Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.760
Поени од реакции
7.587
"Авионче бело крило, низ облаци ти што леташ...":pistoldz:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга...колку е незгодно (не знам дали е вистинскиот збор) кога ќе се сретнеш со некој близок на твој/а починат/а пријател/ка...Вчера ми се случи тоа, после неколку години. Ја сретнав сестрата на една почината личност што ми беше многу драга и блиска. Се насмеав кога ја видов оддалеку, искрено се насмеав.Секако дека ми беше драго што ја гледам.Но кога се доближивме, во очите ни се согледуваше таа празнина што со зборови не можеше да се искаже.Јас пак, за малку ќе почнев да се жалам што мојата сестра ја гледам еднаш месечно, затоа што живее во Скопје.За среќа се свестив навреме со кого правам муабет. А што да каже таа, што да каже таа драга...Речиси 6 години поминаа од тој кобен ден.Толку време поминато, а не можеш да прашаш како е, што прави, што има ново кај сестра и...
Скинати страници, празни, неиспишани...како што пееше Тоше.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Да им се мочам на сите криминалци во државава, на сите корумпирани копилиња, да му се мочам на судството посрано корумпирано полно со алчни неписмени свињи кои не знаат за доста. Да му се мочам на секој што ќе дојде на власт само за да искраде повеќе од претходниот. Да им се мочам на сите политичари кои прават гомненици и без око да им трепне лажат дека тоа го прават за народот. Да им се мочам на сите што не и дозволуваат на правдата да излезе на виделина. И на крај најмногу да им се намочам на сите што фрлаат по полицијата со камења и столови и уште ги нарекуваат полицајците ,,пички" и ,,убијци" без да разберат дека самите тие се пички. Целиот горенаведен џган да го снема од лицето на земјата. Ебете се сите!
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.788
Поени од реакции
2.331
Драганаааа, се пензионираше и Коби...Човекот поради кој ја засакав кошарката, humiliating the opponents since 1996..Барем уште една сезона да изиграше бе.. Рикав ко мало детенце коа нема да му купат сладолед неговите.. :place::place::place::place: #MAMBAOUT
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.585
Утре сум на интервју за виза и искрено не знам за што ме фаќа повеќе трема, дали оти може да добијам или оти може да не добијам. :D

Ако не добијам најмногу ќе ми биде што добри 350 евра ќе ми пропаднат за курац. Нормално и што ќе ми пропадне можноста "да го видам светот". xD Ако добијам уште утре ќе почне да ме фаќа серката за 10 часовниот лет и како ќе се снајдам првиот ден низ Њујорк. :D Ќе видиме сепак, се надевам нема да се посерм утре (не дека е до интервјуто толку многу ама ајде) па ќе те известам што сум направил. :P
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Најстрашни се оние времиња кога самиот дом се претвора во туѓина, во џенем, во јабана.
Кога човек е на своето огниште, а саштисан и отуѓен како змија да го полазила.
Кога е внатрешно раселено лице. Кога „т’гата“ не е поради отсуство туку поради присуство.
Кога седи среде куќи, а не може да си ја препознае домата.

„Приказни од дивиот Исток“
Горан Стефановски
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.432
Поени од реакции
17.075
ДК

Еден ден ќе сватат сите коќе ме нема шо изгубиле, али касно ќе им е. До тогаш тај, ќути и олабавувај т.е. барај начин да олабајш на то се сведва се.

Ае имај убав ден
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Чек мор, која си мори ти така мене да ми пишиш?
:kuracc:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.323
Поени од реакции
17.775
Драга(неее), возбудена сум, драга(неее). :vozbud:
Си се подновив со миксер, драга(нее). :D Сеа си барам торти, место не ме држи и едвај чекам од утре да почнам да мутам со него. Има душата да му ја извадам. :X3:

И ајјј чао, бе. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.215
Поени од реакции
36.425
Драга,

најдобро да се правиш измрзнат во умот во државава, т.е во превод да си член на: хомосексуалци, бисексуалци, анима дунди, борци за човекови права, ѓупци, Албанци, борци за заштита на човекова средина, невладини и слични групички, се само да не се кажуваш дека си од тие „нормалните“ македонци оти така си наебал. Овие погоре наведените си го прчат, си тераат свој филм, добиваат најголеми привилегии, се само тие се оштетени на било кој начин и си бараат специјални права.
Цицаат кеш од европска унија и разни фондови и се е како подмачкано.
Абе порано беше муабетот „не се прај луд за пензија“, ама како тргнало ќе биде „не се прај ______“ нешто од погоре наведениве, тибам пореметениот свет!

П.С протестанти и контрапротестанти, ај тие што сте со сина и портокалова книшка ви ветиле и мора да си исполните нормата за да си го ладите „ако и кога“ ќе ви дојдат вашите на власт, ама овие што се неопределените, не се осеќате како куртони кога штрајкувате во било која од двете толпи?
Па пичкаму матерна, треба да сте апла ќори за да сметате дека во моментов има некој кој вреди да биде изгласан на чело на оваа држава од двете водечки политички партии, се е олош до олош, единствено протекторат да станеме на некоја од големиве сили можеби ќе се оправиме, се друго е ќорсокак!
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.367
Поени од реакции
3.358
Драга жал не жал ама понекогаш си помислувам дека за нас е само Ким Јонг Ун...

Ај заеби,идам да учам проекна утре бранам аирлија нека ми е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom