OMG!!
Поени од реакции
2.485

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Протести ќе има да ама го прочита ли насловот на инфомакс?
  Класично збирање на поени на смрта на Саздо.
  Илко Илија
  Илко Илија
  Не знам се е можно.Ќе видиме само каков ќе биде протестот во вторник ама јас мислам дека е момно нешто слично да е како оние протести за Монструм пред Основен суд од пред неколку години.Најверојатно и $ ќе бидат на тој протест па шансите да испадне од контрола се поголеми.Се зависи каква наредба паднала од главните играчи.
  OMG!!
  OMG!!
  Мислам дека протестот ќе биде претежно мирен, бидејки сакаат да створат добра слика за себе пред оние кои тие мислат дека не ги познаваат, односно фаците од Европа, бидејки се надеваат дека можеби ќе направат притисок врз судството или власта или евентуално да имаат некакво алиби за да можат да тужат во Стразбур. Како и да е, се надевам дека ќе ја платат полната и праведната казна.
  Илко Илија
  Илко Илија
  Ќе видиме.Наше е ако има некој грешки кај судот да се направи пак протест и да се покаже заби.Ама треба цел народ да испадне од Скопје зошто утре секое македонско дете може да биде Саздо.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: OMG!!
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom