Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
29 ноември 2014
Мислења
999
Поени од реакции
4.008
Да се свлечкаш ти малку накај Негорци не би било лошо и да останеш таму едно година и пол. Ма да, сумњам дека и таму можат да ти помогнат.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.416
Поени од реакции
29.962
Друштво, денес си купувавте бели пецива за доручек по пекариве?
Цените арни се? Дупло од пред некој ден а?
Еден четврт од онаа питана со компири до завчера што беше 40, денес 80.
Задоволни од "владата" на северна? За антикризни мерки немало потреба а?

Цениве на основните намирници во маркетиве добри се а? 1000че отишло, дома празна торбичката така?

Што чудо од народ ќе бевме бре мајку му стара. Ќути си и трај си, муабет на интернет и пред кооперација.
Акооооо! Серијалот штотуку започнува, допрва ќе биде "весело".
Живели Македонијо!
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Вчера бев во Врање, топ е се. Храната џабе е, ГоспоТ по земја оди во Врање. Србија е држава, не ова срањето овде. Ќе беше и овде топ, ама го набркаа Гвујо, од тогаш жива катастрофа дојде.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.488
Нова цел во животот ми е да отворам стриптиз клуб. Ќе се вика Ванчо Михајлов.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.734
Te maknaat niz overpriced butici named maximalno turn-off-ish sissy-boy a vnatre megu site pastelni boi i kupa lezbejki si vozi nonsalantno king crimson starless

Prepoznavam paterni i se nadvor od niv
Zar nema nisto sveto za prenkovi pa sega realnosta - the last frontier? Ako da - beam me up Scotty, ionaka e vreme da se vratime vo

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.793
Поени од реакции
18.424
Драга, камен во бубрег било доста заебана ствар. Во последни два саата повраќав и се онесвестив од болка. Сега си најдов позиција на лежење во која бар неам чувство ко да некој константно ме рога у бубрег со мартинки и покрај језивото чувство ко да ќе ми експлодира бешиката.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.557
Поени од реакции
36.148
Кајг,
би го прашала нашиот преставник во Обединетите Нации, упорниот професор Љубомир Данаилов Фрчковски, дали навистина од денес во ОН нашиот јазик како официјален јазик на Северна Македонија се запиша како „ Јазик кој го зборуваат граѓаните на Северна Македонија“ и не фигурира веќе како македонски јазик, ако е така дали е тоа и негова заслуга?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom