Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Sportskata ja namaliv na minimum.Uste ko bi mozel alkoholot da go skinem ondak bi bilo super, al toa kje poceka
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.161
Поени од реакции
37.390
Сергеј Трифунович го пуца Николас Кејџ , у пичку матер. :pos:

Значи прв пат кога го гледав филмот и кога дојде до сцената , воспаление имав на стомачните мускули од смеење , у пичку матер.

Крајно неочекувано. :pos:

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.532
Јадам шпагети пред некој ден и и викам на мајка ми, идам по репете.
Само што ја разминувам и викам:
-Знаеш кој друг сака репете???
-Доста веќе, досаден си...

Доаѓам од работа, мачорот се пече на сонцето во двор, ме гледа и станува, па се растегнува колку што е долг.
Го фаќам во раце, го носам дома и му сечам саламчиња. Сакаш репете? Знаеш кој друг сака репете?

Гледам Депортиво-Лас Палмас во неделата. Прима Депор гол за 1-2, ја фаќам кутијата со пенкала и со цела сила ја бапнувам од ѕид. Влегува татко ми и прашува ти ли ја фрли? Не, Томче (мачорот) беше :icon_mrgr: Ех ми вика, немаат среќа твоите екипи оваа недела. Не се секирај, само наредната да ја добиеме.
-Со кого играте?
-Кој сака репете, знаеш?

Вчера ја отворив сезоната на баскет. Еден месец го темпирав шутот, па конечно се собравме да изиграме некоја партија. Изгубив нормално, ништо не ми оди од рака последниве 10-тина дена. Убаво играв, ама џабе. Водиме 20-17, на крај ни израмнуваат и губиме на разлика со 24-26...
Сакате уште една ни викаат, сте за репете? Ние не сме, ама некој друг дефинитивно е :icon_mrgr:


Секогаш кога животот ме гази од сите страни, играме утакмица со истиот противник :icon_mrgr:
Во глобала секогаш во такви моменти сме ги добивале, дај боже и сега да е така. Во недела или ќе славам или бришам акаунтов на кајгана. Доста беше :icon_mrgr:

На на на на на на на на на
нанана нананнааааааааааа нананана нанананааааа
Шкендија сака репете,
уште еднаш да ја ебеме,
ајде викни посилноооо
јас те ебам Шкендијоооооооооо
:cujte::cujte::cujte::cujte::cujte:
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

Недела 16:00 часот, покана до сите да го гледаат еден од решавачките дуели во разврската за титулата :duel:
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Им завидувам на луѓето што можат после се што се случи во Македонија, уште кур да не ги боли за ништо. Најискрено. Јас се вознемирувам и се нервирам, некој си гледа Сител и ружи му цветаат.
Не читам вести више. Ни твитер не отварам.
Ќе си кулирам и јас. Ај позз. Кис4е :brlav:
 
A

Antigona

Гостин
Кајги ,

Добро , што е работа со повеќето денешни жени ? Ај што се изнамажија , некои од нив и разведоа - тоа не е битно , туку тие што се омажија, не работат бе ништо. Значи , родиле по 1 дете и на прашањето : како течи животот кај тебе ? , се почесто го слушам одговорот : еве , растеме со малиот , мажот нека работи , тој ќе не финансира , па не размислувам за барање работа. WTF ? :confused:
Па како може да се до толку мрзливи за работа бре , ц ц ц ц
Јас нема шанси да дозволам да ставам маж во трошок заради мене . Па нема да можам мирно да спијам ако он плаќа за се . Во ред , прифатливо е кога имаш дете првите 2 години да се грижиш за него, али друже , треба да се работи за да се има.
Вчера се расправав на оваа тема со една колешка , па нема да те замарам и тебе Кајги оти нервоза ме фаќа.

П.С. (off topic) Кога ќе им се каже нешто ЕДНАШ на Скандинавци , Германци и Јапонци , нема потреба да се повтори - секоја чест за дисциплината и разбирањето кое го имаат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.277
Поени од реакции
85.014
Зошто не не бива како држава.

-БУУУ ИВАНОВ КАКО СМЕЕШ ДА ПОМИЛУВАШ КРИМИНАЛЦИ!!!! Што? Овие од ВМРО штрајкуваат поради тоа што помилувал криминалци од СДСМ? А БЕ ПЕДЕРИ СЕ ТОА! ПЛАТЕНИЦИ! АКО ШТРАЈКУВААТ ПРОТИВ ИСТАТА ОДЛУКА КАКО И НИЕ БИТНО ЈА СУМ У ПРАВО А ТИЕ НЕ!!

-БУУУ ИВАНОВ КАКО СМЕЕШ ДА ПОМИЛУВАШ КРИМИНАЛЦИ!!!! Што? Овие од СДСМ штрајкуваат поради тоа што помилувал криминалци од ВМРО? А БЕ ПЕДЕРИ СЕ ТОА! ПЛАТЕНИЦИ! АКО ШТРАЈКУВААТ ПРОТИВ ИСТАТА ОДЛУКА КАКО И НИЕ БИТНО ЈА СУМ У ПРАВО А ТИЕ НЕ!!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.169
Поени од реакции
64.776
Искрено се надевам дека ке искочи некој, и ке ебе матер и на ВМРО, и на СДСМ, и на Тандерс и на Дуи, и на секој кој сака да се занимава со политика.

Оh, wait. Сите што можеа да направат некоја разлика си се отселија. Трпи и ќути.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
You're my browned eye girl.Жалам обожавам сини очи, но не би те одбил и тебе
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.274
Поени од реакции
6.946
Диар Кеј.

Идеме ретрооооооооо-визор. У последно време најјака работа у СК ми е кога си одам дома навечер,живеам у центар и или низ партизанска или по кеј си одам и ОЛД СКУЛ К-ТАУН РАП на слушалки и се враќаш 10 години назад кога си бил клинец и си го слушал тоа...у прилог ПЕСНИШТАТА морам да ги објавам тука,до сите членови-кога сте депримирани пуштете и веднаш станува подобро. Идемее...


Јас само сакам да ги е**м твоите жениии... :kuracc:


ЦУРАТА САКА КОГА СУМ ДИФ,А ЈАС САКАМ БРАТЕ КОГА СУМ ВО БИФ,САКА КЕШ ДА СЕ ПАЛИ НА СЛОУ, КОГА ВИКАМ САМО ЕЕЕЕ ЈОООО
Немам херои само Брус Ли е легенда,Касандра е кучка,Есмералда е бедна...
САКАМ ЦУРА ШТО СЕ ПАЛИ НА КЕШШШШШШШШШШШШШШШШШ :kuracc:


ПУШТИ БАС,БАС КОГА ЖУРКАТА ПУКА СИТЕ ЛУЃЕ СЕ ТУКА НЕКА НАСТАНЕ ЗБРКААА...



Она сака да ја молиш зошто така и годи...Епа мала тогаш оди,се гледаме касно,ти велам 1000 пати може да е опасно кај тебе пред куќа журка ќе се прави ДАЛИ И ТАТКО ТИ Е ЕДЕН ОД СВИЊИТЕ ПЛАВИ???? :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:

Наредната епизода од ретроооооооо-визор наредните денови,уште не сме усогласени со термини..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Секоја вечер си легнувам касно, и баш денеска најде да ми се спие, па и бонус утре мора да станам у 10 :tapp:.Али ќе се издржи, денеска заминува у историјата, еден од најголемите кошаркари Коби Брајант, човекот ради кој ја засакав кошарката.ќе биде ова тежок ден за нас фановите на ликот и делото на Коби:(.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.348
Поени од реакции
16.853
Знаеш боли, како боли, брат во душа стега,
Ме боли она што го љубам, а го губам и го немам,
Ме боли животот, ме боли светот,
Ме боли ноќта непреспиена, ме боли денот,
Ме боли неправда, лага, а вистина уште повише,
Ме болат солзите и нервозите на моите,
Ме боли да, ме боли не, ме боли празниот џеб,
Стискам заби, но ме болат од сувиот леб.
Дн кајги
 

Kajgana Shop

На врв Bottom