Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Сакам еднаш да влезам у Сити мал,и еднаш АМА БАР ЕДНАШ за промена да пуштат вакво нешто од нивниoт музички репертоар.Зошто мислат дека сме должни да ги трпиме Jason Derulo со неговиот Savage love,или она претерано иритирачка песна(за среќа помина) Денс манки,Карди б што има 7 тона шминка на нејзе и пее за тоа како не готвела,не ни чистела ме заболе дурко мори невесто,или еве уште еден предлог за промена Addicted to Vaginal Skin,и има прекрасно интро за почеток "I don't know, I just took that knife and I cut her from her neck down to anus and I cut out the vagina and I ate it".Така да сити мал ако сакате Стонкс да бидете мора да преименувате музички стилови погодни за сите уши (y) Ви благодарам за разбирањето.

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
19.653
Драа

Види фраера еј. Цитирам:
Пффф 1000 денара добифка, па ја за толко не ни играм спортску, ако добију срам ке ми е да иду да ги зему...

Исти тј фраер зема ми 1000 денара на заем негде на крај на афгуст.Крај на септември ми даде 500, па пред некој дн 200.Значи још 300 там негде около нову годину.

Не ми е за паре, не се замарам, ама не ми е јасно како може еј.Како може толко да се филма и да лети високо, сфе њега нешто паре не му биле проблем а воду у очи нема и никад стотче у џеб.А над 20 000 зима.
Тешко се стекнуе образ, ама нај'лсно се губи.

Е од овакфи да бегаш, ни здрао ни чао.
Драа

ps.
Кд игра спортску,пишуе лишче за дваешче за да добие пола миљон и нареди триес утакмице и замара цел дн за сфак паднат гол.
Како може еј?
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Драга,

Многу иритира што едни исти луѓе скитаат по кафичи и ресторани секој ден, се групираат кај стигнат, додека бројките вртоглаво растат, а ниеден не пиша Преј фор Маседониа, преј фор Скопје, преј фор Тетове, важно сите се со сториња за Виена. Културни куриња, нема што.

Што лајно народ ќе бевме, за странците фини арни, за нас самите гроб си копаме. :tapp:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Што е потрагично?

Тоа што извадивте Бугарски пасоши а сте само прогласени патриоти?

Или

Тоа дома што ги лажете вашите родители дека не сте ги пишале Бугари туку ви дале државјанство пошто сте им бутнале 500 евра демек ги знаеш Бугариве со четврт со сирење ќе ги потплатиш...?

Или

Тоа што дома ви веруваат?
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Кајги....

Лајф из нот фер! Кога конечно сме среќни во нашата приказна имаме една петарда во животот да не малтретира и да не гњави. До вчера не ми беше важно дали ќе ме гњави или не, ама сега кога околу нас има само љубов и позитива и навистина ми смета. Најлесно е да си ги спакуваш куферите и да заминеш некаде, ама треба да си ги исчистиш сметките пред тоа. Се надевам овој пат ќе не остави на раат, навистина се надевам.

Си лежиме со пеперутката на нејзиниот кревет и ми раскажува за едно момче од класот дека ја сакало, се смеело ко зелено на сите нејзини шеги и цитирам:Се смее ко зелен Теа, да го видиш очите му се ко џамлии кога ќе почнам да кажувам нешто! Ех да знае дека и татко и така се смее на моите шеги и приказни, ама дете е сеуште и не сфаќа дека срциња во очите се појавуваат кога некој сакаш. Ми вели: Јас не сакам да сум заљубена Теа, тоа не е за мене, тоа е за возрасните, мене ми е убаво вака. Среќа моја, колку сеуште е дете во душата. И заспа таква среќна во детството а јас се надевам да не се повампирам за 7м и да почнам да ја отргнувам од себеси кога ќе дојдат колачињава мои на свет. Пресреќна е што ќе биде поголема сестра, едвај ги чека. Им нацртала цртежи да им ги даде кога ќе се родат, ќе ги врамам и ќе ги ставам на нашиот ѕид во куќата.

Ни остануваат уште само 2 недели до вселување. Требаше да се оддолжи но удривме форца со бебушите, ангажиравме екстра екипи, се што можевме направивме и еве сме на сам крај. Денес монтираат кујна и склапаат дел од мебелот. Утре ги чекаме лустерите и здравје следна недела моите ќе влезат со цвеќето и декорациите. Едвај чекам! Следна недела веројатно и ќе ми дозволат да одам и јас, сега не ми дозволуваат бидејќи сеуште мириса од епоксидната смола што ја аплицираа на дел од површините. Фотографиите се врамени чекаат да се закачат вечер, сликите ќе патуваат вечер исто натака, дел од декорот ќе патува откако цел мебел ќе се намести, друго останува овде. Нецели 2 недели до финале! Многу сум среќна!

Ми пристигна ручекот, доста е од мене, убав ден!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Излегле Македонци.

Абе мамата у пичка да ти ја ебам.

Ова се тие македонски либтарди за кои сите зборуваат, тоа се тие Менада ликови, ова се тие типови на кои може џамија во дневна да им направат и "а" нема да кажат, ова се тие ликови на кои сестрата муџахедини да им ја силуваат ќе кажат дека сите луѓе се исти, ова се тие лигуши на кои љопти секој ден ќотек да им даваат они ќе се фатат и пишат за еден во илјада случаи кога некоја зелка ќе изеде ќотек, ова се тие педери кои беа кодоши во основно и најголеми дудлачи кај наставничките, ова се тие гомна кои 5 години сме пријатели на фејсбук и збор не сме размениле ама битно ме праша зошто сум го продавал точакот. Јебале те виенски атентататори Македонци и религиозни војни, дилит.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Моите мисли во моментов се со борците за права кои вчера во Виена, Република Нова Германија излегоа и храбро се бореа со режимот на опресија.

Се надевам дека нема да прекинат во својата борба за права и дека човекот што вчера ја пукна првата пушка за неколку години од сега ќе биде вице-премиер за мултикултурни прашања. Време е да се градат мостови и да се гледаат работите што не' спојуваат, а не работите што не поделуваат. Секогаш е добро да се надградиме како луѓе и да го надградиме своето знаење и оттаму се надевам дека Арапскиот јазик и Муслиманската култура ќе бидат задолжителни за учење во сите основни училишта во Република Нова Германија.

Ајде да прекинеме со поделбите и да гледаме напред. Со среќа браќа, продолжете да се борите за вашите права, не дозволлувајте националистите од Нова Германија да ве спречат! Се надевам ќе се случи средба во најкус можен рок и заедно ќе може сите да си подадеме раце и да го прославиме Боденскиот Договор за соработка!

Да живее единството - Смрт за фашизмот!
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.326
Таква нервоза и внатрешен немир ми ствара зборот СЕВЕРЏАН и сите негови модификации што кога ќе го прочитам/слушнам одеднаш почнува магично да ми се свиѓа одлуката односно договорот за промена на името на нашата земја. Пу да ви ебам некреативните морони.

Друго, не постои нешто поглупо и поумрено на светов од бугарче и све поврзано со таа творевина наречена држава. Шпон за бугар е норвежанец.

Не знам на што се должи овој мој политички излив. Ме фаќа нервоза, уморен сум, ненаспан, идам да истрчам 500 километри.

Џонтра Гебрселасие, Џонтра Кипчоге, Џонтра Бекеле, Џонтра рандом кениско-етиописко презиме што секако звучи на атлетичар.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.849
Поени од реакции
7.670
Пушташ Star Wars као демек да избегаш од депресивен медиумски простор каде постојано се зборува за смрт и негативни работи и сфаќаш дека си направил уште полоша работа заборавајќи колку си бил приврзан со карактерите и со целото дејство кое предизвикува уште подепресивна и тажна состојба.
Јебем ти ситуација, замина психата изгледа...
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дојдов само да те поздравам спремам неколку приказни затоа ме нема да не се секираш ќе ги стуткам сите во едно не можам да ги делкам поединечно инаку сум уморен ко никој :place: ни креативност иам ни душа....
Чувајте се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom