбрана.....да, загубивме не одиме на Олимпијада ама некој пред 4 години да ми рече оти ќе играме на Кв. за Олимпијада ќе го направев будала...МОЖЕБИ ЗАГУБИВМЕ АМА НИКОЈ НЕМОЖИ ДА МИ ЈА ОДЗЕМЕ ГОРДОСТА КОЈА ЈА ЧУВСТВУВАМ КОГА ЌЕ ВИДАМ ДЕКА СЕ НАТПРЕВАРУВАМЕ СО НАЈДОБРИТЕ.....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Клуч на темава, префрлете се во темата за репрезентација или општата за квалификацииве....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom